בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 27 ביוני 2012

לימודים כלליים – השכלה בין תחומית


לימודי B.A כללי הם לימודים לתואר ראשון במסגרת אקדמית המציעים לתלמיד מגוון קורסים מתחומים שונים. התלמיד רוכש השכלה רחבה המאפשרת לו לבדוק מהו התחום המקצועי המתאים לו ולאחר השלמת תואר ראשון הוא יכול להתמקד בתחום צר יותר ולהמשיך בלימודיו או לחלופין לשלב תואר ראשון כללי יחד עם קורס מקצועי וכך הוא נהנה משני העולמות, גם מקבל תואר אקדמי החשוב במבחני קבלה לעבודה וגם רוכש מקצוע. כל המכללות והאוניברסיטאות מציעות לימודי בי איי כלליים. רבים בוחרים באוניברסיטה הפתוחה המאפשרת ללמוד לימודי תואר ראשון כלליים על פני זמן ארוך יותר, במסגרת גמישה יחסית ותוך שילוב קורסים מנושאים רבים והתמקדות בתחום אחד ספציפי. כך למשל ניתן להשלים תואר ראשון כללי עם התמקדות במשאבי אנוש.

לימודים מנושאים רבים

לימודי תואר ראשון כללי מאפשרים לבחור מסלולים לימוד רבים. כמו שניתן למצוא מנשא לתינוק בכל חנות למוצרי תינוקות, כך גם מגוון האפשרויות בלימודים כלליים הוא רב בין המכללות והקמפוסים. התלמיד משלב בין מספר תחומי לימוד ותחומי עניין. לרוב בוחרים נושאים מהחוג ללימודי מדעי הרוח ומדעי החברה. כך ניתן לשלב בין קורסים בפילוסופיה לצד קורסי מבוא בכלכלה ולהבין סוף סוף מה זה ביטוח למשכנתא או בורסה. אפשר ללמוד קורסים בתקשורת וללמוד קורסים במינהל ומדיניות ציבורית ועוד. התלמיד בוחר מספר תחומי לימוד ובוחר מתוכם את שיעורי החובה ההכרחיים וקורסים מלימודי בחירה המעניינים אותו. לימודי תואר ראשון כללי מקנים לסטודנט לא רק ידע אלא דואגים לפתח את יכולת החשיבה והניתוח שלו.

למה תואר כללי כדאי

תואר ראשון כללי מקנה לסטודנטים ידע כללי מגוון, השכלה והרחבת המידע בנושאים שונים וחשובים, ניסיון ממגוון תחומים נדרשים ועוד. ניסיון לימודי זה מאפשר לסטודנט להשתלב בעבודות בהן נדרש להציג תואר ראשון ולהתפתח מקצועית או לחלופין לבחור בלימודי תואר שני ושלישי ולהתמקד במקצוע מסוים שיותר מושך אותו ולהתפתח מקצועית. דרישות הקבלה לתואר ראשון כללי נמוכות מרוב הדרישות לנושאי לימוד ספציפיים ולכן זו אפשרות להתקבל גם לתלמידים שממוצע ציוני הבגרות שלהם והבחינה הפסיכומטרית נמוך. על ידי השקעה בלימודי תואר ראשון וקבלת ממוצעי גבוה יוכל הסטודנט להמשיך ללימודי תואר שני בתחום אלו שאף להתקבל אך לא הצליח בגלל ממוצעי הציונים. בוגרי תואר ראשון כללי יכולים להשתלב בקלות בעבודות מסוג שיווק, אדמיסטרציה, משרות כוח אדם, מכירות ותקשורת.

קל למצוא עבודה

במציאות של היום בה לכל עבודה, אפילו למשרות פשוטות, נדרש תואר יש יתרון מובהק לבעלי תואר ראשון כללי על פני עובדים ללא תואר. החזקת תואר ראשון מעידה על רצינות ויכולות למידה, חקירה וחשיבה הנדרשות לכל מעסיק. בוגר תואר ראשון זוכה גם לשיפור תנאי העסקה ומתוגמל על התואר שברשותו במקומות עבודה רבים ובהם מוסדות ומעסיקים ציבוריים כמו המשטרה, רשויות ציבוריות ועוד.

אין תגובות:

פרסום תגובה