בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 27 ביוני 2012

קורס בהיפנוזה


היפנוזה מזכירה לנו לרוב, את מגוון מופעי הקסמים והליצנות בקרקס, בהם המהפנט השתמש בקישוריו, כדי להפנט את הקהל, על מנת לגרום לו לבצע מעשה מגוחך. מעשה, שאין לאדם שליטה עליו, כמו נביחה או ריקוד לא מוסבר. היפנוזה יכולה לשמש אותנו לשם שעשוע מצד אחד ומצד שני לשם עזרה בריפוי מגוון מחלות, התמכרויות וכאבים לא מוסברים, אצל מגוון עצום של מטופלים. היפנוזה המבוצעת בצורה מבוקרת על ידי רופא מוסמך, שעבר קורס בהיפנוזה רפואית.

היפנוזה רפואית

היפנוזה רפואית, היא מצב בו משתמשים ביכולות ההיפנוזה בתהליך הריפוי של המטופל. היפנוזה היא למעשה, שיטה שמאפשרת למטופל להביט בפנימיותו ולהתרכז בתת המודע. התרכזות פנימית הממוקדת היא למעשה ההיפנוזה, באמצעותה הגוף יכול לתקשר בצורה טובה יותר עם המוח. השימוש ביכולותיה של ההיפנוזה הרפואית, סובב סביב שלל תחומים ברפואה. מקרים בהם אדם סובל מכאבים לא מוסברים, שאין להם הסבר רפואי, משתמשים בהיפנוזה על מנת לאבחן את הכאבים ולשכך אותם. חולים הנכנסים לניתוח, או בדיקת קולונוסקופיה, מטופלים על ידי היפנוזה במטרה להרגיע אותם. חולים הסובלים ממחלות כמו אסתמה, בעיות עור, מחלות דרכי העיכול, דיכאון הנובעים ממצבים נפשיים, מטופלים על ידי היפנוזה על מנת למצוא את שורש הבעיה ובסופו של דבר להירפא מאחיזתם. אנשים שסובלים מהתמכרות קשה ומתקשים להפטר ממנה כמו: עישון, אכילה מוגזמת, סמים, אלכוהול ועוד, נעזרים בתהליכי היפנוזה רפואית כדרך להימנע מההתמכרות ולשנות הרגלים. בתחום הפסיכולוגיה, חולים הסובלים מטראומה קשה, שלרוב הם הדחיקו אותה, משתמשים בהיפנוזה רפואית על מנת לחשוף את העשן שעוטף את הטראומה ולהתעמת איתה תוך כדי טיפול. מה שיכול לשנות את חייהם לטובה, תוך תשומת לב לדברים הקטנים כמו, עיצוב חדרי תינוקות או בילוי עם המשפחה. היפנוזה מאפשרת לנו אלטרנטיבה טובה, לפתור מגוון בעיות נפשיות וגופניות, בלי צורך להשתמש בכימיקאלים.

קורס לרופאים בלבד

קורס היפנוזה מיועד, לרופאים בלבד, הוא לא מוגבל לתחום מסוים ומשתלב מעולה במגוון הטיפולים בכל תחומי הרפואה הקיימים. תחומים כמו: פסיכולוגיה, פסיכיאטריה, רפואת שיניים ורפואה כללית כדי לטפל בהיפנוזה, צריכים לקבל רישיון על ידי מעבר בחינות וקורס, מטעם משרד הבריאות. תכני הקורס, סובבים סביב נושאים עיוניים ופרקטיקה, שנעשית אחד על השני, תוך הבנת התהליך ודרכי השפעתו. הנושאים הנלמדים בקורס הם: מושגים בנושא ההפנוט, היסטוריה של ההפנוט, טכניקות בתהליך ההפנוט, ההכנה הכרוכה בהפנוט, תופעות לוואי וסכנות בהפנוט ושלל שימושים המאפשרים לנו הצלחה בתהליך ההפנוט. תפקיד המהפנט, הוא להנחות את המטופל ולהוביל אותו על ידי תהליך ההיפנוזה להתמקדות פנימית והכרה בבעיה. המהפנט, לא מהווה את גורם הריפוי, אלה הוא משמש כמדריך שמלווה את המטופל להכרה הפנימית שלו ומאפשר לו לתקשר עם הגוף והמוח, תוך כדי הבנה והכרה בצורת ההתמודדות הרצויה בבעיה. היפנוזה, היא כלי נהדר, המשמשת את הרופא ביעילות, על מנת לטפל במגוון בעיות, שלא נמצא להן הבחון מדויק ברפואה.

אין תגובות:

פרסום תגובה