בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 27 ביוני 2012

לימודי תעודה בעיצוב מולטימדיה והעולם הדיגיטלי


סביבת החיים שלנו היום היא יותר ויותר משולבת, רבת מימדים ודיגיטלית. כאשר הערוץ המרכזי להעברת מסרים היום הינה רשת האינטרנט ובתוכה פייסבוק, יוטיוב, טוויטר, לינקדאין (רשת חברתית שנועדה לפתח קשרים עסקיים) גוגל פלוס, מיספייס ועוד. הסמארטפון, האייפון והטאבלטים האחרים הינם האלילים העכשוויים ומה שנשאר לנו זאת מציאות מדומה באמצעים דיגיטלים שנעה בין אפליקציות שונות שתפקידם לשעשע אותנו או לעשות לנו את החיים יותר קלים לאתרי מסחר וקופונים ומרכזי תוכן שונים. יש אנשים שמתעייפים ממהירות הפיתוח ומתנתקים לתחומים יותר רגועים ופחות דינמים ויש כאלו שמכינים את עצמם לעולם מתפתח הדורש התמקצעות רבה שלא תמיד דורשת לימודים אקדמאיים.
במספר נתונים ניתן לנסות להבין את העולם הדיגיטלי שלנו: מספר אתרי האינטרנט בעולם עומד נכון לסוף 2011 על 555 מיליון, כאשר ישנם כ 2.1 מיליארד משתמשים ברשת שיש להם כ3146  מיליארד חשבונות דואר. הקונספט של הרשת החברתית מתעצם עם פייסבוק של מעל 800 מיליון משתמשים וטוויטר מעל 100 מיליון מצייצים. בתחום הוידיאו ישנם נתונים מדהימים במיוחד בשנים האחרונות: כ 201 מיליון קטעי וידאו נצפים בחודש, וכל דקה מועלים לרשת העולמית מעל 50 שעות וידאו שזה אומר ש 72,000 שעות וידאו נוספות מידי יום לסביבה העולמית הדיגיטלית. אך הנתון המרגש ביותר הוא התפתחות השימוש המובילי, קרי שירותים דיגיטליים באמצעות הסלולר: מספר מנויי הסלולר בעולם עומד על 5.9 מיליארד ואחוז ניכר מהם משתמש במכשירים לא רק לדבר, לדוגמא כ350  מיליון ממנויי פייסבוק משתמשים בשירות באמצעות הסלולר.

לימודי עיצוב גרפי ומולטימדיה והאם לקחת קורס מעשי במקום לימודים אקדמאיים?

מעצב מולטימדיה משמע Multimedia - מעצב שיש לו כישורים ויכולות רבים ומגוונים (מולטי) לעצב על גבי מדיות שונות (מדיה). מדובר לרוב על יכולות להתמודד עם טקסטים חזותיים סטטיים או אנימטיביים, קולות (סאונד) ואפקטים. ברגע שהחלטת על הכיוון המקצועי הרצוי עליך ואין לך ארבע שנים מיותרות ללימודים ארוכים ואינטנסיביים לתואר ראשון באקדמיה ובאוניברסיטאות או השקעה רבה בלימודי מבואות שונים ורקע כללי על התחום (שלא לדבר על מקצועות שנדרשת לגביהם אף הכשרה של תואר שני בנוסף), הכיוון הנכון יהיה לימודי תעודה או קורסי הכשרה מתאימים. לא חשוב אם אתה מעוניין להתפתח בתחומים: שיווק ופרסום, רפואה משלימה ואלטרנטיבית או עיצוב גרפי ומולטימדיה חשוב שתבחר את בית הספר או המוסד המקצועי הנכון שבו תוכל להפיק את המקסימום מההשקעה שתידרש. עלות הלימודים יכולה להשתנות באופן קיצוני בן מוסד למוסד וחשובה מאוד הגמישות בשעות הלימוד והאפשרות ללמוד בערב מכיוון שרוב התלמידים יוכשרו במקביל לעבודה.

לימוד ותרגול בעיקר בתוכנות גרפיות

לימודי מולטימדיה אנימציה ועיצוב גרפי כוללים לרוב הכשרות מקצועיות ותרגולים רבים בתוכנות גרפיות כגון: פוטושופ (Photoshop) שמספקת מגוון רחב של כלים מתקדמים לעיבוד ובניית תמונות, פריהנד (FreeHand), אילוסטרייטור (Illustrator) תוכנה גרפית וקטורית מבית  Adobe המשמשת לעיצוב גרפים, עיצוב לוגו, תלת מימד ועוד. אינדיזיין (Indesign). בנוסף תוכנות מולטימידיה ועריכת וידאו כמו: פרמייר (Premier), תוכנה לאפקטים After Effects שמשמשת ליצירת קומפוזיציות מקטעי וידאו ותמונות סטטיות, תוכנת גרפיקה לעיבודי תלת מימד- 3D Studio Max, Maya להדמיות ואנימציות, Director+ Lingo, Sound Forge ועוד.

אין תגובות:

פרסום תגובה