בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 9 באפריל 2012

לימודי אבטחת מידע

קורס אבטחת מידע, הפך מאוד מבוקש בשנים האחרונות על ידי כלל התעשייה, השוק המסחרי, המדיני, הצבאי והפרטי. בעיקר בגלל העובדה שכיום כמעט כל מוסד, גוף, חברה, אדם פרטי או עסק מחזיקים מחשבים, איתם הם עובדים ומאכסנים, את פרטי הפעילות הרגישים שלהם. ואף אחד מהם לא מעוניין שגורם עוין, יפרוץ למערכות המחשב השונות, כדי לגנוב את המידע הרגיש שלהם, שעלול לגרום נזק עצום מבחינה כספית ונפשית. הצורך במאבטחי מידע גבר, עם התגברות הפריצות על ידי גורמים עוינים, שפועלים ממניעים אידיאולוגים או ממניעים הנוגעים לפשיעה באינטרנט.

מה לומדים בקורס אבטחת מידע?


במהלך קורס אבטחת המידע הסטודנטים ישלבו לימודים מעשיים ועיוניים בשלל נושאים מרתקים כמו: יסודות אבטחת המידע, יסודות אבטחת רשתות, כלים ושיטות לאבטחת שרתים, שימוש במערכות טכניות המיועדות לאבטחת מידע, וירוסים ודרכי השמדתם, עיצוב לוגו, כלים ושיטות להגנה על פרויקטים, כלים ושיטות לניהול פרויקטים של אבטחה, כלים ושיטות לאבטחת תכנים, יסודות העבודה עם מערכות הפעלה, אבטחת מסחר אלקטרוני, יסודות התקשורת, כלים ושיטות להצפנה, כלים ושיטות לזיהוי פרצות אבטחה, כלים ושיטות לגבוי החומר, יסודות של תכנון מערכות אבטחה, יסודות של בניית מערכות אבטחה, הטמעת נהלי עבודה ועוד שלל נושאים מרתקים הנוגעים לתחום אבטחת המידע. במהלך הקורס הסטודנטים מתנסים בכל התחומים באופן מעשי ורוכשים ניסיון פרקטי בעבודה עם שלל המערכות והכלים שמשמשים את מאבטח המידע. הקורס מעניק לסטודנטים את כל הכלים והחומר התיאורטי הדרוש על מנת להתמודד עם שלל אתגרי הטכנולוגיה אשר קיימים כיום במשק.

מהם תנאי הקבלה לקורס?


קורס אבטחת מידע נלמד בשלל מוסדות ביניהם נמצא אוניברסיטאות, מכללות אקדמאיות ומכללות מקצועיות ללימודי מחשבים והייטק. במסגרת הלימודים האקדמאים, הקורס נלמד כחלק מקורסי הבחירה בתואר ראשון ללימודי יסודות המחשב, אליו פונים בדרך כלל כל מי שמעוניין ללמוד לקראת תואר ראשון. תנאי הקבלה ללימודים באוניברסיטה לרוב כוללים שקלול ממוצע ציוני הפסיכומטרי עם ציוני תעודת הבגרות. למי שאין תעודת בגרות מלאה ואין ציון פסיכומטרי, יכול ללכת ללמוד אבטחת מידע בשלל המכללות המקצועיות למחשבים, אשר לרוב כוללות תנאי קבלה הרבה יותר קלים מהאוניברסיטה. תנאי הקבלה ברוב המכללות המקצועיות, כוללים ראיון או מבחן קבלה. קחו בחשבון שהלימודים במכללה מקצועית, יעניקו לכם תעודה מקצועית ולא תואר.

מהו העתיד המקצועי בתחום?


העתיד המקצועי שמחכה לבוגרי אבטחת מידע, טומן בחובו שלל אפשרויות לקריירה מרתקת, עם שכר ותנאים משתלמים. חלק מבוגרי קורס אבטחת מידע פונים לעבוד בתור אנשי אבטחת מידע בשלל מוסדות ציבוריים, חברות הייטק, בנקים, חברות ביטוח, עסקים העוסקים בוירטואליזציה ושירותי ענן ועוד. ישנם בוגרים שמעדיפים לפנות ולעבוד בשירות התעשייה הצבאית וישנם כאלה שבוחרים לגייס את קישוריהם לצבא. קורס בוגרי אבטחת מידע, פותח לבוגרים שלל חלונות לקריירה מצליחה ומבוקשת, במסגרת של מספר חודשים מועטים, דבר שהופך אותו לאחד מהקורסים המבוקשים בתחום ההייטק והמחשבים.

אין תגובות:

פרסום תגובה