בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 31 במאי 2012

תואר ראשון משולב יתרונות וחסרונות

בשנים האחרונות קיים טרנד בין שלל המכללות והאוניברסיטאות, בו הם מציעים לסטודנטים אפשרות ללמוד תואר משולב בין שני מקצועות לימוד. כמה שזה נשמע מפתה חשוב שנדע כי, תואר ראשון משולב, מעניק לנו שלל יתרונות וחסרונות, אותם אנחנו חייבים לקחת בחשבון לפני ההרשמה.

יתרונות התואר המשולב

תואר ראשון משולב מספק שלל יתרונות עבור הסטודנט מבחינה מקצועית, התפתחותית ואישית. בשונה מתואר ראשון רגיל, שעוסק בעיקר סביב נושא התמחות אחד, תואר ראשון משולב, מעניק לסטודנט אפשרות ללמוד ולהתמחות בשני תחומים, דבר שמקנה לו הרבה ידע ויתרון בשוק העבודה, על פני סטודנטים אחרים שלמדו תואר ראשון רגיל. בנוסף לכך תואר ראשון משולב, מאפשר לסטודנט ללמוד שני תארים במסגרת של תואר אחד ובמחיר הרבה יותר נמוך מלימודי שני התארים בנפרד. תואר ראשון משולב, בין שני מקצועות לימוד, מאפשר לסטודנט להרכיב מערכת שעות מגוונת בין שני התחומים. כך שאם הוא ילמד תואר משולב במשפטים וכלכה הוא יכול לבחור במסגרת הקורסים בתואר משפטים נושאים כמו: הסכם ממון, אתיקה משפטית, יסודות המשפט ולשלב אותם עם קורסים בכלכלה הכוללים לרוב: יסודות הכלכלה, מנהל עסקים, שוק ההון ועוד. כך הוא בעצם יכול להתמחות בשני מקצועות שונים ומקבילים שמשתלבים אחד בשני. אומנם במסגרת חתונה קטנה או גדולה, אנחנו לא יכולים להתחתן עם שני בני זוג, על מנת לבחון מי מהם אנחנו יותר אוהבים, אך במסגרת תואר ראשון משולב אנחנו אכן יכולים לבחון איזה תואר ומקצוע אנחנו אכן מעוניינים לפתח בו קריירה. אם במקרה והסטודנט מוצא את עצמו סולד ממקצוע אחד, מבין שני המקצועות אותם הוא לומד במהלך התואר המשולב, הוא יכול לפרוש ולהירשם לתואר רגיל, כך הוא למעשה מתמקד בתואר אחד, אותו הוא באמת רוצה ללמוד.

חסרונות התואר המשולב

אומנם התואר המשולב משלב בתוכו אינספור יתרונות, אך יחד עם זאת הוא משלב גם אינסוף חסרונות אותם חייבים לקחת בחשבון לפני בחירת התואר. ראשית מסגרת הזמן שלומדים לתואר הראשון המשולב לפעמים היא יותר ארוכה מלימודי התואר הרגיל. שנית מחיר עליו משלמים על התואר המשולב הרבה יותר יקר מהתואר הרגיל. רביעית אם הסטודנטים מוצאים את עצמם נאבקים במהלך לימודי התואר הראשון בכמות החומר שהם צריכים לשנן, בכמות המבחנים שהם צריכים ללמוד ובכמות העבודות שהם צריכים להגיש, בתואר הראשון המשולב העבודה היא לרוב כפולה. חמישית, במהלך תקופת הבחינות, בגלל שמדובר בתואר משולב, יקרו מצבים שלוחות הזמנים של המבחנים יתנגשו, כלומר יקרו מקרים בהם תלמיד יצטרך לגשת למועד ב', גם בלי שהוא יכשל, פשוט משום ששני מבחנים במקצועות שונים נערכו באותו זמן.

לסיכום

תואר ראשון משולב אומנם כולל שלל יתרונות, אך הוא לא מתאים לכל אחד מאיתנו, בגלל העומס שהוא יוצר, לכן רצוי שנהיה כנים עם עצמנו לפני בנפול לתהום.

אין תגובות:

פרסום תגובה