בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 8 במאי 2012

הכנה לבגרות בהיסטוריה

היסטוריה היא נושא מעניין אבל לא בהכרח את כולם. יש המתעניינים בהיסטוריה ובתור תחביב קוראים ספרי היסטוריה, מתעמקים בהיסטוריה של ימי הביניים או בהיסטוריה של העת החדשה וכו'. צעירה המעוניינת ללמוד קורס עיצוב פנים או צעיר המעוניין להצטרף למסלול לימודי כלכלה לא בהכרח יתחברו לנושאי ההיסטוריה אך הם מחוייבים לגשת לבגרות בהיסטוריה ולקבל ציון טוב על מנת להתקבל למסלול אותו בחרו. מבחן בגרות בהיסטוריה נבחר כאחד ממבחני החובה למי שרוצה לקבל תעודת בגרות מלאה במדינת ישראל (זכאות). יש מספר רמות במבחני הבגרות בהיסטוריה, ניתן לעבוד מבחן בגרות בהיסטוריה של שתי יחידות לימוד או לעבור מבחן מורחב ברמה של חמש יחידות לימוד. בקורס הכנה לומדים שיטות לימוד וידע היסטורי.

מבנה המבחן

בשנים האחרונות שינו את מתכונת המבחן כך שגם תלמידים של פסיכומטרי ללקויי למידה יוכלו להבינה. אם בעבר למדו התלמידים בנפרד על יהדות התפוצות והיהודים בארץ ישראל היום נעשים הלימודים במקביל תוך שמירה על סדר זמן כרונולוגי מה שמקל על זכירת תאריכים ומאורעות בחיי העם היהודי. בסופו של דבר תולדות העם היהודי בארץ ובתפוצות מחוברות ומשתלבות זו בזו. מבחן שתי יחידות לימודי מחולק לשני חלקים: היסטוריה א' והיסטוריה ב'. בחלק הראשון לומדים בעיקר על יהדות אירופה במאה ה-19 ותחילת המאה ה-20. לומדים על העליות הראשונות לארץ ישראל וראשית ההתיישבות. לומדים על התנועה הציונית, רוכשים ידע על האנטישמיות בעבר והתפתחותה עם השנים ועוד. בחלק השני של מבחן הבגרות בהיסטוריה לומדים על התפתחות מדינת ישראל לאור אירועי השואה ומתמקדים על עליית הנאצים לשלטון בגרמניה ועל השפעת עליית הנאצים על היהודים ברחבי אירופה. מלחמת העולם השניה היא נושא לימוד מרכזי וכמו כן לומדים בהרחבה על יחסי המעצמות בין רוסיה וארצות הברית בתקופת המלחמה הקרה. קורס הכנה לבגרות נמשך בין שלושה לארבעה חודשים במפגש פעם בשבוע. ניתן לעבור את קורס ההכנה לבגרות בהיסטוריה כמעט בכל מכללה או באחת הרשתות להכנה לבגרויות. כך, יכול תלמיד המעוניין במסלול לימודי כלכלה או קורס עיצוב פנים לשלב את קורס הבגרות בהיסטוריה יחד עם תחילת לימודיו באותה המכללה. הציון לשתי יחידות מורכב משקלול של 40% החלק הראשון ו- 60% מציון חלק ב'.

בגרות בהיסטוריה לחמש יחידות לימוד

תלמיד שעבר את הבגרות של שתי יחידות הלימוד והשיג ציון טוב יוכל להרחיב את לימודיו לחמש יחידות לימוד, כלומר, להרחיב בשלוש נקודות נוספות וכך לקבל בונוס של 20 נקודות זכות בבגרות. תלמידי חמש יחידות לימוד עוסקים בהרחה בנושאים היסטוריים ובבואם למבחן יבחרו בשלושה נושאים מתוך תשעה אפשריים. בין נושאי הלימוד האפשריים בבחינה הם ימצאו נושאים כמו סין מהמאה ה-19 ועד היום, יפן ומסורותיה, יהדות קרקוב, תולדות ארצות הברית, עליות יהודי מדינות ערב ועוד.

אין תגובות:

פרסום תגובה