בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 21 ביוני 2012

פסיכומטרי הוא לא תמיד מכשול


בחינת הפסיכומטרי, נחשבת לבחינה גורלית במיוחד עבור סטודנט אשר מעוניין ללמוד לתואר ראשון בארץ. במיוחד עם הוא מעוניין ללמוד באחת מהאוניברסיטאות, מקצוע מבוקש כמו תואר ראשון בראיית חשבון, מדעי המחשב או כלכלה. למעשה ככל שהתחום יותר מבוקש, כך ציון הפסיכומטרי שלא חייב לעבור את סף השבע מאות. מכאן שישנם הרבה סטודנטים שנאלצים לוותר על חלומם ולבחור תחום חדש בגלל שהם לא עומדים בתנאי הקבלה.

מרתון הפסיכומטרי בקבלה לתואר ראשון

תנאי קבלה הכרחי ללימודי תואר ראשון בארץ הוא כאמור ציוני בחינת הפסיכומטרי. אם נערוך מסלול טיולים בין שלל המכללות והאוניברסיטאות בארץ, נמצא כי לרוב תנאי הקבלה כוללים את חישוב ממוצע ציוני הבגרות לבין ממוצע ציון הפסיכומטרי, כאשר ציון הפסיכומטרי לרוב מהווה את הגורם הכי משפיע בקבלה למוסד או לחוג הנבחר. תנאי הקבלה אומנם משתנים ממקום למקום, אך לרוב האוניברסיטאות תמיד נחשבות ליותר נוקשות, בתנאי הקבלה מאשר המכללות. בנוסף לכך רוב המקצועות המבוקשים, הם אלה בעלי הדרישה הכי גבוהה לציון פסיכומטרי, המהווה בשבילם כלי מיון מושלם בין מאות אלפי המועמדים. לרוב תנאי הקבלה למקצועות המבוקשים באוניברסיטה מחייבים ציון מבחן פסיכומטרי, מעל לשש מאות חמישים ומעלה. האלטרנטיבה היחידה של אלה שלא יכולים לעמוד בדרישות הסף היא להוציא סכום עתק על קורסים לפסיכומטרי, עד שיגיעו לסף הציונים הדרוש, על מנת לעבור את הבחינה. או מנגד הם יכולים לוותר על הלימודים באוניברסיטה ולבחור בלימודים במכללה, בה תנאי הלימוד הרבה פחות נוקשים.

לא תמיד חייבים פסיכומטרי לתואר ראשון

אומנם הפסיכומטרי, הפך בשנים האחרונות לתנאי הכרחי, בו המועמדים לתואר מחויבים להציג ציון מסוים על מנת להתקבל לחוג המבוקש, במיוחד עם מדובר בניסיון לקבלה לאוניברסיטה או ניסיון קבלה עבור חוג מבוקש כמו רפואה, משפטים או מנהל עסקים. אומנם רובנו מכירים בכך שרק בבית ספר מקצועיים ללימודי פילאטיס או רפואה משלימה, אנחנו לא חייבים ציון פסיכומטרי, אך הדבר תופס גם באוניברסיטה. למעשה, הרבה לא מודעים לעובדה, כי קיימת אלטרנטיבה בה המועמדים לא חייבים ציון בבחינת פסיכומטרי, על מנת להתקבל למקצוע המבוקש לתואר ראשון. ישנם מקרם חריגים, בהם המועמד עבר את גיל השלושים, אשר בהם הוא אינו צריך ציון פסיכומטרי על מנת להתקבל לחוג המבוקש. כמובן מקרים אלו לרוב נבדקים על ידי ועדת החריגים והיא לרוב מתחשבת בציוני תעודת הבגרות שלו ובראיון קבלה. בנוסף לכך ישנן שלל מכללות אקדמאיות, שמקבלות מועמדים לתואר ראשון, ללא צורך בציון פסיכומטרי, גם אם הם לא הגיעו לגיל שלושים. אותם מכללות גם לא שולחים את אותם מועמדים לועדת חריגים, אלה מתחשבת בציוני תעודת הבגרות שלהם. ישנם גם חוגים באוניברסיטה, שלא דורשים חובת ציון פסיכומטרי, הכוללים תחומים במדעי הרוח, שנחשבים לפחות מבוקשים מחוגים אחרים. מכאן, שאתם יכולים לראות שישנה אלטרנטיבה ואתם יכולים ללמוד לתואר ראשון, גם אם אין לכם ציון פסיכומטרי בכלל.

אין תגובות:

פרסום תגובה