בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 21 ביוני 2012

עבודה סטודנטיאלית לתקופת התואר


מציאת עבודה באופן כללי היא לא משימה פשוטה, במיוחד לאור היצע המועמדים האיכותיים שמתחרים על כל משרה ומשרה, ויותר מכך בהקשר לעבודות סטודנטיאליות למהלך התואר. תואר אקדמי לרוב מאופיין במערכת לימודים אינטנסיבית הכרוכה בשעות לימוד מרובות ולכן נדרשת גמישות על מנת לשלב לימודים ועבודה לצידם.
משרות סטודנטיאליות לרוב הינן במשמרות, כולל אפשרות לעבוד בסופי שבוע, בתחומים שונים- החל מתחום השירות לקוחות, מכירות, אדמיניסטרציה ועד עבודה כברמן, מלצר או בקייטרינג. ככל שמערכת השעות יותר דורשת, כן יהיה צורך בעבודה גמישה שאינה כוללת מינימום משמרות ובודאי לא רק משמרות בוקר.

היצע משרות לסטודנטים

ואומנם, יש צורך בפרנסה גם בתקופת הלימודים מאחר ומעטים הסטודנטים שבאמת יכולים לאפשר לעצמם למשוך שלוש שנים אקדמאיות ללא עבודה להרוויח את לחמם ואת שכר הדירה (במידה והחליטו לעוף מהקו ולצאת מבית הורים). גם כאלו שהתמזל מזלם ואינם מחויבים לתשלום שכר דירה חודשי, עדיין יש צורך בדמי כיס חודשיים.
היתרון הבולט היום בתחום העבודות לסטודנטים הוא שלא רק שקיים היצע מועמדים שמתמודדים על כל משרה אלא גם מגוון משרות ייעודיות חלקיות שמתאימות לשילוב עם הלימודים. מה שכן, לא כדאי להתחייב מראש (ובטוח שלא בכתב) לעבודה שדורשת מינימום משמרות לפני שיודעים בוודאות מה תהיה מערכת השעות. חלק ממקומות העבודה (במיוחד כשמדובר בחברות גדולות), דורשים בתחילת העבודה חתימה על חוזה עבודה שכולל גם תשלום קנס במידת והעובד עוזב בטרם עברה שנה מתחילת העסקתו.
כך שאין טעם להישאר נטולי עבודה ועוד עם קנס בגין סיום עבודה שלא משתלבת עם הלימודים לפני שבוודאות יודעים שניתן לעמוד בשניהם. לצד המשרות הלא מקצועיות שסטודנטים יכולים להשתלב בהן כדוגמת עבודה בחברות תקשורת, מלונות בארץ, ביטוח, ליסינג פרטי ואחרות, ישנן משרות ייעודיות לסטודנטים מתחום לימודים מסוים  כדוגמת סטודנטים למחשבים, כלכלה, הנדסה ואחרים.
היתרון הוא שעבודות מהסוג מאפשרות רכישת ניסיון בתחום הלימודים כבר בתקופת הלימודים, ויותר מכך, סיכוי להמשיך במקום העבודה גם לאחר סיום התואר במסגרת משרה מלאה.

מציאת עבודה ברשת

לצד האפשרות לפנות לחברות השמה וכוח אדם בכדי לאתר משרה סטודנטיאלית או בשיטת ה"חבר מביא חבר", מקור חיפוש העבודה היעיל ביותר מתייחס לחיפוש עבודה דרך האינטרנט.
ברשת ניתן למצוא עשרות לוחות דרושים המרכזים משרות גמישות ייעודיות לסטודנטים- החל מעבודה בסיוע אדמיניסטרטיבי עבור מנהלת חשבונות במחלקת הנהלת חשבונות ועד מכירות שטח אחרי הצהריים או במוקד טלפוני בתחומים מגוונים. לוחות דרושים אלו כוללים במרבית המקרים גם תכנים רלוונטיים שיכולים לסייע במציאת העבודה כולל טיפים לראיון עבודה מוצלח, עצות לצליחת מרכז הערכה שנדרש בחלק גדול מהעבודות, כתיבה נכונה של קורות החיים שמהווים כרטיס ביקור בפני המגייס וכיוצא בזה.
לצד לוחות הדרושים, ישנן משרות המפורסמות באתרי הבית של חברות שונות, כאשר במידה ועולה על דעתכם חברה שהייתם רוצים להשתלב בה, כדאי לבדוק באתר הבית מכרזים או הצעות עבודה רגילות שאולי גמישות מספיק לשילוב עם הלימודים.
היתרון הוא שכל הנדרש בשלב הראשוני הוא להעביר קורות חיים אונליין דרך האתר ולהמתין להמשך הליכים.

אין תגובות:

פרסום תגובה