בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 27 ביוני 2012

השלמת בגרויות בדרך הבטוחה

ציון הקבלה למוסדות אקדמיים בישראל משוקלל על ידי תעודת בגרות וציון במבחן פסיכומטרי. ללא תעודת בגרות כמעט ובלתי אפשרי להתקבל לאקדמיה. תעודת הבגרות חשובה לא רק ללימודים בישראל אלא גם לאפשרות לימודים בחו"ל ובייחוד חשובה כדי להיות מסוגלים למצוא עבודה במשק התחרותי. אם בעבר הדרישה היתה במקומות עבודה רבים רק תעודת בגרות הרי היום לפעמים גם תואר ראשון אינו מספיק. כדי להתמודד במצב זה כדאי לתמיד בתיכון לעשות את מיטב המאמצים ולהשלים את תעודת הבגרות עוד בתיכון ולפני גיוסו לצבא. במידה ואין הוא יכול כדאי לנסות ולהשלים את תעודת הבגרות לקראת סיום השירות ובמידת האפשר על חשבון הצבא אך לא תמיד הדבר מתאפשר. אחוז הזכאים לתעודת בגרות בישראל עומד על כ- 60%. בעקבות כך פרחו בעשרים שנה האחרונות בתי ספר פרטיים ללימוד לבגרויות עבור צעירים וכך גם מכללות אקדמיות רבות מציעות קורסים והכשרות ללימודי בגרות מלאים או חלקיים מכיון שמדובר בכסף רב אותו חייב להוציא תלמיד המעוניין להירשם לקורס מקצועי או ללימודי תואר. צעיר המעוניין במשרת מדריך חדר כושר או צעיר המעוניין ללמוד לימודי כלכלה ידרשו להראות תעודת בגרות מלאה. ללא תעודת הבגרות לא יוכלו לקבל את העבודה או את הזכות להירשם ללימודים.

איך לבחור קורס שיפור או השלמת בגרויות


כפי ששידרו לא פעם בחדשות ערוץ 2, מכונים ללימוד ושיפור בגרויות פזורים בכל הארץ, יש גם נציגויות ושלוחות של מכוני הבגרות בפריפריות. המחירים בין המכונים שונים וכן קיים הבדל בין עלות קורס למתמטיקה לבין עלות קורס לאנגלית. למכונים שונים שיטות שונות ואורכי הקורסים משתנים ממכון למכון. לכן יש לבצע חקר שוק מעמיק לפני שמפקידים את פיקדון חיילים משוחררים (במקום להשתמש בו בזמן לימודי כלכלה) במכון כלשהו או משלמים כסף רב עבור הקורס. הפרמטר הראשון על פיו כדאי לבחור מכון לבגרויות הוא מיקום. כדאי לנסות ולמצוא מכון קרוב לבית ולא לבזבז זמן וכסף על נסיעות. חיפוש באינטרנט וכניסה לפורטלים בנושא השלמת בגרויות יביא לתוצאות רבות מהם ניתן לבחור מכונים בקרבת מקום המגורים. לפעמים הבחירה תהיה קרבה למקום העבודה (או קרבה למיקום חדר כושר אליו הולכים הרבה). יש לבדוק בפורומים המלצות למכונים, וכדאי לבדוק מה מציע המכון, לבקש לקבל סיליבוס, להתעניין בזמני הלימודים, אורך הקורס, מה הם כוללים ובמידת האפשר לברר ולבדוק מה אחוז התלמידים שעברו מבחני בגרות ולמדו במכון זה. מעבר לכך יש לבקש הצעת מחיר והאם יש שיעורי עזר במידת הצורך או שיעורי תגבור במהלך הקורס ללא עלות.

סקר עלויות


חובה לבצע סקר עלויות. כיום ניתן למצוא אתרים באינטרנט שבלחיצת כפתור יציגו את תוצאות עלות המכונים השונים וכך ניתן לבחור על פי קרבה ומחיר. אין מחירי מציאה. כדאי לבקש להשתתף בשיעור ניסיון חינם ולהתרשם מהמכון.

אין תגובות:

פרסום תגובה