בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 16 באפריל 2012

לימודים בשביל עניין ובשביל הקריירה

לימודים כיום מאפשרים קרש מקפצה מבחינת הקריירה, כאשר חלקם אף מהווים תנאי סף לקבלה עבור תפקידים מקצועיים בתחומים שונים. כמו כן, רכישת השכלה מאפשרת הרחבת אופקים ולימודים מתוך עניין אישי לאור התכנים המגוונים והמרתקים הנכללים במסגרת שיעורי הקורסים. לצד האפשרות ללמוד לתואר אקדמי במסגרת מכללה או אוניברסיטה, ניתן לרכוש מקצוע פרקטי באמצעות הצטרפות לקורס מקצועי על ידי מכללה או בית ספר מקצועי.
ישנם קורסים מקצועיים המותאמים גם לאוכלוסיית החיילים המשוחררים, מוכרים במסגרת מענק הפיקדון מהצבא ומאפשרים קבלה ללימודים ללא דרישות סף מוקדמות. לימודים מהסוג מקנים מקצוע של ממש באמצעות לימודי תכנים ממוקדים ועניינים כמו למשל קורס יבוא יצוא וסחר בינלאומי. ולצידם, ישנם קורסים מקצועיים המיועדים למגזר העסקי ומאפשרים הקניית כלים וטכניקות בתחום מקצועי שהינם מתקדמים ועכשוויים, כך שמאפשרים המשך התמקצעות בתחום העיסוק או במסגרת הסמכה מקצועית כמו למשל קורס ניהול רכש, אנגלית עסקית ואחרים.

קורסים מקצועיים – היתרונות מאחורי רכישת ההשכלה


לימודים במסגרת קורסים מקצועיים כוללים לא מעט יתרונות עבור התלמידים, כאשר בראש ובראשונה מדובר במסגרת לימודים גמישה ונוחה לשילוב לצד עבודה בהיקף מלא. כמו כן, מדובר בלימודים ענייניים וממוקדים כך שבתוך תקופה של מספר חודשים עד שנה ניתן ליהנות מכלים מקצועיים ומתעודת סיום המאפשרת עבודה מקצועית בתחום המקדמת לקראת הגשת מועמדות לתפקידים במסגרת הצעות עבודה רגילות או מכרזים. לעומת חלק גדול מהלימודים האקדמיים תכנית לימודי הקורסים כוללת לא רק לימודים עיוניים אלא גם מעשיים כך שניתן ליהנות מהתנסות ורכשת ביטחון כבר בתקופת הלימודים. ישנם תחומי לימוד המקנים בסיומם תעודת מקצועי בינלאומית כמו למשל קורסי איפור מקצועיים, המאפשרים בסיומם עיסוק מקצועי בתחום גם מעבר לים. מבחינת תנאי הקבלה ללימודים, אלה ריאליים ואינם כוללים דרישות סף של ציוני בגרות ומבחן פסיכומטרי גבוהים במיוחד אלא במרבית המקרים תעודת בגרות וראיון אישי.

הבחירה הגדולה והמכרעת


מכיוון שאפשרויות הלימוד רחבות וההיצע אינסופי, לא פשוט להגיע לגבי ההחלטה לגבי תחום הלימודים המתאים ביותר שיהיה גם מהנה תוך כדי וגם שימושי בסיומו כך שיקדם לכיוון מציאת עבודה מקצועית בתחום הנלמד. בכל מקרה כדאי לברר לגבי אפשרויות לימוד שונות ולהתמקד בכאלה שנראים מעניינים ומקדמים לקראת עיסוק אופציונאלי מבחינתכם. כדאי לבחון הצעות עבודה ודרישות, לעיתים לימודי תעודה נדרשים בכדי להגיע למקום כזה או אחר. במסגרת כל הצעה כדי להכיר לעומק את דרישות ההשכלה באותו תחום עיסוק שרלוונטי מבחינתכם. הדבר יאפשר לכם לקבל כיוון לגבי סוג התעודה הנדרשת, תחום הלימודים ומוסד הלימודים. מומלץ אף לנסות לברר פרטים אצל אנשים שעוסקים בתחום הרלוונטי ולהתייעץ איתם לגבי אפשרויות הלימוד הנחשבות והכדאיות בתחום כך שתוכלו לדעת איזה קורס אכן נחשב ויוכל לקדם אתכם מקצועית ולא רק יהיה לצורכי עניין אישי. במידה ולא הצלחת לקבל כיוון לגבי תחומים מקצועיים אופציונאליים, תוכלו לשקול הכוונה מקצועית שמכוני אבחון מציעים אל מנת שתוכלו להתכוונן לגבי תחומי העיסוק והלימוד שאכן רלוונטיים מבחינת כל הקריטריונים הבסיסיים. כמו כן, מומלץ להשתתף בימים פתוחים מטעם מוסדות לימוד ולקבל מידע חשוב ממקור ראשון.

אין תגובות:

פרסום תגובה