בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שישי, 2 במרץ 2012

כדאי להיות סטודנט בישראל

לצד החובות הרבים של סטודנט יש לסטודנטים בישראל מגוון רחב של הקלות, הנחות ואפשרויות שבאו להקל על חייהם ולתמוך בהם בזמן הלימודים האינטנסיביים בין אם זה לימודי עיצוב פנים, לימודי הנדסה או לימודי משפטים. סטודנט נדרש לשעות רבות של השקעה בלימודים ויש עליו חובות לימודיות רבות בצורת מבחנים, הגשת עבודות ומטלות אחרות. עם זאת, מעמד הסטודנט מאפשר לו לזכות בהנחות שונות במופעי תרבות ורכישת כרטיסים להופעות, אירועי ספורט ומחירי כניסה לתערוכות ומוזיאונים. כמו כן, הסטודנט זכאי להנחה בנסיעה בתחבורה הציבורית ואף במחירי טיסות. החברות המסחריות הגדולות רודפות מידי שנה אחרי ציבור הסטודנטים ולעתים נדמה כי הן ממש יוצאות מגדרן למשוך סטודנטים מתחילים וקיימים להפוך להיות ללקוחות החברה. בנקים, חברות סלולר, מועדוני לקוחות ועוד מנפיקים כרטיסים מיוחדים לציבור הסטודנטים ומנסים בכל כוחם למשוך ציבור זה על מנת שיבחרו בהם כספקי שירות.

הטבות לסטודנטים הרשומים באגודת הסטודנטים


רישום לאגודת הסטודנטים כדאי והכרחי על מנת לקבל תעודת סטודנט. אגודות הסטודנטים מארגנות הופעות חינמיות או בתשלום סמלי, הנחות ברכישת ציוד, הנחות במכונות צילום ושכפול, ימי כיף, ייעוץ משפטי חינם והנחות משמעותיות במגוון בתי עסק. אגודת הסטודנטים מהווה קול לסטודנט ומייצגת את הסטודנטים בפני מוסדות רשמיים באוניברסיטה ומחוצה לה. יש ביכולתה לארגן מקומות עבודה וחלק מהמלגות עוברות דרכה.

הטבות בתחבורה ציבורית וטיסות


הצגת תעודת סטודנט בתחבורה הציבורית מביאה להנחה משמעותית בעלויות הנסיעה. הרכבת מציעה הנחה של 10% בעלות הנסיעות וחברות האוטובוסים מציעות הנחות גדולות יותר לרוכשים כרטיס חופשי חודשי והנחה גדולה לרוכשים כרטיס נסיעה חופשי לשנה. חברות האוטובוסים מפעילות קווים מיוחדים עבור הסטודנטים ובזמן הלימודים פועל מערך נסיעות המיועד אך ורק לסטודנטים ומקל עליהם להגיע בזמן ללימודים ולחזור בנוחות למקום המגורים. איסתא מפעילה סניפים רבים ומיועדת למכירת כרטיסי טיסה וחופשות בהנחה משמעותית לציבור הסטודנטים. דרך איסתא יכול הסטודנט להנפיק כרטיס סטודנט בינלאומי המקנה הנחות בזמן הטיול בחו"ל כמו בכניסה לאתרי תיירות, מוזיאונים, נסיעות מקומיות ובעיקר בלינה באכסניות.

חברות מסחריות רודפות אחרי הסטודנטים


חברות הסלולר, חברות ביטוח, בנקים, קופות חולים ועוד רודפות אחרי הסטודנטים ומנסים לשכנע אותם להצטרף למאגר לקוחותיהם בשלל הטבות ומבצעים מפתים. הראייה של החברות המסחריות היא לטווח הרחוק. לרוב הסטודנטים אין הרבה כסף אך עם סיום לימודיהם ושיפור ברווחת חייהם הם יהפכו ללקוחות טובים וההשקעה תוחזר. חברות הסלולר מציעות מסלולי סטודנטים בהטבות שונות כמו תעריפי שיחות אטרקטיביים, שליחת סמסים בעלות זולה, רכישת מכשירים מתקדמים במחיר זול ועוד. הבנקים מנסים לפתות את הסטודנטים בהטבות שונות כמו פריסת שכר לימוד לתשלומים ארוכים עם ריבית נמוכה, כרטיסי אשראי ללא עלות חודשית, ריביות נמוכות בעובר ושב והטבות אחרות. חברות רבות נותנות הנחת לסטודנטים ברכישה באינטרנט.

אין תגובות:

פרסום תגובה