בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 30 באוגוסט 2012

מלגות לתואר ראשון


סטודנטים רבים מתקשים לעמוד בתשלומי הלימודים שלהם, הלימודים הם לרוב תובעניים ובקושי יש להם זמן לעבוד. במיוחד עם מדובר בסטודנטים ללימודי ערב, אשר צריכים לפרנס גם משפחה או כאלה שעדיין משרתים בצבא ואין להם אפשרות לעבוד. בדיוק בשביל זה קיימות המלגות, ברשותכם מגוון רחב של מלגות, שיעזרו לכם לממן את הלימודים ולהשלים את התואר ללא חשש או הפרעה.

האם לימודי ערב מזכים מלגות?

לימודי ערב לתואר ראשון, אשר נערכים בשלל האוניברסיטאות או המכללות האקדמאיות בארץ, אינם שונים מלימודי יום לתואר ראשון. המסלולים הנערכים בלימודי ערב, הם אותם מסלולים הנערכים במהלך לימודי היום. כאשר התלמידים לומדים את אותם תכנים, נבחנים על אותם תכנים, מתמחים באותם התמחויות, חוקרים את אותם מחקרים, עוברים את אותם הסמינרים ונדרשים לאותם חובות כמו כל סטודנט אחר לתואר ראשון באותו תחום. ההבדל היחיד בין הסטודנטים לתואר ראשון במסגרת לימודי ערב, לסטודנטים לתואר ראשון במסגרת לימודי יום, הוא לוח הזמנים של התואר. תואר ראשון ללימודי ערב לרוב נערך במסגרת שלושה סמסטרים בשנה אקדמאית, במקום שניים ולרוב הסטודנטים לומדים ארבע שנים במקום שלוש שנים אשר נלמדים במסגרת לימודי תואר ראשון הנערכים ביום. הלימודים יותר ארוכים, בגלל שלימודי ערב לתואר ראשון נערכים ברוב המוסדות האקדמיים, פעמיים בשבוע במקום שלוש עד חמש פעמים בשבוע. מכאןאין שום הבדל בין זכויותיהם של סטודנטים ללימודי תואר ראשון במסגרת לימודי ערב, לבין זכויותיהם של סטודנטים ללימודי יום, בכול הנוגע לאפשרות של קבלת הנחה בקפיטריה, קבלת הנחה במכון כושר תל אביב הסמוך לאוניברסיטה או אפשרות להגשת מועמדות, על מנת לזכות במלגות השונות.

טיפים לקבלת מלגה לתואר ראשון

קיימות אינספור מלגות לתואר ראשון ואין ביניהן הפרדה בכל הנוגע לסטודנט לתואר ראשון שלומד במסגרת לימודי ערב, לסטודנט שלומד לתואר ראשון ללימודי יום. תוכלו למצוא מלגות כמעט לכל סטודנט היום, הדרך הכי קלה למצוא את המלגה המתאימה לכם, היא באמצעות האינטרנט. בדיוק כמו שאתם מחפשים אחר חברה לשירותי קייטרינג לאירועים קטנים או טכנאי מחשבים באמצעות מנוע החיפוש גוגל, כך תחפשו אחר שלל סוגי המלגות הקיימות. בין המלגות השונות תוכלו למצוא מלגה לסטודנטים מצטיינים, אשר מחולקות על ידי המוסד עצמו, מתוך הכוונה שהסטודנטים יהפכו לחלק פעיל מהסגל במקום. מלגה לסטודנטים עם קשיים סוציו אקונומיים, הניתנת על ידי שלל אגודות, עיריות, המוסד עצמו ועוד. במלגה הזו, לרוב תצטרכו להביא מסמכים אשר מוכיחים את מצבכם הסוציו אקונומי הירוד. מלגה הניתנת על רקע מוצא, סטודנטים אשר באים ממוצא צפון אפריקאי, אמריקאי, אתיופי, אירופאי, רוסי ועוד יוכלו להציע את מועמדותם למלגה בשלל ארגונים המציעים מלגה לבני מוצאם. מלגת פרח, מלגה אשר ניתנת לסטודנט בתמורה להתנדבות, נחשבת למלגה הכי פופולארית, למרות שמי שלומד במסגרת לימודים תובענית לרוב לא יוכל להרשות לעצמו להתנדב ויצטרך לחפש לו מלגות אחרות. מלבד המלגות הללו קיימות עוד עשרות מלגות, כל מה שאתם צריכים זה פשוט למצוא את המלגה המתאימה לכם.

אין תגובות:

פרסום תגובה