בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 2 באפריל 2012

החשיבות של לימוד אנגלית בעולם המודרני

החשיבות של לימוד אנגלית בעולם המודרני

הפיכת העולם המערבי לכפר גלובלי גדול בשנים האחרונות הביאה איתה יתרונות וחסרונות בכל נושא, וכך גם בנושא לימוד האנגלית.מתוקף היותינו מחוברים לכל מקום על ידי רשת האינטרנט, והתפתחותה של האנגלית לשפה אוניברסלית עבור העולם המודרני, נגרם שינוי גדול במעמד השפה האנגלית.
רק לפני מספר דורות ידיעת אנגלית נחשבה לערך מוסף, אך עם התקדמות העולם וצמצום המרחקים הגאוגרפיים בעזרת הטכנולוגיה, ידיעת השפה האנגלית הפכה לתכונה בסיסית שמצופה מכולנו, בין אם במסגרת הלימודים האקדמיים, בין אם בעבודה ובין אם בטיולים בחו"ל.עם זאת חלק גדול מהתכנים שאנו נתקלים בהם בשפה האנגלית לא רק שלא מסייעים ללימוד השפה, אלא פוגעים בה במקרים רבים.

שימוש באנגלית בצורה יומיומית

אנגלית הפכה לחלק בלתי נפרד משוק העבודה. בסקר של הארגון הבינלאומי "חינוך לפני הכל" (Education First) בשנת 2012 טענו 50% מהמעסיקים שאנגלית אינה שפת האם שלהםשהם משתמשים באנגלית בעבודה בצורה יומיומית? רק 9% מהמעסיקים טענו כי אינם משתמשים באנגלית בכלל בעבודתם. בנוסף, לפי הדוח ניתן לראות שהמדינות בעלות הכלכלה היציבה ביותר והמתקדמות ביותר טכנולוגית, הן גם המדינות שמובילות בלימוד אנגלית, וגם להפך- המדינות העניות והמתקדמות פחות הן המדורגות בתחתית ההשקעה בלימודי אנגלית. בראש הדירוג של לימוד אנגלית בעולם עמדו המדינות נורבגיה, הולנד, דנמרק ושוודיה, ואילו בתחתית הרשימה ניצבו קולומביה, תאילנד וקזחסטן.
ממצאים נוספים מהסקר קובעים גם כי חשובה במיוחד יכולת התקשורת עם דוברי אנגלית והיכולת לנהל דו שיח משמעותית, ולאו דווקא יכולת הכתיבה והדקדוק. הדגש שניתן בבתי הספר אינו על ניהול שיחה בצורה נכונה אלא על חוקי השפה והדקדוק, ולכן גם אם ציון האנגלית שלכם בבגרות או במבחן הפסיכומטרי גבוה, אין זה אומר שזה עומד בקריטריוניםשל העולם המודרני, ויש לשים דגש מיוחד על יכולות הדיבור, ההגייה הנכונה וההקשבה באנגלית.

לימוד אנגלית מהרשת                                             

נכון שהגלובליזציה תרמה רבות לשיפור רמת האנגלית בישראל ולהפיכתה משפת מעטים לשפת רבים, אך מכיוון שחלק גדול מהאנשים לומדים את האנגלית שלהם משירים, תוכניות טלוויזיה ומהרשת, נגרמות הרבה שגיאות בשפה. להרבה אנשים ישידע נרחב בסלנג ובביטויים אך פחות בהגייה נכונה ובשפה מקצועית מדויקת.
הרשת הוירטואלית מלאה בשגיאות כתיב ושגיאות דקדוק, ובנוסף על מנת להגיע למגוון רחב של אנשים, השפה הנכתבת לרוב נכתבת בשפה נמוכה ולא בשימוש באוצר מילים נרחב באנגלית.בנוסף, על מנת לקרוא ולהבין אנגלית, חלק גדול מהאוכלוסייה משתמש באתרי אינטרנט המתמחים בתרגום מעברית לאנגלית ולהיפך, בצורה אוטומטית. השימוש הנרחב בשירותים הללו אינו מתקן את העוול שנגרם לשפה ולאדם המנסה ללמוד מכלים אלה. לפיכך, אין תחליף אמיתי ללימוד אנגלית על ידי גורמים שהוסמכו לכך, ויכולים לתת מענה מקצועי למי שמנסה לשפר את רמת האנגלית שלו.

אנגלית מקצועית

דוברי אנגלית ברמת שפת אם פותחים לעצמם דלתות לתפקידים נוספים בקריירה, והעולם גורם לנו להבין את חשיבותה של השפה האנגלית בכל האספקטים, ואת הצורך באנגלית שוטפת על מנת להתקדם ביחד עם העולם ולא להשאר מאחור.לימוד אנגלית בצורה מקצועית ואיכותית יכול לסייע רבות לגשר על הפער שנוצר בין האנגלית המדוברת לבין אנגלית עסקית המשמשת בשוק המקצועי.
חלק גדול מהחומר המקצועי נכתב באנגלית בלבד, קיימים שיתופי פעולה עם חברות דומות בחו"ל, ועל מנת להגיע לרמה מספיקה של אנגלית יש להרחיב את מאגר הידע הקיים, ליצור תשתית של אוצר מילים באנגלית ולתקן את השגיאות הקיימות.

אין תגובות:

פרסום תגובה