בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 4 ביוני 2012

מכינה להשלמת הבגרות

על מנת להתקבל לתואר ראשון, אתם חייבים תעודת בגרות מלאה, רצוי עם ממוצע ציונים גבוה במיוחד אם אתם רוצים להתקבל לתואר מבוקש. לצערנו לא כולנו עומדים בתנאים האלה, לכן אנחנו חייבים להשלים או לשפר את ציוני הבגרות. נוכל לעשות זאת באמצעות הרשמה למכינה או לבית ספר פרטי להשלמת בגרויות.

מכינה או בית ספר פרטי להכנה לבגרות?

לא משנה אם אתם רוצים ללמוד תואר ראשון בהנדסת מחשב או קורס נוטריון, אתם חייבים תעודת בגרות מלאה על מנת להתקבל. אם אין לכם תעודת בגרות מלאה תצטרכו להשלים בגרויות והדר הכי טובה לעשות זאת היא על ידי הרשמה לבית ספר פרטי או מכינה להשלמת בגרויות. הרבה מאיתנו מתלבטים אם לגשת ללמוד במכינה לקראת הבגרות או לגשת ללמוד בבתי ספר פרטיים לקראת הבגרות. אלו שניגשים ללמוד לקראת הבגרות בבתי ספר מקצועיים פרטיים, המיועדים להשלמת בגרויות, עושים זאת בעיקר מתוך השיקול הכלכלי. לרוב הם צריכים להשלים בגרות אחת או שניים, מכאן שהלימודים במכינה יעלו להם ביוקר והם לרוב גם יצטרכו ללמוד מקצועות שהם בכלל לא צריכים להשלמת הבגרות שלהם. לעומת זאת אלו שבוחרים ללמוד במכינה, עושים זאת, משום שהם זקוקים להשלים יותר משלושה או ארבעה בחינות בגרות. כך שהלימודים במכינה, הרבה יותר משתלמים להם מבחינה כספית. בנוסף לכך לימודי המכינה מעניקים שלל יתרונות עבור התלמיד, נתחיל בכך שבתוך סמסטר אחד אתם יכולים להשלים את כל הבגרויות הדרושות לכם ובאותה שנה כבר להגיש מועמדות ללימודי התואר. בנוסף לכך אם אנחנו מעוניינים ללמוד במוסד מסוים, אנחנו יכולים לגשת למכינה של אותו מוסד, דבר שיעניק לנו יתרון בקבלה למוסד ואפשרות להרשמה מאוחרת.

טיפים לבחירת המכינה

הדרך הכי בטוחה לבחור את המכינה להשלמת בגרויות, הכי מושלמת עבורכם, היא על ידי ביצוע תחקיר וסקר שוק. בדיוק כמו שאתם עושים לפני רכישת ביטוח בריאות או בחירת מורה נהיגה. את התחקיר תוכלו לעשות בקלות על ידי החברים שלכם, חשוב שתשאלו אותם איזה ציון הם קיבלו, איך היו המורים ומה המחיר אותו שילמו. אם אתם מחפשים מידע יותר מדויק, כדאי לכם לפנות לשלל הפורומים והבלוגים המקצועיים, אשר עוסקים בנושא באינטרנט. שם תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע שיוכלו לסייע לכם למצוא את המכינה המושלמת עבורכם מבחינת המחיר והתוכן. חשוב שתיקחו בחשבון, כי ישנם מגוון מכינות אם לדוגמא אתם מעוניינים ללמוד עיצוב, כדאי שתרשמו למכינה לעיצוב, שם גם תוכלו להכין תיק עבודות ולהתכונן למבחני הקבלה. מכינה למקצועות הנדסה, שם תוכלו להשלים את כל הבגרויות הריאליות הכוללות: פיזיקה, כימיה, חשמל, מחשבים, מתמטיקה ועוד ברמה של חמש יחידות. לכן לפני ההרשמה למכינה, חשוב שתבחנו איזה תחום אתם מעוניינים ללמוד, על מנת שתוכלו להתאים לעצמכם את סוג המכינה הנכון. בשורה התחתונה, חשוב שתבחרו מכינה בהתאם לתקציב שלכם התחום והרמה שאתם רוצים ללמוד.

אין תגובות:

פרסום תגובה