בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 10 במאי 2012

תואר ראשון בקלינאות תקשורת

כל מי שמתעניין בהפרעות תקשורת, אבחון וטיפול באנשים בכל הגילאים, מוזמן להירשם לתואר ראשון בלימודי קלינאות תקשורת. קלינאות תקשורת, נכללת בתחום הפרה רפואי והיא באה להעניק לסטודנטים כלים שיאפשרו להם לאבחן ולטפל בשלל בעיות הנוגעות להפרעות תקשורת. בין המטופלים שנעזרים בקלינאי תקשורת ניתן למצוא אילמים, מגמגמים, חרשים וכל אותם אנשים אשר סובלים ממפגעי תקשורת, הנגרמים כתוצאה מקשיי דיבור, שמיעה או צירוף של שניהם ביחד. מה מטרות התואר בקלינאות תקשורת? מה נלמד במהלך התואר? ומה האפשרויות העתידיות בתחום?

מטרת התחום וחשיבותו בחיי כבדי השמיעה

מטרת התואר בקלינאות תקשורת, היא להעניק לתלמידים כלים, באמצעותם יוכלו לאבחן את המטופלים, להתאים להם טיפול ולשקם אותם. במהלך הלימודים במסגרת התואר התלמידים לומדים להכיר את שלל הבעיות מהם סובלים כבדי שמיעה ודיבור הכוללים : בעיות שפה, בעיות שמיעה, שיבושי היגוי, ליקויי שפה, בעיות בבליעה, ליקויי למידה, בעיות באפזיה, בעיות דיבור ועוד. התלמיד ילמדו מה הגורמים לכל הפרעה, הסימפטומים שלה וכיצד ניתן להקל ולשקם את המטופל, כאשר המטרה הסופית בכול התהליך, היא לאפשר למטופל לתקשר עם הסביבה, בצורה הכי ברורה וקלה שניתן. מלבד הטיפול באוכלוסיית כבדי השמיעה, התלמידים לומדים במהלך התואר את חשיבות המניעה. במהלך התואר התלמידים לומדים שיטות וכלים שונים איתם הם יכולים לסייע לבעלי מקצוע שנמצאים בסיכון להיווצרותן של הפרעות תקשורת, כתוצאה מדיבור יתר, אימוץ מיתרי הקול, עבודה בסביבה רועשת שפוגעת בשמיעה ועוד, למנוע את התדרדרות המצב. בין האוכלוסיות ניתן למצוא: מורים, מאמני מועדון כושר, יועצים, מרצים, שחקנים, זמרים, מנחים, קריינים, פוליטיקאים ואפילו קריינים בחדשות ערוץ 2.

יסודות הלימוד ואפשרויות עתידיות בתחום

לימודי תקשורת קלינית נלמדים בשלל מוסדות לימוד הכוללים מכללות ואוניברסיטאות, ביניהם גם בתי ספר ללימודי רפואה משלימה. תנאי הקבלה ללימודי קלינאות תקשורת לרוב לא פשוטים ומשתנים ממקום למקום, כאשר תנאי הקבלה מחושבים על ידי ממוצע ציוני הבגרות והפסיכומטרי, בחלק מהמקומות תדרשו, לעבור מבחני קבלה וראיון. הלימודים ברוב המוסדות נערכים במשך שלוש שנים, בתוכם תלמדו חומר עיוני עשיר בתחום הכולל את הנושאים הבאים: יסודות קלינאות תקשורת, סוגים של הפרעות תקשורת, אבחון וטיפול בכבדי שמיעה, חירשות, גמגום, אילמות, פיזיולוגיה, פתולוגיה, ממוגרפיה, ביולוגיה, כימיה, פסיכולוגיה, פסיכיאטריה, מדעי החיים, אנטומיה, התפתחות קול, התפתחות השפה, תורת הפרעות שפה בילדים, תורת הפרעות שפה במבוגרים, שיטות הטיפול, גנטיקה, נוירולוגיה, שיטות לקריאה מודרכת, בלשנות, אתיקה מקצועית ועוד. מלבד הלימודים העיוניים, התלמידים מתנסים בפרקטיקה מקצועית בתחום ועוברים התמחות במסגרות שונות של מוסדות שיקום, בית חולים, בתי ספר, אוניברסיטאות ועוד. בסוף התואר הבוגרים יוכלו להציע את מועמדותם בשלל מוסדות כמו: בתי ספר מיוחדים, בתי חולים, מערכת הבריאות, מכוני טיפול, ארגונים של כבדי שמיעה ודיבור, מכוני מחקר ובמשך הזמן לפרוש כנפיים ולפנות לתחום העצמאי.

אין תגובות:

פרסום תגובה