בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 9 באפריל 2012

המדריך לבגרות בפיזיקה

בחינת הבגרות בפיזיקה, שייכת לאגף בחינות הבחירה בבגרות. הבחינה מחולקת לרמה של שלוש וחמש יחידות לימוד. כאשר כל מי ששואף ללמוד תואר ברפואה, הנדסה, מדעים או אדריכלות, נדרש להיבחן ברמה של חמש יחידות.

שלוש או חמש יחידות פיזיקה ?


בחינת הבגרות לפיזיקה, בדומה למלונות בארץ, מחולקת על פי רמות שונות, של יחידות. ביניהם תוכלו למצוא את בחינת הפיזיקה ברמה של שלוש יחידות לימוד ואת בחינת הפיזיקה ברמה של חמש יחידות לימוד. בחינת הבגרות בפיזיקה ברמה של שלוש יחידות לימודי, כוללת את תחומי הלימוד הבאים: יסודות החשמל לתיכון, מעגלי זרם ישרים, יסודות המגנטיות, השדה המגנטי, אלקטרוסטאטיקה, השראה אלקטרומגנטית. קרינה וחומר יסודות האופטיקה הגיאומטרית, תורת הגלים, פיזיקה מודרנית, תורת חלקיקי האור, תורת גלי האור; יסוד תורת הקוונטים לתיכון, יסוד תורת המכאניקה לתיכון, התנע ושימורו, קינמאטיקה, כבידה, עבודה ואנרגיה, דינאמיקה. בחינת הבגרות בחמש יחידות, כוללת את הנושאים של בחינת הבגרות בשלוש יחידות בתוספת של עוד כמה נושאים מרתקים ביניהם תוכלו למצוא את תחומים הבאים: פוטנציאל חשמלי, מבוא לחוק קולון, יסודות השדה האלקטרוסטאטי, יסודות השדה האלקטרוסטטי, תופעות חשמליות, מבוא לחוק גאוס, מה בין חוק גאוס לחוק קולון, קיבול וקבלים, חומרים די אלקטריים, מאפייני הזרם החשמלי, יסודות המתח החשמלי, מבוא לחוק אום, מתח הדקים, התנגדות, פריקה וטעינה של קבלים, הספק המעגל החשמלי, אנרגיה במעגל החשמלי, ניצול אנרגיה במעגל החשמלי, שיטות וכלים למדידת החשמל. שיטות וכלים להשראה אלקטרומגנטית עצמית, מבוא לחוק פרדיי, מבוא לחוק לנץ, מבוא ליישומי טכנולוגיה, מבוא לתנודות חשמליות, מבוא לתורת השדה המגנטי, זרמים מגנטים, מדידת עצמת השדה המגנטי, כלים ושיטות להגדרת האמפר, בסילונית, תורת הכוח המגנטי. מעגלי L.C, גלים אלקטרו מגנטיים, יצירה ושימוש במעגל זרם חילופין, מבוא למשוואות מקסוול ועוד.

דגשים חשובים לקראת הבחינה בפיזיקה


לפני שאתם רוכשים כרטיסי טיסות לתאילנד, כדי לחגוג את סיום הבחינה, כדאי שתדעו שבחינת הבגרות בפיזיקה, נחשבת לאחת הבחינות הכי קשות בבגרות, במיוחד ברמת החמש יחידות, לכן לא כדאי לזלזל בה. חומרי העזר המורשים במהלך הבחינה כוללים מחשבון, קבועים ונוסחאות פיזיקאליות. בחינת הבגרות בפיזיקה, רמת שלוש יחידות, מתחלקת לרוב לשני פרקים עיקריים, כאשר החלק הראשון של הבחינה כולל שאלות בנושאים של חשמל ומכאניקה. והחלק השני של הבחינה כולל נושאים הנוגעים לתחום החומר והקרינה. בחינת הבגרות בחמש יחידות מורכבת, מארבעה חלקים, החלק הראשון כולל את הנושאים מגנטיות וחשמל, כאשר בו תצטרכו לענות על שלוש מתוך חמש שאלות. החלק השני של הבחינה נוגע לנושא המכאניקה, בו בדומה לחלק הראשון של הבחינה תצטרכו לענות על שלוש מתוך חמש שאלות. בחלק השלישי של הבחינה, תצטרכו לענות על שלוש מתוך חמש שאלות בנושאים של חומר וקרינה. ובחלק האחרון של הבחינה תצטרכו לנתח ניסוי במסגרת חומר הלימודים שלמדתם במהלך השיעורים.

אין תגובות:

פרסום תגובה