בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 31 בינואר 2012

לימודים מקצועיים של קופירייטינג

אחד מן התחומים המעניינים והמעשיים ביותר בתחום הפרסום הוא תחום הקופירייטינג. תחום הפרסום נשען על קופירייטרים מוכשרים וחברות פרסום תמיד פוקחות עין על מנת לנסות ולצרף צעירים יצירתיים לשורותיהם. קופירייטר טוב אמור לשלב בין הדרישות המעשיות של עולם הפרסום עם היצירתיות של אומנות המילה הכתובה. במאמר זה נסייע לכם לבחון את השאלה האם קופירייטינג הוא תחום המתאים עבורכם על ידי סקירת מסלולי הלימודים ודרישות התפקיד במשרדי הפרסום השונים.

למי מתאימים לימודי קופירייטינג?


בראש ובראשונה יש להבין שלימודי קופירייטינג הם לימודים מקצועיים ומעמיקים בדיוק כמו לימודי מנהל עסקים ולימודי משפטים. הלימודים דורשים מן הסטודנט לפתח הבנה מעמיקה של עולמות הפרסום והשיווק ומשום כך הם מתאימים רק למי שיש לו גם זיקה למילה הכתובה וגם עניין בפרסום.

כיצד מתנהלת עבודתו של הקופירייטר?


דרך טובה להבין האם לימודי קופירייטינג מתאימים עבורכם היא להתוודע בצורה מעמיקה לתפקידיו של הקופירייטר. בשיתוף עם ארט דיירקטור שאחראי על האספקט הויזואלי של כל פרוייקט, תפקידו של הקופירייטר הוא הפקת רעיונות יצירתיים לפרסום מוצרים שונים. עבור כל פרוייקט ממונה צוות קריאיטיב שמורכב מארט דיירקטור ומקופירייטר אחד או יותר כך שבנוסף למקוריות ורעננות מחשבתית נדרשת מהקופירייטר גם יכולת טובה של עבודה קבוצתית. כמובן שיש להתאים את העבודה היצירתית למדיה הרלוונטית כגון מודעות פרסום בעיתונות, בטלוויזיה וברדיו ובאתרי אינטרנט, מה שמצריך הכרות מעמיקה עם כל סוגי המדיה העושים שימוש בפרסום. במרבית המקרים, על הקופירייטר גם לערוך פרזנטציות ואף לקחת חלק בישיבות הפקה.

מסלול הלימודים

כפי שניתן היה להבין מהכתוב למעלה, תחום הקופירייטנג הוא תחום דינמי שתמיד מתעדכן ומשתנה. בשנים האחרונות תחום הפרסום בתקשורת ובאינטרט חווה תהליך של התפתחות ופריחה. לימודי קופירייטניג שואפים בראש ובראשונה להקנות לתלמידים את הכלים המעשיים שיאפשרו להם להשתלב בהצלחה בתחום ומשום כל מושם כיום דגש רב על לימודי הפרסום האינטראקטיבי וכתיבת תוכן שיווקי. כל המדיות הרלוונטיות הקשורות לעולם השיווק והפרסום נלמדות לעומקן.

יש לזכור כי עבודת הקופירייטניג נוגעת בכל תוכן שיווקי שנחשפים אליו, החל מבאנרים באינטרנט וכלה בשלטי חוצות ופרסומות ברדיו ובאינטרנט ולכן נערכת לסטודנטים הכרות מעמיקה עם כל אחד מן התחומים האלו במהלך הלימודים. כמובן שמושם דגש רב בלימודי קופירייטינג על האספקט המעשי. הסטודנטים מתרגלים על ידי ביצועם של פרוייקטים רבים המשלבים עבודת צוות שמדמה את העבודה המעשית בצוות קריאייטיב. הפרוייקטים המעשיים מקיפים את כל שלבי עבודתו העתידית של הקופירייטר, החל משלב העלאת הרעיונות ויצירת הקונספט וכלה בפרזנטציות מפורטות. הסטודנטים מתנסים בתרגום רעיונות לרמה הביצועית בכל סוגי המדיה אותם הם לומדים, החל מתסריטים לפרסומות וכלה בכתיבת ג'ינגלים וסלוגנים לשלטי חוצות.

לסיכום, לימודי קופירייטינג מתאימים למי שיש לו כישורי כתיבה ויכולות יצירתיות גבוהות בנוסף לעניין בעולם המדיה המעשי.

אין תגובות:

פרסום תגובה