בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 4 ביוני 2012

מכינה ללימודי אומנות ועיצוב

מקצועות האומנות הפכו מאוד מבוקשים בעשור האחרון, הרבה יותר צעירים בוחרים לעזוב את התחום הראלי ולנסות את מזלם בתחום ההומאני והיצירתי. בין המקצועות הכי פופולאריים נוכל למצוא את העיצוב הגרפי, אדריכלות, עיצוב תעשייתי, עיצוב פנים, עיצוב אופנה ועיצוב אתרים. הבעיה היא שאין כל כך הרבה בתי ספר מקצועיים לאומנות בארץ, לכן ככל שהביקוש גדל כך התחרות בקבלה לבתי הספר הופכת ליותר קשה ותחרותית. מה תפקיד המכינה לאומנות? ואיזה יתרון היא מעניקה לנו?

מטרות המכינה לימודי אומנות

כיום נוכל למצוא אינספור מכינות ללימודי אומנות, אם זה במסגרת המכללה או בתי ספר מקצועיים. המכינות הוקמו, על מנת לתת מענה לשלל המועמדים המעוניינים להתקבל לבתי ספר לאומנות הכי מובילים בארץ, שאותם לרוב ניתן לספור ביד אחת. לא כולם בוחרים ללמוד במגמת הלימודים בתיכון ולא כולם בוחרים לקחת חוגי אומנות בהתבגרותם. לכן לרובנו אין את הדבר הבסיסי שצריך לשם הקבלה ללימודים והוא ידע בסיסי באומנות ותיק עבודות כמובן. מטרת המכינה, היא להעניק לכם שיעורים בסיסים באומנות ועיצוב הכוללים לרוב את המקצועות הבאים: תולדות האומנות, תולדות העיצוב, רישום וציור , פיסול עם שלל חומרים, עיצוב גרפי, עיצוב לוגו, עיצוב מוצר כמו בקבוק לתינוק, עבודה עם תוכנות מחשב לעיצוב ואומנות כמו: פוטושופ, אילוסטרייטור ועוד, הכרת חומרים וטכניקות באומנות, צילום ועוד שלל מקצועת אחרים המהווים את הבסיס של התחום. המכינות לרוב נערכות במשך חודשיים עד שנה, תלוי בתחום ובסופן אתם יוצאים עם תיק עבודות וביטחון, שיסייע לכם לעבור את מבחני הקבלה הנוקשים בבתי הספר הגבוהים לאומנות.

חשיבות המכינה ללימודי אומנות

בגלל הביקוש הגדול שיש כיום ללימודי אומנות וכמות המועטה של בתי ספר גבוהים לאומנות, כל בית ספר פיתח שיטה נוקשה, על מנת לברור בין שלל המועמדים ולבחור את הכי טובים. שיטה זו לרוב כוללת מבחנים, על מנת לבחון את יכולת הטכניקה והיצירתיות של המועמדים עם זה בציור, צילום, פיסול או רישום אובייקטים כמו: דוגמניות, עציצים או מעליות ועוד. מלבד הבחינות המועמדים ידרשו להציג תיק עבודות ולעבור ראיון קבלה, על מנת להמשיך לברור את היצירתיות והטכניקה, במטרה למצוא את המועמדים המוצלחים ביותר. על מנת לקבל יתרון ולעבור את סבב הבחינות והראיון, רוב המועמדים פונים ללמוד במכינה לאומנות שתסייע להם בתהליך. תוכלו למצוא כיום אינספור סוגים של מכינות, עם זה מכינות לעיצוב גרפי, מכינות לאדריכלות, מכינות לצילום, מכינות לעיצוב אופנה ועוד. היתרון הגדול שמספקת לכם המכינה, הוא מורים מקצועיים שמכירים את הליך הקבלה והדרישות בבתי הספר השונים לאומנות. מורים שבאים לסייע לכם לבנות את תיק העבודות המנצח, מורים שיעניקו לכם את כל הכלים והטכניקות הדרושות, על מנת להגשים את החלום ולעבור את מבחני הקבלה בהצלחה.

אין תגובות:

פרסום תגובה