בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שבת, 28 בינואר 2012

לימודי תורת הקרימינולוגיה

כל מי שמתעניין בפשיעה, מהיכן היא הגיעה, מה המניעים שלה ומה החברה עושה כדי למגר אותה. כל מי שמעוניין להכיר את כל הגורמים המשפטיים, הפסיכולוגיים והחברתיים שעומדים מאחורי אכיפת הפשע. כל מי שמעוניין לחקור את המניעים של הפשע ולהגיע לשורש, על מנת לפתח כלים שיסייעו למגרו. כל מי שמעוניין להשפיע על ההתמודדות עם הפשע ולהיות חלק בתהליך מיגור הפשע, לימודי תורת הקרימינולוגיה יעניקו לכם את הכלים העיונים והמעשיים לכך.

מהי תורת הקרימינולוגיה?


תורת הקרימינולוגיה, היא למעשה תורת הפשע על כל סוגיו. למעשה מדובר בתורה אשר מביע לנו דרך, בה אנחנו יכולים לנתח את הפשע מבחינת מהות המעשים ומהות ההתנהגות הפסיכולוגית, אשר מניעה את הפושעים, אשר מואשמים על פשעים שנקבעו ככאלה באמצעות החברה ומערכת המשפט, אשר תפקידה לעקוף את אותם פשעים ולקבוע עם מעשה האדם מוגדר על פי החוק בתור פשע או לא. בתורת הקרימינולוגיה ניתן לבחון שלל היבטים אשר בוחנים את הפשיעה בדרגות שונות הכוללות דרגות משפטיות, דרגות פסיכולוגיות, דרגות חברתיות ודרגות פסיכיאטריות. כאשר המטרה הכוללנית של תורת הקרימינולוגיה, היא למצוא ולחקור את ההתנהגות האדם הפושע מתוך הרצון של להבין את מהותה. משום שמבחינת תורת הקרימינולוגיה, באמצעות היכולת להבין את ההתנהגות האדם עצמו שעומד מאחורי הפשע והסיבה האמיתית להתנהגות הזו. נוכל בעצם לקבל תמונה כללית שמהווה סוג של בדיקת ממוגרפיה המאפשרת לנו לזהות את שורש הפשע, הטריגרים והמאפיינים שמובילים את האדם לפשע, עוד לפני שהוא בכלל מבצע את הפשע. בנוסף לכך באמצעות הבנת התנהגות הפשע, נוכל לדעת כיצד למגר אותו באמצעים שיש ברשותנו על ידי משפט, ענישה ושיקום.

מה נלמד בקורס לתורת הקרימינולוגיה?


קורס קרימינולוגיה, נלמד בשלל בתי ספר מקצועיים, מכללות ואוניברסיטאות, במסגרת של קורס תעודה או לימודי תואר. כאשר התנאים לקבלה ללימודי תעודה, הרבה יותר פשוטים, מאשר התנאים לקבלה לתואר. במהלך קורס לתורת הקרימינולוגיה תחשפו לשלל נושאים הכוללים: יסודות תורת הקרימינולוגיה, שיקום פושעים בדרגות שונות, דיני עונשין, דיני ביטוח, מניעים פסיכולוגיים לפשע, יסודות פסיכולוגיה, מאפייני הפשיעה בארץ ישראל, מאפייני הפשיעה בחוץ לארץ, אלימות במערכת החינוך, טיפול בפושעים, יסודות אכיפת החוק, סוציולוגיה של פשע, חוקי החברה, חוקי המשטרה, חוקי הדמוקרטיה, פשיעה מודרנית, פשיעה וירטואלית, אלימות נוער, שיטות ענישה, מטרות ענישה, יסודות המשפט, עבריינות סמים, עבריינות הימורים, פסיכולוגיה של רוצח, פסיכולוגיה של פושע, עברייני צווארון לבן, אלטרנטיבות למאסר, מוסדות לאכיפת החוק, התמודדות עם טרור, מניעים של טרור, חינוך פושעים ועוד שלל קורסים אחרים. בסיום הקורס תוכלו לעבוד בשלל מוסדות, המתמודדים עם מקרי פשיעה באופן יום יומי. מוסדות כמו בתי ספר, משטרה, עמותות, מרכזי נוער, בתי סוהר, מרכזים לטיפול באלימות, מרכזים לטיפול בהתמכרות, מרכזים לטיפול בהימורים ועוד שלל מקומות אחרים בהם מטפלים בסוגים שונים של עבריינים או נפגעי עבריינות ופשע.

אין תגובות:

פרסום תגובה