בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 27 ביוני 2012

תואר שני במשפטים


תואר שני במשפטים, הוא בין התארים הפופולאריים במדינה. הרבה משפטנים ואנשים העוסקים בתחומים הקשורים למשפט פונים ללימודי תואר שני במשפטים, על מנת להרחיב את ידיעותיהם בתחום. תחום המשפט כיום פונה כמעט לכל חלק קטן בחיינו עם זה העסקי, הפרטי, המדיני והרפואי. כיום מי שלא מבין את חוקי המדינה והמשפט, יכול להפסיד כסף ושלל זכויות. אנשים רבים אשר מודעים לחשיבות הידע המשפטי נוהרים לשערי המשפט וללימודי תואר שני בתחום המבוקש.

פנייה לקהל יעד מגוון

תואר שני ללימודי משפטים אומנם פונה ברובו למסיימי תואר ראשון במשפטים אך לא רק. תואר שני במשפטים מיועד לאלו שסיימו תואר ראשון באותו תחום ומעוניינים לצבור ידע רחב ולקדם את התמחותם בתחום. משפטנים רבים העוסקים בתחום פונים ללימודי תואר שני במשפטים מתוך מגמה לעלות את ערכם בתחום וכמובן גם את שכרם. משפטנים אשר מועסקים על ידי המדינה, מקבלים שלל הטבות ותנאי שכר משופר בזכות שדרוג התואר לתואר שני בתחום. בנוסף לכך שכירים רבים העוסקים בעריכת דין גם הם זוכים להוקרה על המאמץ על ידי קידום והעלאה בשכר. תואר שני במשפטים פונה גם לאלו שאינם עסקו בתחום או למדו לתואר ראשון במשפטים. רופאים רבים אשר רוצים לפנות לתחום הרפואה המשפטית ולהתעסק בתביעות רפואיות, אנשי עסקים ורואי חשבון המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם בתחום המשפט ועוד. תואר שני במשפטים נלמד בשלל מכללות ואוניברסיטאות בארץ ניתן למצוא מסלולים באוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת חיפה  אוניברסיטה העברית בירושלים ועוד. רוב הסטודנטים הפונים ללמוד לתואר השני במשפטים, הם אנשי קריירה עסוקים על כן המסלולים הותאמו במיוחד לקהל היעד. רוב המסלולים נלמדים בערב במסגרת כך שאין שום פגיעה בשעות העבודה ובקריירה.

מסלולי לימוד לתואר שני במשפטים

מסלולי הלימוד ללימודי משפטים בתואר שני כוללים מסלול עם תזה ומסלול בלי תזה, כשכל מסלול כולל בתוכו שלל סוגים המותאמים לצרכים השונים של האוכלוסיות השונות הפונות ללימודי משפטים. תואר שני במסלול הכולל תזה ומחקר, בדרך כלל כולל תנאי קבלה נוקשים ודורש ציונים גבוהים על מנת להתקבל לתוכו. אלו שפונים להתקבל למסלול הכולל מחקר, מעוניינים להמשיך גם לתואר שלישי בתחום. תואר שני ללימודי משפטים אשר לא כולל בתוכו תזה, דורש תנאי קבלה פחות נוקשים מאשר המסלול שכולל את התיזה ולרוב מכיל בתוכו מסלולים מגוונים הכוללים: מסלול של שלושה סמסטרים, מסלול של שנתיים ומסלול מיוחד למשפטנים בעל שעות נוחות המתאימות לקריירה העמוסה שלהם. ישנו מסלול נוסף מיוחד מסוגו המתאים לאלו שאין להם רקע במשפטים. המסלול לא נלמד בכל אוניברסיטה או מכללה וכולל בתוכו שלל קורסי יסוד והעשרה במשפטים. המסלול לא מעניק לסטודנטים אפשרות לעסוק בעריכת דין, אלה מעניק להם את הידע המשפטי הדרוש כדי לספק את צרכיהם בעבודתם.

אין תגובות:

פרסום תגובה