בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 31 בינואר 2012

לימודי עיתונאות מקצועיים

לימודי עיתונאות מקצועיים מהווים את אחד מתחומי לימוד הכתיבה המעניינים והאטרקטיביים ביותר. אחד מן היתרונות הגדולים של הכתיבה העיתונאית הוא האפשרות לשלב כתיבה יצירתית ולהביא לידי ביטוי יכולות כתיבה מתקדמות, תוך כדי רכישת מקצוע מעשי המצריך יכולות גבוהות של אינטראקציה חברתית כשם שהוא מצריך יכולות הבעה מצוינות בכתב. במאמר זה נפרט את האפשרויות ללימודי עיתונאות מקצועיים ונרחיב את הדיבור על מסלולי הלימוד ואפשרויות התעסוקה.

מסלולי הלימוד


לימודי עיתונאות באוניברסיטאות השונות הם בדרך כלל מסלול התמחות במסגרת תואר ראשון בתקשורת. אחד היתרונות הגדולים שבלימוד עיתונאות במסגרת אוניברסיטאית הוא האפשרות לקבל הלוואות לסטודנטים ותנאים מועדפים נוספים שאינם תמיד קיימים במכללות או בקורסים מזורזים. עולם העיתונות והתקשורת עבר מהפכה של ממש בשנים האחרונות בעקבות התפתחות האינטרנט. קיומם של אתרי חדשות, בלוגים ורשתות חברתיות שינה לחלוטין את טווח המיומנויות שיש להקנות לעיתונאי מתחיל. משום כך, לימודי העיתונאות והתקשורת שמים כיום דגש רב על שילוב של לימוד שיטות המחקר והכתיבה של העיתונאות הכתובה המסורתית עם שימוש בטכנולוגיות חדישות והבנה מעמיקה של הכתיבה המקצועית בעידן האינטרנט. על מנת לאפשר לסטודנטים להיקלט בצורה מוצלחת בעולם התקשורת לומדים הסטודנטים את כל האספקטים השונים של כתיבה ועריכה. על הסטודנטים ללמוד גם את ההיסטוריה של תחום העיתונות ועל הקשר שבין חברה, טכנולוגיה ותקשורת. גם תחומים כגון עיצוב גרפי ושיווק ויחסי ציבור הם תחומים שעבודתו של העיתונאי נוגעת בהם ועל כן הם נלמדים, לפחות ברמת הידע הכללי, במסגרת הלימודים.

משך הלימודים ואפשרויות תעסוקה


אם בחרתם ללמוד עיתונאות במסגרת לימודי תקשורת לתואר ראשון באחת מן האוניברסיטאות, מסלול הלימודים יימשך כשלוש שנים. כאשר מדובר בקורס כללי שאינו נלקח במסגרת אוניברסיטאית, יהיה ללימודים משך זמן שונה בכל מוסד ומוסד. קורסים רציניים יותר נמשכים כשנה עד שנתיים, אך ניתן למצוא גם קורסים מזורזים של מספר חודשים. בנוסף לאוניברסיטאות המובילות ניתן למצוא קורסים בעיתונאות גם במכללה האקדמית ספיר, במנשר לאמנות, במרכז האוניברסיטאי שבאריאל ובמכללות נוספות. לגבי אפשרויות תעסוקה, ניתן כיום לחפש עבודה גם באחת ממערכות העיתונים המובילים וגם באתרי אינטרנט שונים. גם בעולם הטלוויזיה והפרסום מחפשים בוגרים איכותיים של מסלולי לימוד עיתונאות כתובה.

למי מתאימים לימודי עיתונאות?


לימודי עיתונאות מתאימים לכל מי שיש לו רמת מיומנות גבוהה במילה הכתובה. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי כתיבה עיתונאית משלבת מספר רב של מיומנויות מעשיות. עמידה בלחץ ובלוחות זמנים ויכולת לאלתור ולתקשורת בין אישית מוצלחת הם חיוניים להצלחת עבודתו של העיתונאי בנוסף ליכולת גבוהה של הבעה בכתב.

לסיכום, לימודי עיתונאות הם אחד מתחומי לימוד הכתיבה המעניינים והמעשיים ביותר. מומלץ למי שמעונין לפתח קריירה מקצועית בתחום ללמוד לימודי תואר ראשון בתקשורת באחת מן האוניברסיטאות המובילות או לקחת קורס שנמשך כשנתיים במכללה איכותית.

אין תגובות:

פרסום תגובה