בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שישי, 2 במרץ 2012

קורס מקצועי לטיפוס תרנים

משנת אלפיים ושבע, כל אדם אשר מעוניין לעסוק במקצוע טיפוס תרנים או כל מעסיק אשר מעוניין לשכור את שירותיו של מטס תרנים, חייב לשם כך להעסיק אדם אשר עבר קורס מקצועי בטיפוס תרנים ורשום במשרד התמ"ת, בתור אחד שעבר את מבחן ההסמכה במקצוע. כיום ניתן לעבור קורס בטיפוס תרנים, במגוון בתי ספר מקצועיים לטיפוס בגובה. קורס מטפסי תרנים הוקם על מנת להכשיר את התלמידים לעבודה בגובה, תוך כדי הקניית מיומנויות עבודה תקינות, בטוחות והכנה לבחינות הסמכה של משרד התמ"ת במקצוע טיפוס תרנים.

מהם התנאים ההכרחיים לטיפוס תרנים בטוח ?


כתוצאה מכך שהעבודה במקצוע טיפוס על גבי תרנים, נחשבת למסוכנת וממש לא פשוטה, משרד התמ"ת קבע מספר תקנות בנושא, במטרה למנוע סכנת חיים ותאונות עבודה בתחום שעלולות לגרום למוות מיותר. על פי תקנות הבטיחות של משרד התמ"ת, עבודה על גובה מסוכנת, נחשבת לעבודה על תורן שמתבצעת מעל עומק שעולה על שישה מטרים. לא משנה אם האדם מטפס עוסק בעבודה על התורן במהלך שייט או בתיקון אנטנה סלולארית, לא משנה אם אדם עוסק בהרכבה, פירוק, כוון, תחזוקה, חיבור, החלפה או תיקון של אחד מהמרכיבים שמרכיבים את התורן. כל עוד הוא נמצא מעל הגובה המותר, הוא חייב לעבור קורס ובחינת הסמכה, על מנת לעסוק בכך. מבחינת משרד התמ"ת, עבודה נכונה ובטוחה במהל טיפוס על תורן, כוללת את התנאים הבאים: אדם המטפס על התורן חייב להיות רתום, ברתמה מותאמת ותקינה, הוא חייב לחבוש כובע מגן, נעלי בטיחות נגד החלקה, מאובטח במערכת בלימת נפילה ולבוש מרגל עד כף ראש. תקנות אלה מגיעות, על מנת להבטיח את שלומו של מטפס התרנים. תקנות אלו הגיעו כתוצאה ממחקרים שנעשו בשנים האחרונות במשרד הפיקוח של התמ"ת, אשר מצאו כי תאונות העבודה הכי נפוצות במשק הן מעבודה בגובה. לכן מלבד התקנות, משרד התמ"ת, מינה צוות שיפקח על העבודה התקינה וחייב אותנו לעבור קורס ובחינת הסמכה, על מנת לעסוק בתחום.

יסודות המקצוע בטיפוס תרנים לגובה


אם נערוך מסלולי טיול נמצא כי קורס מטפסי תרנים, נערך באינספור מקומות בארץ, בעיקר בבית ספר מקצועיים בפיקוח התמ"ת לטיפוס בגובה. קורס זה פונה לכל אדם, אשר מעוניין לעסוק במקצוע של מטפס תרנים בגובה שעולה על שישה מטרים, על פי התקנות. תנאי הקבלה לקורס לא דורשים בחינת פסיכומטרי או תעודת בגרות מלא , אלה אישור בריאות מטעם רופא תעסוקתי. במהלך הקורס התלמידים ילמדו את המקצועות הבאים: יסודות העבודה בגובה, סכנות נפוצות בעבודה בגובה, יסודות טיפוס על תרנים, כללים ותקנות לבטיחות בטיפוס על תרנים, שיטות למניעת סיכונים, שיטות להתמודדות עם סיכונים, טיפוס על עמודים עגולים, טיפוס על במות, טיפוס על גגות, טיפוס ועבודה בלילה. במהלך הקורס התלמידים יחשפו לחומר עיוני ומעשי בתחום.

אין תגובות:

פרסום תגובה