בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 4 ביוני 2012

המדריך ללמידה נכונה

הקושי הכי גדול של סטודנט לשנה ראשונה במכללה או באוניברסיטה הוא להסתגל לשנה ראשונה של לימודים. רוב הסטודנטים, לא נגעו בספרי לימוד שנים ולרוב שכחו מהי למידה נכונה בעצם. חשש זה מתגבר במיוחד, בחופשת המבחנים הראשונה, בה הם צריכים להתמודד אם אינספור מבחנים ועבודות.

שיטות ללמידה נכונה

השנה הראשונה באוניברסיטה, בדרך כלל קשה לעיכול עבור כל אותם סטודנטים שחזרו לא מזמן מהטיול הגדול במזרח או בדרום אמריקה. קושי זה לרוב גורם להם לנדוד במהלך השיעור ולחלום על קניית כרטיסי טיסות לתאילנד, שם יוכלו ליהנות שוב מבטלה על החוף וללגום מי שייק אננס מרענן. קושי זה מתגבר במיוחד, לקראת תקופת המבחנים. על מנת להתגבר על הקושי, הסטודנטים חייבים לסגל לעצמם שיטות נכונות ללמידה נכונה. השיטה הכי מומלצת היא הכנת לוח זמנים, בו אתם תתכננו את כל השבוע שלכם מראש ותשבצו בו את שעות הלימודים והחזרות על החומר. לוח זמנים מסייע לכם רבות במיוחד במהלך תקופת הבחינות, בה אתם מרגישים מבולבלים ולחוצים. לוח הזמנים, מאפשר לכם להתעלם מהלחץ ופשוט לבצע את המטלות שלכם על פי הזמן שקבעתם. חשוב שתתחילו את לוח הזמנים כבר בתחילת הסמסטר, על מנת שתוכלו להתרגל אליו ותוכלו להעריך כמה זמן לוקח לכם ללמוד ולתרגל את החומר. חשוב מאוד שלא תשאירו את הלימודים למבחן, עד לדקה התשעים ותשבצו לכם כל שבוע שעות תרגול. על ידי תרגול שבועי, של כל שיעור, חופשת הבחינות לא תראה לכם נוראית, משום שאתם כבר בקיעים בחומר וכל מה שתצטרכו זה לעשות חזרה קטנה. אם אתם מרגישים, שאתם לא שולטים בחומר, כדאי שתצטרפו לקבוצת לימוד או תפנו למתרגל על מנת שיסיע לכם, בנוסף לכך כדאי שתקדישו לאותו תחום קצת יותר זמן.

חשיבות הלמידה נכונה

לא משנה אם אתם נבחנים על כתיבת תוכנית עסקית במנהל עסקים או תכנות במדעי המחשב, למידה נכונה יכולה להקל עליכם בכל סוגי התארים הנלמדים באוניברסיטה או במכללה. למידה נכונה מהווה את הבסיס לקבלת ציונים טובים והבנת החומר. אם תזלזלו בתהליך הלמידה ותחליטו לבלות או להבריז משיעורים במשך כול הסמסטר, בלי לעקוב אחר החומר, רוב הסיכויים שלקראת תקופת המבחנים, אתם תכנסו ללחץ עצום שיפריע לכם להתרכז ויקטין את הסיכוי שלכם לקבל ציון מעולה או לעבור את המבחן במועד א'. לעומת זאת אם תבחרו לנצל את הזמן נכון ולהשקיע כל שבוע בחזרה על החומר, אתם גם תחושו יותר ביטחון, לקראת תקופת המבחנים וגם הסיכוי שתקבלו ציון מצטיין יהיה גבוהה. כמובן, שלא כדאי שתרגישו יותר מידי ביטחון שימנע מכם לערוך חזרה אחרונה על החומר משום שזה גם יקטין את הסיכוי שלכם לציון טוב. לסיכום למידה נכונה, כרוכה בהשקעה אותה כדאי שתתחילו כבר מתחילת שנת הלימודים.

אין תגובות:

פרסום תגובה