בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 19 באוגוסט 2012

לימודי בניית אתרים ופיתוח אפליקציות


אין ספק התחום החם ביותר כרגע בשוק העבודה ההייטקי הינו תחום פיתוח האפליקציות. שמענו על כך בעיתונים (כתבות בידיעות אחרונות, מעריב וישראל היום), שמענו על כך גם בטלויזיה (כתבה בחדשות השבת של ערוץ 2, כתבת מגזין בערוץ 10), לא סתם רבים כל כך מעוניינים להיכנס לתחום וללמוד אותו באופן מקצועי. במאמר זה נסקור את שני התחומים המדוברים: לימודי בניית אתרים ופיתוח אתרים, לימוד פיתוח אפליקציות.

אז על מה מדובר כאשר אומרים "פיתוח אפליקציות"?

פיתוח אפליקציות הינו תחום שצמח בשנתיים האחרונות, עם כניסתם הרחבה של הסמארטפונים ומכשירי הIPAD למינהם בישראל ובחו"ל. אנו הישראלים ידועים כמאמצי טרנדים, ונכון להיום גם בתחום הזה ניתן למצוא אלפי חברות ישראליות אשר הינן חברות מובילות בשוק פיתוח האפליקציות (אשר עובדות בעיקר לשוק בחו"ל). ישנה חלוקה ברורה בנושא של פיתוח אפליקציות, ישנו פיתוח אפליקציות עבור פלאפונים סלולארים ויש פיתוח אפליקציות עבור מכשירי IPAD ודומיו. בתוך החלוקה הזאת קיימת גם חלוקה לפי מערכות הפעלה, כאשר מערכת ההפעלה הפופולארית ביותר נכון להיום הינה מערכת אנדרואיד מבית גוגל. הפיתוח מתבצע באמצעות שפות תכנות שונות ובעזרת כלים הניתן לרכוש (מערכות קוד מסובכות יותר) או להוריד בחינם באתרי האינטרנט.

היכן ניתן ללמוד את התחום באופן מקצועי?

בישראל פועלות עשרות של מכללות ניו מדיה ומכללות למקצועות ההייטק. בכל אחת מהמכללות הללו תוכלו למצוא נכון להיום קורס העוסק בפיתוח אפליקציות. רוב המכללות פותחות את הקורסים הראשוניים שלהם רק השנה, זאת לאחר העלייה בדרישה ללימודים בתחום. מרכזים רבים מציעים לימודים הכוללים פרוייקט סופי, המרכזים מביאים לתלמידים אפשרות לקבל כלים לעבודה מיידית עם סיום הקורס. ישנם מרכזי לימודים רבים אשר עובדים בשותפות עם חברות השמה וחברות בתחום, כך שניתן למצוא עבודה מיד עם סיום הקורס בעזרת שיתופי הפעולה הללו.

האם לא עדיף ללמוד בניית אתרים ופיתוח אתרים?

לימודי בניית אתרים ופיתוח אתרים קיימים כבר מספר רב של שנים, תחום זה אינו דועך לדקה. כיום יותר מתמיד, קיימת דרישה רבה יותר לאנשי פיתוח אתרים ובניית אתרים באינטרנט. התחום משתנה מיום ליום ומי שנשאר מאחור לרוב ימצא את עצמו ללא עבודה. לכן, גם מי שוותיק בתחום דואג ללכת לקורסים שונים העוסקים בנושא של פיתוח אתרים, על מנת ללמוד טכניקות חדשות ושפות תכנות חדשות.

לאן התחום עוד יכול להתפתח?

תחום הפיתוח אתרים, בניית אתרים ופיתוח אפליקציות מתפתח מדי יום. באינטרנט כבר ניתן למצוא מאות מדריכים בשפה העברית, כגון: מדריך בניית אתרים, מדריך פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ועוד. כל המדריכים הללו הינם מקור ידע מעולה למתחילים בתחום וגם לותיקים המחפשים להעשיר את הידע בתחום. בשפה האנגלית כמובן שקיימים אלפי מקורות ידע שונים, לרוב גם מעודכנים יותר וגדולים בכמה מידות על פני המקבילים הישראלים.

אין תגובות:

פרסום תגובה