בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 27 ביוני 2012

תואר ראשון בניהול וכלכלה

עולם העסקים והכלכלה כולל קשת רחבה של נושאים התופסים את המוקד בתעשייה והמשק המתפתח בארץ ובעולם. למעשה העולם מושטת על ניהול וכלכלה, לא משנה אם מדובר במשטר קפיטליסטי, פונדמנטליסטי או קומוניסטי. אנשי עסקיים קיימים מאז ומעולם לטוב או לרע, הם אלו שעיצבו את העולם וגרמו להתפתחות הידע והמדע אותם אנו מכירים כיום. ככל שעובר הזמן השפעת הניהול והכלכלה רק הולכים וגדלים הם נוגעים לכולנו. ההשפעה הרבה לה זוכה התחום בארץ ובעולם הגבירה את הפופולאריות והביקוש בלימודי כלכלה וניהול מבחינת הנרשמים והמעסיקים.

מה עושים עם תואר ראשון בניהול וכלכלה?

תואר ראשון בניהול וכלכלה הוא בין התארים הכי פופולאריים הקיימים כיום יותר ויותר צעירים פונים להירשם לתחום למרות ההצפה הקיימת בשוק. ניתן למצוא כיום אלפי בוגרים עם תואר ראשון או שני בניהול וכלכלה. ההצפה בבוגרים היא מגמה הנובעת ישירות מהחשיבות והדרישה לה זוכה התחום במשק הישראלי או בכלל בעולם כולו. התעשייה והמשק היום צמאה למנהלים וכלכלנים מקצועיים בעלי ידע אקדמי רחב בשלל תחומים במשק, על מנת שיוכלו לנהל פרויקטים, עובדים, חברות ואסטרטגיות שיווק או פיננסים. בוגרי תואר ראשון בניהול וכלכלה יכולים לעבוד בתור מנהלים בדרגים שונים במגוון רחב של חברות וארגוניים הכוללים: חברות פיננסים, חברות ביטוח, חברות תקשורת, חברות פרסום, מלונות, חברות שיווק, חברות סחר וייבוא, חברות מסחר ושוק ההון, בנקים ואפילו חדר כושר חיפה ועסקים רבים נוספים. במסגרת התפקידים שמוצאים לבוגרי תואר ראשון בניהול וכלכלה ניתן למצוא מנהלים, סופרווייזרים, מנהלי מכירות, אנשי שיווק, מנהלי מוצר, מנהלי מותג, מנהלי משאבי אנוש ועוד. הרבה מהסטודנטים ממשיכים ללמוד לתארים מתקדמים בניהול וכלכלה הכוללים תואר שני ושלישי, על מנת להתקדם מבחינה מקצועית והשכר בעבודה.

יסודות הניהול והכלכלה

תואר ראשון בניהול וכלכלה הפך מאוד פופולארי בשנים האחרונות בין שלל הצעירים שהשתחררו זה עתה או חזרו מטיול ארוך בדרום אמריקה או אסיה. לימודי תואר ראשון בניהול וכלכלה נלמדים במכללה או באוניברסיטה, תנאי הקבלה תלויים בסוג המוסד לרוב יותר קל להתקבל למכללה מאשר לאוניברסיטה. במהלך הלימודים במסגרת התואר הראשון בניהול וכלכלה התלמידים נחשפים לשלל נושאים העוסקים בתחום של מנהל עסקים וכלכלה. נושאים כמו: סטטיסטיקה, שיווק, מיקרו כלכלה, מימון, ניהול ופיננסים, טיפול בתיקי לקוחות, יזמות עסקית, השפעת מגמות עולמיות על הכלכלה והמסחר, פוליטיקה וכלכלה, ניהול צוות, ניהול מסדי נתונים, מסך הכנסה ותהליכי מיסוי, יישומי מחשב, ניהול מוצרים, שוק ההון בארץ ובחוץ לארץ, השפעת האינטרנט על המסחר, אנגלית עסקית, שיטות של מכירות, אימון עסקי, מגמות ביטוח במשק, אתיקה מקצועית ושלל תחומי יסוד בלימודי משפטים העוסקים בנושא הכלכלה ומנהל עסקים בארץ ובעולם. במהלך הלימודים הסטודנטים יחשפו לשלל נושאים ויתמחו במבחר תחומים שיעניקו להם את הידע והיכולת להתמודד עם אתגרי השוק והתחרות הרבה שקיימת היום במשק.

אין תגובות:

פרסום תגובה