בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 12 באוגוסט 2012

מכללות לאנימציה


מכיוון שהאנימציה הפכה לקונצנזוס והשימוש באנימציה ובתוכנות אנימציה כמו תוכנת מאיה למשל הפכו לדבר שבשיגרה אנו נהנים מעלייה משמעותית ברמת ההתמקצעות בתחום האנימציה בארץ.  עבור אנשי מפתח, גרפיקאים מעצבים ואפילו מהנדסים או אנשי מחשבים וכדומה שמעולם לא חשבו לשלוח ידם באנימציה, הפכה תוכנת מאיה לכלי שימושי מאד, זאת משום שכמעט כל פרזנטציה, כל תערוכה, יריד או מהלך שיווקי או מיתוגי כולל שימוש באלמנטים מעולם האנימציה.

חשבו רגע על האינטרנט, סרטוני יוטיוב, מצגות פרזנטציה של חברות מסויימות בעשרות אלפי אתרים. פרסומות ובאנרים המופיעים בכל מנוע שימוש ובכל אתר כמעט. אנימציה בתחום משחקי המחשב ומשחקי התלת מימד ועוד ועוד. אפשר להמשיך את הרשימה הזו הלאה וזאת מבלי שנזכיר את השימוש באנימציה, בתוכנת מאיה ובכל תוכנה מתקדמת אחרת ליצירת סרטי קולנוע או תוכניות טלוויזיה.

מכללות לאנימציה

מכיוון שזו המציאות כיום שוק האנימציה שהיה סגור ומסוגר מבחינת אופציה לקריירה פתח את שעריו ואנשים רבים מתפרנסים כיום מעבודה כאנימטורים המשולבים במגוון חברות. מכללות לאנימציה הפזורות בארה"ב צצו כפטריות אחרי הגשם והם מכשירים בעשור האחרון אלפי אנשים באמצעות קורסים ייחודיים. גם לישראל הגיע הגל החיובי הזה וגם כאן ישנן כמה מכללות לאנימציה המציעות לימודי אנימציה גבוהים לכלל האוכלוסייה.

הקורסים הנלמדים במכללות לאנימציה כוללים בדרך כלל קורסים בסיסיים לאנימטורים מתחילים ובהמשך גם קורסים למתקדמים, קורסי אנימציה תלת מימדית ועוד.

תוכנת מאיה 

תוכנת מאיה למשל היא אחת התוכנות הנלמדות במכללות לאנימציה ומטרתה לשמש מעין קורס בסיסי אך מקיף ומקצועי ביותר לתוכנה המפורסמת בעולם אולי ליצירה באמצעים הנוגעים לאנימציה. לימוד מעמיק של התוכנה יכול להוביל כל סטודנט חרוץ להישגים של ממש בתחום.

 אולי זה המקום להזכיר שתוכנת מאיה זכתה לצעוד על השטיח האדום בטקס האוסקר לאחר שילדה את הסרטים המצליחים שר הטבעות, מטריקס, ספיידרמן ועוד. באמצעות תוכנת מאיה ביצעו את כל האפקטים המיוחדים, את האנימציה הממוחשבת ועוד של סרטים אלו.


השתלבות במכללות לאנימציה מיועדת לחובבי התחום, לאוהבי מחשבים ולמי שמעוניים להרחיב את ידיעותיו בצורה משמעותית ואף להפוך את האנימציה למקצוע.

אין תגובות:

פרסום תגובה