בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שבת, 25 בפברואר 2012

לימודי קולנוע – החיים בסרט

אתם חובבי קולנוע מושבעים? תמיד רציתם להפיק או לביים סרט? אתם רוצים להיכנס אל עולם הבידור והתקשורת? גם אם זה נראה לכם כמו חלום, זה בהחלט אפשרי. תואר ראשון בקולנוע יכניס אתכם לעולם הסרטים, ויאפשר לכם לסלול את הדרך הבטוחה להגשמת חלומכם. תואר ראשון בקולנוע מיועד למי שרוצה להפוך את הקולנוע לקריירה של ממש. כיום, מוסדות אקדמיים רבים מציעים מגוון מסלולים יוקרתיים עבור לימודי קולנוע. תואר ראשון בקולנוע מתפרש לרוב על פני ארבע שנים. ברוב המוסדות, תנאי הקבלה מורכבים מראיון אישי, ציוני בגרות וציון פסיכומטרי. כאשר נרשמים ללימודי תואר ראשון בקולנוע, חשוב לבחור בבית ספר מוכר וידוע בתחום, אשר יספק לכם את כל הכלים והידע הדרושים, להשתלבות בטוחה בתעשיית הבידור.
לימודי קולנוע מורכבים ממגוון תפקידים ותחומים – עריכת סרט, בימוי, הפקה, תסריטאות, צילום קולנועי ועוד. כל אחד מהתחומים הללו חיוני באותה מידה להצלחת הסרט.

ממה מורכבים לימודי קולנוע?


לימודי קולנוע כוללים לימודים עיוניים ומעשיים. במסגרת הקורסים התיאורטיים, ילמד הסטודנט על ההיסטוריה של הקולנוע בישראל וברחבי העולם בתקופות שונות, על יסודות הבימוי וההפקה, על הקולנוע והשפעתו על תחומי החיים השונים והחברה, על השפה הקולנועית, על ניתוח ז'אנרים ויכיר היכרות מעמיקה עם מגוון יוצרי קולנוע בעלי השפעה משמעותית בתחום. בחלק המעשי יתמחו סטודנטים לתואר ראשון בקולנוע בבימוי, הפקה, עריכה, צילום סרט ועוד, ויידרשו לביים סרטים כתנאי לסיום לימודיהם, שחלק מהם אף יוקרן בסינמטקים ברחבי הארץ. ישנם מסלולי לימודי קולנוע ייחודיים, המאפשרים לסטודנט לקבל עם סיום לימודיו מלבד תואר ראשון בתחום, גם תעודת הוראה, המסמיכה אותו ללמד קולנוע במוסדות חינוך שונים, החל מבתי ספר יסודיים, תיכונים ומגמות קולנוע ותקשורת, מתנ"סים, חוגים ועוד. בהמשך ניתן אף להתקדם ולהרצות בחוגי קולנוע במכללות השונות. בהחלט מדובר בתחום לימודי המספק אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות. מלבד הקורסים השוטפים, נהנים סטודנטים לקולנוע ממגוון הרצאות וסדנאות של אנשי מקצוע מתעשיית הקולנוע בארץ. כאמור, לימודים לתואר ראשון בקולנוע אורכים כארבע שנים, כאשר בשנה הראשונה הלימודים הם בעיקר עיוניים וכלליים ונוגעים לתולדות הקולנוע ולאספקטים הקשורים בו, כמו פילוסופיה, מוזיקה ועוד. בשנה השנייה כל סטודנט יבחר תחום התמחות מבין התחומים השונים – בימוי והפקה, תסריטאות ועוד.
תכני הלימוד במסלולי לימודי קולנוע הינם מגוונים ומתפתחים כל הזמן, ומספקים ידע נרחב לגבי כל הנושאים הקשורים בתחום, כמו תאורה, גרפיקה, אנימציה, אסתטיקה, אינטרנט, פס קול והקלטה ועוד.

לימודי קולנוע – אפשרויות תעסוקה


בוגרי תואר בקולנוע יכולים להשתלב במגוון רחב של הפקות קולנועיות בארץ ובחו"ל, בתפקידי הפקה, בימוי, תסריטאות, אנימטורים, עורכים ועוד. מדובר בתחום שאינו פשוט, אך ללא ספק הכשרה טובה ותואר יפתחו בפניכם דלתות רבות לעולם קסום, שכעת גם אתם תוכלו להשפיע עליו.

אין תגובות:

פרסום תגובה