בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 26 ביוני 2012

לימודים אחרי הצבא

לאחר שלוש שנים או שנתיים של שירות בצבא, החייל המשוחרר נמצא בצומת דרכים. בתחילת חייו האזרחיים הוא צריך להחליט מה הוא רוצה לעשות. אין יותר מפקדים ואין יותר אחראים, עכשיו הדרך שבה הוא יבחר היא הדרך שבה הוא ילך. בצומת זו קיימות אפשרויות רבות עבור החייל המשוחרר, אחת מהם הינה לימודים לאחר הצבא. בין האפשרויות העומדות בפני החייל המשוחרר הינם: הטיול לחו"ל, ביצוע עבודה מועדפת, ביצוע עבודה בחו"ל ועוד.

אפשרות ראשונה של לימודים לאחר הצבא הינה פסיכומטרי. על מנת להתקבל למוסדות להשכלה גבוה, על החייל המשוחרר להשיג ציון פסיכומטרי בציון שנקבע על ידי המוסד האקדמי. מעטים החיילים שבידם ציון פסיכומטרי לפני השירות הצבאי (ביצוע בחינת פסיכומטרי בזמן התיכון). לכן, על החיילים המשוחררים לבחור קורס ללימוד פסיכומטרי או לבחור באופציה של לימוד עצמי. מהצבא ניתן לקבל שוברים ובכך לחסוך כסף רב מעלות קורסי הפסיכומטרי. ניתן גם להשתמש בכספי הפיקדון שניתנים לחייל המשוחרר לשימוש הקורסים.

אפשרות נוספת, השלמת בגרויות עבור חיילים משוחררים. משוחררים טריים אשר רוצים לשפר את ציוני הבגרות שלהם בחלק מהמקצועות יכולים לעשות זאת על ידי לימוד עצמי או על ידי קורסים שמציעים בתי ספר מרחבי הארץ. רבים מבצעים השלמת בגרויות או שיפור בגרויות על מנת להתקבל למוסדות להשכלה גבוה, מדובר בתנאי סף לרוב. בכל רחבי הארץ פזורים מוסדות חינוכיים המאפשרים קורסים להשלמת/שיפור בגרויות, ניתן להשתמש בפיקדון על מנת לשלם עבור קורסים אלו.

קורסים עבור חיילים משוחררים הינם תופעה פופולארית ביותר, בעיקר בשנים האחרונות. חברות רבות מציעות קורסים בתחומים הבאים עבור חיילים משוחררים: קורסי בישול, קורסי אבטחה, קורסי שוק הון, קורסי מזכירות, קורסי חילוץ והצלה, קורסי ברמנים, קורסי מחשבים ואינטרנט ועוד. כל הקורסים האלו נועדו עבור חיילים משוחררים אשר אינם מתכוונים ללמוד במכללות או באוניברסיטאות בזמן הקרוב לשחרור שלהם. בעזרת קורסים אלו ניתן למצוא עבודה בתחום הספציפי של הקורס. רוב המרכזים אשר מציעים קורסים אלו, מציעים גם עזרה במציאת עבודה בתחום, דבר זה מאפשר לחיילים המשוחררים ללמוד ומיד עם סיום הלימודים למצוא עבודה בתחום. מבין הקורסים הרבים קיימים משרות רבות בתחומים שונים אשר מזכות את החיילים המשוחררים במענק עבודה מועדפת בתום שישה חודשי עבודה.

בפני החיילים המשוחררים עומדת האפשרות להתחיל ללמוד תואר ראשון מיד לאחר השחרור. אפשרות זו קיימת אך ורק במידה וביצעו כבר בחינת פסיכומטרי, ביצעו השלמת/שיפור בגרויות או שהציונים מתאימים לקבלה למוסד לימודים. בפני החיילים המשוחררים עומדות כל אופציות הלימודים בכל מוסדות ההשכלה. קיימים מרכזים רבים אשר מייעצים לחיילים משוחררים בבחירת מסלול לימודים בהתאם לרצון של המשוחרר הטרי, בחירת מסלול לימודים אשר יתאים לתחום העבודה העתידי שלו.

אין תגובות:

פרסום תגובה