בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 5 ביוני 2012

עתודה רפואית – הדרך הקלה לממש חלום להיות רופא

לימודי רפואה אורכים 7 שנים והינם אינטנסיביים, ארוכים וקשים. להתחיל ללמוד לאחר השירות הצבאי ולסיים את הלימודים קרוב לגיל 30 תוך הקמת משפחה, משכנתה, ילדים ועוד נשמע כדרך קשה להתחיל את החיים ולממש את החלום להיות רופא מצליח. רק בגיל 30 מתחילים לייצר הכנסה הכרוכה במשכורת נמוכה, משמרות ארוכות ומתישות ובסביבות גיל 40 ניתן להפוך להיות רופא בעל שם. צה"ל מאפשר לממש חלום זה באופן קל ונוח יותר. תלמידי תיכון מצטיינים בעלי ממוצע בגרויות גבוה, ציון מבחן פסיכומטרי גבוה ובעלי פוטנציאל גבוה יכולים לדחות את השירות הצבאי ולהתחיל במסלול עתודה לרפואה. בצבא קיים מחסור כמעט תמידי ברופאים ולכן צה"ל מנסה ככל יכולתו למשוך את התלמידים להירשם למסלול עתודה רפואית. שלא כמו לימודי ערב או לימודי כלכלה במוסד ידוע, כאן מתחייל התלמיד קודם כל לצה"ל ואז מתחיל במסלול הלימודים בן 7 שנים ובזמן חופשות התלמיד עובר קורסים ומסגרות צבאיות שונות כמו טירונות, קורס
מ"כים, קורס קצינים וכד'.

להתחיל במסלול הרפואה בגיל מוקדם


לעתודה הרפואית יש מספר יתרונות שלא ניתן להתעלם מהם. הצבא מעניק הטבות ותמריצים שונים בזמן הלימודים והשירות. ההטבה המשמעותית ביותר שהצבא מעניק היא מענק לימודים בגובה 90% משכר הלימוד. החל מהשנה הרביעית ללימודים עוזר הצבא במימון שכר הדירה והטבות כלכליות אחרות והכל למען יוכלו תלמידי העתודה להתרכז בלימודיהם וללמוד כראוי. הכניסה ללימודי רפואה במסגרת העתודה קלה יותר מאשר להירשם לפקולטה לרפואה לאחר שחרור מהצבא. כמן כן תנאי הקבלה המשתנים אינם מבטיחים לתלמיד שכיום יכול להתקבל כי יצליח לעבור את רף הכניסה בעוד כמה שנים. עם סיום לימודיו יכול הרופא הצעיר להשתלב במערך הרפואה בצה"ל. הצבא מתחייב להעסיק את הרופא במערך הרפואה וזהו המקצוע היחידי מכל מסגרות העתודה בהן הצבא מתחייב לכך.

קצין ורופא


במסגרת לימודי הרפואה ותוך כדי הלימודים עובר התלמיד קורס קצינים. דרגה צבאית תעזור בהמשך הדרך הן בקידומו הצבאי והן בקידומם מקצועי ואישי לאחר השירות בצבא. קצינים מקבלים כלי ניהול נוספים שרופא רגיל לא יקבל ומערכות בישראל אוהבות את רופאי העתודה ונותנים להם לא פעם עדיפות במינוי לתפקידים שונים. צעירים המעוניינים לפתוח בקרירה צבאית מתאימים ביותר למסלול זה. עם סיום הלימודים מתחייל הרופא כקצין לכל דבר ויכול לקבל תפקיד בחילות השדה, תפקיד ביורוקרטי בחיל הרפואה או תפקיד בפיקוד העורף.

מה זה קרפ"ג?


תחילת המסלול של בוגר העתודה הרפואית הוא רופא גדודי או בראשי תיבות קרפ"ג, קצין רפואה גדודי. רופא גדודי אחראי על נושאי הרפואה בגדוד כמו הדרכות חובשים, ציוד, ליווי לאימונים ושגרת בדיקות רפואיות והפניות. התפקיד הבא הוא קצין רפואה חטיבתי (קרפ"ח) ומשם ממשיכים לתפקידי רוחב או תפקידים מעניינים ביחידות מובחרות ועוד.

אין תגובות:

פרסום תגובה