בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 30 בינואר 2012

קורסים או לימודים בחו"ל

המחשבה על קורסים או לימודים בחו"ל עבור רבים מאיתנו יכולה להיראות חלומית או שהיא יכולה להיראות קשה, מלחיצה ואף מופרכת. בכל מקרה, ההחלטה ללמוד בחו"ל טומנת בחובה גם מספר הזדמנויות נדירות: חוויה בלתי נשכחת של חיים אמיתיים במקום אחר ולא רק ביקור כתייר. זוהי הזדמנות מיוחדת שלא קוראת הרבה בחיים: לגור במדינה אחרת ולהכיר על ידי כך אנשים מכל העולם ותרבויות אחרות. בנוסף על כל אלה ישנם הרבה מקצועות לימוד אשר תנאי הקבלה אליהם בארץ הינם פשוט מוגזמים (הכול עניין של היצע, ביקוש ויוקרה) ובמוסדות לימוד אחרים בארצות שונות אין כל קושי להתקבל ולהתחיל ללמוד.

אז אם אתם שוקלים להרשם לקורס או אפילו ללימודים בחו"ל, הדבר הראשון שאתם צריכים להחליט הוא מה ללמוד. ישנם מסלולי לימוד רבים ומגוונים ודרושה השקעת מחשבה רבה בבחירת מסלול הלימוד. הדבר השני שצריך לקחת בחשבון הוא המצב הכלכלי שלכם. בכל מדינה ישנו איזשהו טווח של עלות שכר הלימוד ושל עלות הוצאות מחייה. יש לבדוק כמה כסף עומד לרשותכם למהלך שנות הלימודים ומהם המחירים בכל מדינה ובכך למצוא היכן יהיה נכון ואפשרי מבחינה כלכלית ללמוד. ברוב המדינות ויזת סטודנט מאפשרת לכם לעבוד במשרה חלקית אך אסור לבנות על כך שהכנסה זו תכסה את עלויות המחייה ושכר הלימוד.

אם המצב הפיננסי שלכם לא מאפשר הרשמה למסלול לימודים ארוך ומאתגר בחו"ל, קורסים שונים יכולים להיות פתרון נפלא. הקורסים הם קצרים יחסית, כך שלא תצטרכו לממן את עצמכם בחו"ל לאורך זמן, הם אינם אינטנסיבים כמו תואר כך שתוכלו לעבוד אחרי שעות הלימודים ובעיקר, הם מותאמים למומחיות של המדינה שבה בחרתם. קורס בישול גורמה בצרפת? קורס איגרוף תאילנדי בתאילנד? עיצוב באיטליה? רק תבחרו. זו יכולה להיות חוויה בלתי נשכחת, כזו שגם אם לא תתרום במישרין לעתידכם הכלכלי, תותיר אתכם עם לא מעט זכרונות יפים.

הדבר הבא שצריך לעשות הוא בדיקת דרישות הקבלה של המוסד בו אתם רוצים ללמוד. בדרך כלל האוניברסיטאות הגדולות והמוכרות (והנחשבות לטובות ביותר) מציבות את דרישות הקבלה הגבוהות ביותר ולכן כדאי להרחיב את חיפוש המוסד הרצוי. אם מצאתם מקום בו אתם עומדים בדרישות הקבלה ובדרישות הכלכליות השלב הבא עבורכם הוא רישום למוסד. תהליך הרישום עלול להיות לעיתים מבלבל, שכן הוא כולל עבודת ניירת רבה ומי שאינו מתמצא עלול ללכת לאיבוד, על כן ישנם גופים שונים המסייעים בתהליך הרישום. ישנם גופים כאלו מטעם האוניברסיטאות ואפשר בקלות גם למצוא דרך האינטרנט גופים אשר מייעצים ומטפלים בנושאים אלו. אם לא הצלחתם לעמוד בדרישות, תמיד תוכלו לחפש מכללה או מוסד לימודים אחר שישמח לקבל אתכם גם בנתונים הנוכחים שלכם.

ועכשיו, כל שנותר הוא להוציא ויזת סטודנט, לקנות כרטיס טיסה, לארוז את החיים לכמה מזוודות, להיפרד מהחברים והמשפחה לתקופה הקרובה ולצאת לדרך חדשה, מרגשת ומפתיעה.

אין תגובות:

פרסום תגובה