בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 27 ביוני 2012

לימודים לתואר - לחשוב על הכל

הלימודים לתואר ראשון נתפסים לעיתים כלימודים בלבד, שאפשר להוסיף "על הדרך" תוך כדי החיים, אך הלומדים לתואר ראשון יגלו שאלו בעצם חייהם לעת עתה.. אז כיצד עלינו להתכונן לתקופת התואר? אם חיינו הולכים להשתנות, כדאי להתכונן כראוי ולהכין תוכנית שתכלול גם את רצוננו הלימודיים אך גם את הגורמים הנוספים המשפיעים על חיינו בתקופת התואר.
לימודים לתואר ראשון בארץ, לרוב מתחילים לאחר השירות הצבאי ובדרך כלל לאחר טיול למקום רחוק בעולם ועוד קצת.. כך שהחתך הגילאי יהיה בין עשרים ושלושים פלוס.

הלימודים לתואר ראשון קורים בדרך כלל בשעות הבוקר ולוקחים את מירב ימי החול הפנויים שלנו, כך שהאופציה להחזיק בעבודת "תשע עד חמש" רגילה, היא ככל הנראה אינה אופציה במקרה הנוכחי. עבודות ערב ולילה הן הנישה היותר הגיונית של הלומדים לתואר ראשון להתפרנס וכדאי לדאוג גם לנושא הזה, בעיקר אם רוצים ללמוד במקום מרוחק, כדאי שיהיו בו מקומות הגיוניים לעבודה.
דבר נוסף וחשוב מאוד מלבד הדאגה למקום עבודה, הוא כמובן היכולת לעמוד בהוצאות שלנו בזמן הלימודים, כיוון שעבודות ערב לרוב לא יכניסו לנו את אותה כמות ההכנסה שניתן לקבל בעבודת יום, ניתן למצוא גם עבודות אשר מאפשרות לנו את החופש לעבוד מתי שנוח לנו, למשל כעורך סרטי תדמית. אין ספק כי הצורך להיות מחושבים גדול כפליים, שיקולים כמו אחזקת רכב, מקום מגורים יקר וכדומה, יכולים לעיתים להיפסל מכיוון שעלותם גבוהה, הצורך במציאת מקום מגורים שראוי ללמידה אך לפעמים בעיקר רק לכך.. הוא משהו שצריכים להפנים, עם הכניסה לספסל הלימודים.

כיום קיימים אזורים שלמים שהפכו אזורי סטודנטים, מבאר שבע בדרום שהיא בירת הנגב אך בעיקר בירת הסטודנטים, תל אביב שבה מלבד אוניברסיטה גדולה קיים מגוון בתי ספר ומכללות בכל גוש דן ועד למקומות כמו תל- חי שהיא כיום בירת הסטודנטים בצפון.
בכל אזור בארץ ניתן למצוא מרכז סטודנטים גדול עם אנשים החיים חיי סטודנטים בתקופה זו או אחרת בחייהם, מקומות עבודה יהיו זמינים יותר לעיתים באזורי הערים הגדולות ונגישים יותר גם לאור העובדה שלא כל אחד יכול להחזיק כלי רכב בזמן לימודיו.

אזור שאנו מתחברים אליו או מקום תוסס סטודנטים כמונו אם חשובים לנו חיי חברה, הוא דבר חשוב וכדאי להשקיע את הזמן וללכת לבקר בכל המקומות האפשריים לנו על מנת להתרשם ולהתחבר למקום מסוים.
כמובן שאם בית ההורים קרוב ואפשר להישאר בבית בתקופת הלימודים זה ימתן את חשבון הבנק שלנו וייתן לנו חופש מחייה ולימוד גדול יותר, כמובן שעל חשבון חיינו הפרטיים.. ויעניק לנו זמן גם לשבת מול המסך ולצפות בתוכנית בישול כמו זו של קרין גורן, גם זמן איכות כזה צריך לא?

ומה כדאי ללמוד מתוך ההיצע הרב בשוק?
כדאי ללכת למשהו שמתחברים אליו ושיכולים למצות בו את מירב הפוטנציאל שלנו, כך למשל, אם אנו טיפוסים אוהבי בריות בודאי נתחבר יותר ללימודים הומאניים יותר מאשר לימודי מנהל עסקים ואם אנו טיפוסים המחוברים לעסקים מלידה כנראה לימודי מנהל עסקים יענינו אותנו וכך יהיו קלים יותר כיוון שנהיה מעוניינים ללמוד אותם..
אחד הדברים החשובים ביותר הוא ללמוד משהו שאנו מתחברים אליו בצורה מסוימת כך שנוכל ליהנות מהלימודים עצמם אפילו שיש רגעים שפשוט צריך להתגבר על הקושי וללמוד.

אין תגובות:

פרסום תגובה