בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 8 במאי 2012

לימודי NLP - טיפול באמצעות המוח

שיטת NLP, ביסודה מורכבת משלושה מונחים Neuro Linguistic Programming, אשר מייצגים למעשה את העקרונות עליהם עובדת השיטה. המונח Neuro, מייצג את כל הפעילות העצבית שלנו מבחינת החושים, המוח ומערכת העצבים. המונח Linguistic, מייצג את הצורה בה אנחנו משתמשים בשפה והתקשורת שלנו עם האנשים שסובבים אותנו. המונח Programming, מייצג את צורת התכנות, באמצעותו אנחנו משפיעים על החיים שלנו מבחינת קבלת החלטות, צורת למידה, דרכי יצירה ועוד שלל דברים אחרים. שלושת המונחים הללו, מייצגים את הפעילות המוחית שלנו, עליהם אנחנו עומדים לעבוד בשיטה ובאמצעותם אנחנו הולכים לשנות את חיינו וחיי המטופלים שלנו. אנחנו למעשה נלמד להכיר את כל המונחים הללו ואת השפעתם על התחושות, ההתנהגות והפעולות שלנו במהלך היום יום.

כיצד עובדת השיטה?

אומנם הרבה מאיתנו חשובים כי שיטת ה- NLP, היא שיטה הלקוחה מהרפואה האלטרנטיבית, אך למעשה היא שיטת טיפול של חקר המוח, אשר עוסקת בניתוב לשוני פיזיולוגי, שבכלל לא קשור לנושאים או שיטות טיפול של רפואה משלימה. הטיפול למעשה בא לרפא את קצר התקשורת בין מערכת פעילות השפה והמוח שלנו, על ידי מגוון שיטות פסיכולוגיות. במהלך הלימודים, התלמידים לומדים לחשוב כמו המטופל ובאמצעות שלל הכלים אותם ירכשו בקורס, יוכלו לסייע למטופל להשיג את המטרה אליה הוא שואף. באמצעות שיטת ה- NLP, התלמידים יוכלו לסייע למטופל לנתח את חייו ולהבין מה הבעיה ומה השינוי שהוא צריך לעבור, על מנת לטפל בה ולשנות את חייו לטובה.

מה אנחנו לומדים בקורס?

במהלך הלימודים בתחום של שיטת ה- NLP אנחנו נלמד מגוון נושאים מרתקים כמו: יסודות שיטת הטיפול והאימון בטכניקת ה- NLP, עקרונות הטיפול בשיטה ומשמעותה. יסודות המבנה של תקשורת בין אישית ומשמעות מרכיביה השונים, יסודות התפיסה של האדם, כיצד נזהה אותן וכיצד נוכל לגרום לאדם לממש אותן, בניית תוכנית עסקית, אתיקה, ניהול עסקי, דרכים וטכניקות להשגת מטרות. הקורס, למעשה מורכב משלושה קורסים, כאשר כול קורס יהיה מורכב מחלק עיוני וחלק מעשי בהם תתנסו בשלל הטכניקות והכלים שתלמדו, על חבריכם לכיתה ועל עצמכם. במהלך חודשים של תרגול הטכניקה המעשית בקורס, תוכלו לחוש באופן אישי את השינוי שחל בחייכם וליהנות מפירות ההצלחה.

מהן תנאי הקבלה והאפשרויות העתידיות בתחום?

את הקורס תוכלו ללמוד במגוון מקומות בארץ, כאשר תנאי הקבלה לרוב משתנים ממוסד למוסד, אבל באופן עקרוני הן לא דורשות פסיכומטרי או תעודת בגרות מלאה, דבר המהווה יתרון. שיטת ה – NLP, מורכבת משלושה קורסים אותם צריכים לסיים, על מנת לקבל את ההסמכה הסופית של מטפל ומאמן מוסמך בשיטה. הלימודים לרוב עורכים מספר חודשים, ובסיומם התלמידים יוכלו לעבוד בתור מאמנים אישים, מאמנים עסקיים, מטפלים, מרצים ועוד בשלל מכונים וחברות אימון בארץ או לעסוק בתחום באופן עצמאי.

אין תגובות:

פרסום תגובה