בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 27 ביוני 2012

מציאת עבודה לאחר סיום התואר


מציאת עבודה היא משימה לא פשוטה לכל אחד, במיוחד כשהיום מתחרים על כל תפקיד עשרות, מאות ואך יותר מועמדים. הקושי בא לידי ביטוי עוד יותר כשמדובר במציאת עבודה לאחר סיום התואר, כשמדובר במשרה שנדרשת להיות מקצועית בתחום הלימודים אך בעצם אין ניסיון מקצועי קודם בתחום אלא תעודה ביד בלבד.
מכיוון שבחלק גדול מהמשרות, העדפה היא למועמדים מנוסים בתחום, אקדמאים ללא ניסיון קודם נאלצים להמשיך לחפש עבודה עד שתגיע חברה שאכן תאפשר לצרף לכוחותיה מועמדים איכותיים, בעלי מוטיבציה והמון פוטנציאל. להלן מספר טיפים שימקסמו את הסיכויים למצוא משרה לאחר סיום הלימודים:

לא לשים את הביצים במקום אחד

מאחר ולא פשוט למצוא משרות שלא תחייבנה ניסיון קודם בתחום, חשוב לחפש עבודה באופן פעיל למדי בכל מיני פלטפורמות ושיטות. ראשית, חשוב לנצל קשרים מכל סוג שהוא, ליצור נטוורקינג ולבדוק מה לחברים/ מכרים יש להציע במסגרת מקום עבודתם כך שאולי יוכלו להעביר את קורות החיים שלכם למשרה במסגרת שיטת "חבר מביא חבר" או שבכללי שמעו על משרה מעניינת שאתם לא נחשפתם אליה. שנית, כנסו ללוחות דרושים ברשת. אלו כוללים היצע מובחר של משרות מקצועיות. אל תתפתו לסנן משרות לפי "אקדמאים ללא ניסיון".
יתכן שקורות החיים שלכם ירשימו דיו ותוכלו להתקדם בהליך הגיוס גם למשרה שמלכתחילה המגייס העדיף מועמד עם ניסיון שהוא בתחום. שמרו על ראש פתוח ובמידה וסיימתם תואר בתחום כללי ואין לכם מקצוע מוגדר ביד (בשונה למשל אם סיימת קורס איפור מקצועי וזכיתם לתעודת מקצוע שמאפשרת עיסוק מיידי בתחום, מה שמזכיר לי סופר פארם מבצעים והרבה שופינג), כדאי לבחון באופן כללי ולא ממוקד משרות שיכולות להתאים. מהר מאוד תגלו אלו חיפושים רלוונטיים יותר ומציעים משרות פוטנציאליות ולהתמקד בהם. שלישית, אל תוותרו על שירותיהן של חברות כוח אדם/ השמה.
חברות השמה נישתיות עומדות בקשר ישיר עם מגייסים ויוכלו להפנות את קורות החיים שלכם עם המלצה מצורפת על סמך הרושם שהשארתם. רביעית, בדקו מתי מתקיים יריד תעסוקה רלוונטי. אלו מתקיימים במקומות שונים ברחבי הארץ, כולל אפילו במרכזים מסחריים כמו למשל קניון חולון , עזריאלי ועוד וכוללים גופים שונים המחפשים עובדים שמגיעים ליריד ומציעים את מיטב משרותיהם. לכם כדאי להיות שם בשביל לבחון אולי יש משהו מתאים.

יד על הדופק בכל רגע נתון

מאחר ומשרות אטרקטיביות זוכות לתגובה מהירה ולכמות גדולה של קורות חיים, חשוב להיות עם יד על הדופק בכל רגע נתון כדי לאתר את המשרות בסמוך לפרסומן ולהעביר במיידי קורות חיים.
יש לא מעט מצבים בהם מגייסים זכו להיענות טובה למודעת הדרושים שפרסמו ומסירים את המשרה לאחר כמות קורות חיים מספקת מבחינתם שקיבלו. המטרה היא להגיש קורות חיים בין הראשונים לכל משרה שיכולה להתאים. גם אם מדובר בלוח דרושים ששולח לכם ניוזלטר יומי הכולל משרות חדשות, לא כדאי להמתין עד בוא במייל אלא לחפש משרות כאלו באתר באופן אקטיבי בתכיפות גבוהה.
כמו כן, במידה ויוצרים אתכם קשר  לזמן אתכם לראיון פרונטאלי או למבחנים (בהתאם לדרישות כל משרה), חשוב לא לדחות למועד מאוחר מאחר והמשרה יכולה להיתפס על ידי מועמד אחר וחשוב לקבוע ראיון/ מבחן בהקדם האפשרי שניתן מבחינתכם ומבחינתם.

אין תגובות:

פרסום תגובה