בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 27 ביוני 2012

לימודי תעודה במדעי הים


הים התיכון נחשב כמשאב כלכלי מרכזי בישראל ובשנים האחרונות החל תחום מדעי הים לקבל תאוצה בעקבות כך. לימודי תעודה במדעי הים פותח בפני תלמידי החוג אפשרויות תעסוקה רבות בתחומים רבים ומגוונים. לימודים אלה פונים לא רק לאוהבי הים אך לרוב יגיעו לחוג תלמידים שהים הוא חלק בלתי נפרד מהם והם מעוניינים להעמיק את הידע שלהם בנושא זה. מסגרת החוג שונה מלימודים אחרים ותלמידי מדעי הים ילמדו בנוסף לידע התאורטי לימודי ימאות, צלילה, שימור חופים, פעילות ימית בנושאי שיט ועוד.

מה לומדים במדעי הים

כמו בחוגים רבים אחרים, לדוגמה בחוג לימודי פסיכולוגיה  או קורס עיצוב פנים כך גם תלמידי מדעי הים מתחילים בלימודי מבואות. תלמידי מדעי הים רוכשים ידע רב בנושאים כמו מבנה כדור הארץ, מבנה האטמוספרה, מבוא לקרינה ואנרגיה, מערכות אקלים ומזג אויר, שינויי אקלים בכדור הארץ ועוד. התלמידים ילמדו לגבי אופן היווצרות הקרקעות, התהוות אקוויפרים, רעידות אדמה, מדידת זמן גאולגוי וכו'. עם סיום לימודי המבואות ממשיכים התלמידים בנושאים שונים ומגוונים להיכרות אגן הים התיכון מבחינה אקולוגית ובמהלך הלימודים עורכים סיורים רבים ומשתתפים במעבדות מחקר והרצאות בנוגע להיבטים ביולוגיים, אקולוגיים ואוקינוגרפיים של הים התיכון. במהלך הלימודים נחשפים התלמידים לחוקים ולאמנות בינלאומיות בתחום מניעת זיהום מי הים. התלמיד לומד על סוגי המזהמים, לומד מהם מקורות הזיהום אשר מזהמים את מי הים התיכון ובוחנים את השפעת המזהמים על המערכת הימית של הים התיכון והשפעת המזהמים על החוף.

מסגרת לימודי התעודה

לימודי תואר או לימודי תעודה במדעי הים אורכים שלוש שנים וכוללים נושאים רבים. על מנת להירשם למסלול ייחודי זה יש לעבור את תנאי הקבלה שכוללים לעתים ראיון אישי. כמו כן יש להציג ציון עובר במתמטיקה 4 יחידות לימוד מכיוון שחלק מהנושאים הנלמדים עוסקים במחקר וחישובים. במסגרת הלימודים עוברים התלמידים לימודי כימייה, שיטות מחקר, פיזיקה, ביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית.

מטרת לימודי מדעי הים

תחום מדעי הים מתפתח ונדרשים בו אנשי מקצוע בעלי ידע נרחב בתחום מדעי הים כל שיוכלו להשתלב בנושאי מחקר, חקלאות ימית ובתעשייה. רבים מבוגרי המסלול ממשיכים למסלול ייעודי בתחומים כמו זואולוגיה, ביוטכנולוגיה ימית, אקולוגיה, מדעי הסביבה הימית ועוד. בוגרי מדעי הים יכולים להשתלב במגוון עבודות כמו בארגונים ירוקים, תעשיית התפלת מים, ניהול משק מים, רשות הטבע והגנים, הוראת מדעי הים, חוות גידול דגי מאכל, חוות לגידול אצות, תעשיית התרופות, תעשיית הקוסמטיקה ועוד, ובלי קשר כמובן ליהנות ממגוון מסלולי טיול מדהימים.

למה כדאי ללמוד מדעי הים

תחום מדעי הים הולך ומתרחב והים התיכון מקבל משמעות רבה כמשאב טבעי העומד לרשות מדינת ישראל. התפלת מים, גידול דגים, תעשיית התרפות ועוד זקוקים לאנשי מקצוע בעלי ידע נרחב כדי שישתלבו במגמה מתפתחת זו. התלמידים רוכשים ידע רב ומתנסים בלימודים המשלבים ידע רב לצד שייט, צלילה ועוד.

אין תגובות:

פרסום תגובה