בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 9 באפריל 2012

לצלוח את חיי הסטודנט

חיי הסטודנט, כוללים בין שלוש לשבע שנים, של עומס ולחצים שמופנים אליו כמו חצים, מכל הכיוונים. בין העומסים העיקריים שפונים אליו תוכלו למצוא את עומס הלימודים ויוקר המחייה, אתם רוב הסטודנטים מתקשים ונאבקים מידי יום.

טיפים להתמודדות עם יוקר המחייה


אחד הקשיים העיקריים בחיי הסטודנט, נוגעים ליוקר המחייה, איתו הוא צריך להתמודד, לרוב ללא עזרת ההורים. אומנם חלק מהסטודנטים, זכו להורים עמידים, שמסייעים להם במימון תוכנית עסקית שתספק להם עצמאות ופרנסה, איתה יוכלו לממן את התואר והוצאות המחייה, אך מדובר באחוז קטן של הסטודנטים. רוב הסטודנטים כיום, צריכים להתמודד לבד, עם אין סוף הוצאות, שלעיתים גורמים להם לא לעמוד בתשלומים, להגיע למינוסים עצומים ובסופו של דבר, הם נאלצים בלב ברירה לפרוש מלימודי התואר. על מנת להתמודד עם יוקר המחייה, כדאי לצמצם את ההוצאות. ראשית מי שלא יכול להמשיך לגור עם ההורים, יכול לבחור לגור במעונות, הנחשבים לאופציית המגורים הזולה עבור הסטודנט. יחד עם זאת, כדאי לקחת בחשבון, שלרוב מדובר בחדרים משותפים, בלי פרטיות. לכן הרבה סטודנטים בוחרים באופציה הפחות זולה והיא לשכור דירה עם שותפים, ככה הם לפחות זוכים בחדר שעומד אך ורק לרשותם. הוצאת הקניות, גם מהווה חלק עיקרי מהעול העומד על הסטודנט, שלרוב כרוחה בכמה מאות שקלים לחודש. על מנת לחסוך את ההוצאה, רצוי לערוך סקר שוק ולהירשם למועדון הקניות הכי משתלם בין שלל הסופרים, כך תוכלו לזכות בהנחות וקופונים משתלמים. רצוי שתוותרו על אחזקת רכב, הדלק והביטוח היקרים, לרוב ימוטטו אתכם כלכלית. כדי למנוע זאת, תקנו אופניים, כך תוכלו לחסוך את המנוי בחדר כושר או תרכשו חופשי חודשי לתחבורה הציבורית.

טיפים להתמודדות עם עומס הלימודים


חיי הסטודנט, לרוב מאוד עמוסים, לא רק מבחינת קשיים כספיים אלה גם מבחינת שעות הלימודים והתרגולים. רוב הסטודנטים, אומנם לומדים פעמיים או שלוש בשבוע, אך לרוב בשאר הימים הם צריכים לערוך שלל מחקרים, לתרגל את השיעורים, ללמוד אינסוף חומרים בצורה עצמאית ועוד, כך שאין להם ממש זמן לכלום. הזמן הפנוי שיש להם לרוב הם מקדישים לעבודה, אחרת הם לא יוכלו להמשיך ללמוד ושינה, למרות שגם הם נחשבים לנדירים בחיי הסטודנט. רוב הסטודנטים בשנה הראשונה, הם הסובלים העיקריים של העומס, בעיקר בגלל העובדה שהם פשוט לא יודעים כיצד להתמודד איתו ולרוב הם לא מתכננים את הזמן כראוי. לכן חשוב מאוד, לקנות בתחילת שנת הלימודים יומן ולתכנן איתו את הזמן בחוכמה. ביומן תציינו את כל המטלות והחובות שלכם לאותו שבוע, ביניהם תכללו את שעות הלימוד, שעות התרגול ושעות העבודה. כך למעשה אתם יכולים לראות כמה זמן נשאר לכם פנוי, אותו תוכלו למלא במתלות הפחות חשובות וכמובן בקצת זן איכות עבורכם עם חברים. את לוח הזמנים, חשוב לתכנן כל שבוע, כדי לא לשכוח תסמנו לכם את המשימה ביומן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה