בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 27 ביוני 2012

לימודי חינוך והוראה - בואו לעשות את השינוי


לפעמים בחיים, אפשר להרגיש שהשינוי ממש נמצא מעבר לפינה. עולם החינוך בישראל סובל כבר עשרות שנים מקיפוח בתנאים של העוסקים בו. אבל התחושה היא שאו טו טו ייפול שם למישהו האסימון, והאנשים האלה, העומלים שנים רבות על העתיד של העם שלנו, של הילדים שלנו, של המדינה שלנו, יזכו לגמול ראוי יותר לעבודתם הקשה.

אבל עד שזה יקרה, למקצוע המורה יתרונות לא מבוטלים. השעות יחסית נוחות מאוד ומאפשרות גידול ילדים בדרך ; שעות הערב הפנויות מאפשרות השלמת הכנסה בשיעורים פרטיים; החופשים הרבים בחגים ובקיץ מקלות על ניהול חיי משפחה תקינים. ובעיקר – הסיפוק בידיעה ששינית את החיים לילד אחד, שניים, או אלף, והעלת אותם על המסלול הנכון, שווה את הכל.
אבל כשמדברים על חינוך, אין צורך להרחיב ביתרונות, מהסיבה הפשוטה שמי שרוצה ללמוד חינוך ומי שרוצה לעסוק בחינוך, עושה את זה מתשוקה, כי הוא אוהב את זה, ולא משום סיבה אחרת.

לימודי חינוך והוראה בישראל מתקיימים במוסדות לימוד רבים מצפון הארץ ועד לדרומה. הלימודים, הנמשכים כ-3 שנים, נפתחים בלימוד כללי ובהמשך מתמקדים בתחום ספציפי אשר על הסטודנט לבחור. בין התחומים הפופולארים – חינוך לגיל הרך, חינוך מיוחד, לימודי חינוך גופני, לימודי אנגלית, הוראה לבית הספר היסודי, הוראה לתיכונים ועוד.
בין מגוון הקורסים המעשיים, ניתן ללמוד קורסי העשרה רבים כגון קורס הומאופתיה, פסיכולוגיה, מדעי ההתנהגות, סוציולוגיה ועוד, אשר נועדו להכשיר את המועמד להתמודדויות עם מצבים שונים בהם ייתקל במהלך חייו המקצועיים.

כדי להיות מורה בישראל, ניתן לבחור באחת ממספר דרכים. אפשרות ראשונה – תואר בחינוך הכולל תעודת הוראה – B.Ed. אפשרות נוספת היא תואר בחינוך אשר לא כולל תעודה זו. מדובר באופציה לא רעה, אבל כזאת העלולה להגביל אתכם לגבי מקומות תעסוקה). ניתן לשלב את התואר במסלול דו חוגי (חינוך וכלכלה, חינוך ופסיכולוגיה ועוד אפשרויות רבות אחרות), או להוסיף תעודת הוראה בלימוד מקוצר לבוגר תואר כלשהו. בכל מקרה, מדובר בלימודי תואר ולא לימודי תעודה.

מבחינת מצב השוק, ניתן לומר בפה מלא שהוא טוב יותר מהרבה תחומים ומקצועות אחרים. בוגרים אשר הצטיינו במהלך לימודיהם זוכים להצעות עבודה רבות. גם אחרים מצליחים להשתלב בהוראה, לעיתים כמורים מחליפים בתקופה הראשונה, ובהמשך – כמורים מן המניין.
מצב החינוך בישראל לא נחשב מזהיר כבר שנים רבות. תוצאות המבחנים הבינלאומיים המתקיימים באנגלית ומתמטיקה מגלים את מה שכולנו חוששים להודות בו – החינוך בישראל אינו משתווה לחינוך במרבית המדינות המפותחות בעולם.
בידכם האפשרות לעשות את השינוי, היכנסו עוד היום לאתרי הלימודים כגון לימודי ואחרים, ובחרו במסלול ההוראה שיזניק את החינוך בישראל אל השחקים.

אין תגובות:

פרסום תגובה