בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 30 בינואר 2012

היתרונות ואפשרויות התעסוקה הפוטנציאליים שבלימודי שפות

אחד השיקולים המרכזיים והעיקריים העומדים בפני צעירים וצעירות הניגשים לבחירת מקצוע הלימוד שלהם באוניברסיטה או במכללה, הוא כמובן היתרונות השונים שלימודים אלו צפויים להוסיף לחייהם, ואפשרויות התעסוקה העתידיות. גם מי שמעוניין ללמוד תחום כזה או אחר בשביל העניין וללא שום שיקולי תעסוקה עתידיים, מעוניין לדעת לאן ייקח אותו מסלול לימודים זה, ואילו אופקים חדשים הוא צפוי לפתוח בפניו.

בכל הנוגע לפתיחת אופקים ואפשרויות חדשות בחיים, אין ספק כי אחד התחומים האטרקטיביים והמעניינים ביותר הוא התחום של לימוד שפות. לימודי שפות עשויים לכלול שפות ספציפיות (למשל – לימוד ערבית, צרפתית, גרמנית וכד'), כמו גם לימוד של עולם השפות כתחום בפני עצמו. תחומי לימוד ומחקר כמו בלשנות, ספרות בשפה כזו או אחרת ומקצועות רבים ושונים בתוך עולם הבלשנות (למשל – פונטיקה, תחביר, רכישת שפה, אבולוציה של השפה ועוד), מהווים כיום עולם אקדמי שלם, אשר יכול לפתוח בפני הסטודנטים הלומדים אותו אופקים חדשים ומרתקים.

לימודי שפות לצורך תעסוקה עתידית גרידא


גם עבור מי שמתעניין בלימודי שפות מתוך שיקולי תעסוקה עתידיים גרידא (כלומר – הרצון ללמוד מקצוע שיעניק לנו סיכויים גבוהים למצוא עבודה בתחום לאחר סיום הלימודים באוניברסיטאות ובמכללות השונות), יש הרבה למה לצפות. דוברי שפות שונות הינם עובדים מבוקשים ביותר במגוון רחב של תחומים כיום, בארץ ובעולם.

בישראל, כמובן שקל לראות כיצד תחום כמו לימוד ערבית יכול להעניק ללומדים אותו אפשרויות תעסוקה רבות בהמשך הדרך, הן במערכת הביטחון והן כמתורגמנים למגוון רחב של מוסדות (החל מערוצי טלוויזיה ועיתונים וכלה בחברות מסחריות רבות המעוניינות לפנות גם לשוק העצום של המגזר הערבי בישראל).

גם במקרה של לימודי שפות אחרות קיימות אפשרויות תעסוקה רבות, הן בתור מתורגמנים (אנשי מקצוע אשר הינם בדרך כלל מבוקשים, במיוחד במקרה של שפות אותן לא דוברים הרבה אנשים בארץ), הן בתחום ההוראה (לימוד אותה שפה) והן בתחומים נוספים. המגזר העסקי מציע כיום יותר אפשרויות תעסוקה מאי פעם בעבר לדוברים של כמה שפות, בעיקר עקב מגמת הגלובליזציה הניכרת בעולם העסקי בעשרות השנים האחרונות (חברות רבות פועלות בשווקים הבינלאומיים, ולכן תמיד זקוקות לדוברי שפות שונות).

לימודי שפות לצורך מחקר והוראה


אנשים רבים מוצאים את תעסוקתם ואת עניינם האישי בשלב שלאחר לימודי השפות, דווקא בתחום המקר וההוראה. כאמור, האוניברסיטאות הגדולות בישראל מחזיקות במכוני מחקר ובמגמות לחקר והוראת שפות שונות, כמו גם תחום השפות באופן כללי (בלשנות). כך, מדובר הן באפשרות תעסוקה נוספת הנפתחת בפני בוגרי לימודי שפות, והן בהזדמנות לעסוק ולחקור נושא מעניין ובעל ערך רב בעולם של היום. בין אם חוקרים שפות עתיקות שכבר אינן מדוברות בעולם ובין אם חוקרים או מלמדים שפות מודרניות הנמצאות בשימוש יום יומי, הערך העצום הטמון בתחום מחקר זה אינו מוטל בספק.

לסיכום, לימודי שפות הן לא רק תחום מעניין ועמוק המהווה אופציית לימודים אטרקטיבית עבור מי שמתעניין בעולם זה – מדובר גם בתחום בעל אפשרויות תעסוקה עתידיות רבות ומגוונות, ובמסלולים עתידיים אפשריים ליצירת קריירה ותחום עיסוק לכל החיים.

אין תגובות:

פרסום תגובה