בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 19 בינואר 2012

איך למצוא עבודה בזמן הלימודים

תקופת הלימודים היא חוויה בלתי נשכחת לכל מי שלמד באוניברסיטה או מכללה. זהו פרק זמן האורך בין שלוש לארבע שנים, לפעמים יותר, ובו רוכש הסטודנט מקצוע ומתווה את צעדיו הראשונים בחיים האמיתיים. רוב הסטודנטים נאלצים לעבוד בזמן הלימודים, מדובר על קרוב ל- 80% מהסטודנטים בישראל, מספר לא מבוטל. לאחר שסטודנט בחר את המכללה או האוניברסיטה בה ילמד עליו למצוא מקום מגורים, אתגר לא קטן בפני עצמו אם מדובר במוסד לימודים במרכז. לרוב, יעבור הסטודנט למקום המגורים טרם פתיחת שנת הלימודים ובכך יתאפשר לו להכיר את מוסד הלימודים, להתכונן לפתיחת שנת הלימודים ובעיקר למצוא מקום עבודה שבאמצעותו יוכל לממן את עלויות המחייה ושכר הלימוד הגבוה. כדאי שהסטודנט המתחיל שנה ראשונה יברר עם סטודנטים משנה שניה ושלישית כמה זמן פנוי הוא יכול ליעד לעבודה וכך להתכוונן לקראת חיפוש העבודה. יש הבדל בזמן שסטודנט שנה שלישית הלומד לימודי משפטים באוניברסיטת תל אביב יכול להקצות לעבודה לעומת סטודנט הבוחר מסלול לימודי תעודה להנהלת חשבונות במכללה בשרון. לאחר קבלת מידע זה כדאי לחפש באינטרנט דרך הפורטלים השונים למציאת עבודה עבודות זמניות או קבועות המתאימות לסטודנטים.

סוגי עבודות


חלק מהסטודנטים יעדיפו להשתלב במקום עבודה המתאים למסגרת לימודיהם. כך למשל עבודת מחקר במשרד עורך דין תתאים למי שלומד לימודי משפטים בעוד כתיבת תכנים באינטרנט תתאים לסטודנט הלומד לימודי תעודה לקידום אתרים ועוד. עבודת נפוצות לסטודנטים הן עבודות טלמרקטינג, מילוי סקרים, מלצרות, ברמנים, אבטחה, מכירות ועוד. קיים מגוון רחב של עבודות ובעצם הסטודנט יכול לבחור מתוך מאגרי העבודה תחום בו הוא מעוניין. עבודת מלצרות תמיד נחשבת כעבודה טובה בה הסטודנט או הסטודנטית יכול להרוויח היטב ולהתאים מספר משמרות לפי ראות עיניו. עבודה בחברה מסודרת במחלקת מכירות או טלמרקטינג, לדגומה עבודה בחברות הסלולר או הכבלים, תחייב את הסטודנט למספר משמרות ושעות קבוע. מצד שני, עבודה מחייבת בחברה גדולה היא אופציה להתקדם בארגון תוך כדי הלימודים או להשתלב עם המקצוע הנרכש בעמדה טובה בחברה. הסטודנט צריך להחליט האם הוא מעוניין בעבודות זמניות או בעבודה קבועה ויציבה עם אופציה להתקדם.

עבודות מהבית


בשנים האחרונות גדל משמעותית היצע העבודות שסטודנטים יכולים לבצע מהבית. דוגמאות לכך הן עבודות כתיבת מאמרים, שיעורי עזר לתלמידים און ליין, טלמרקטינג ושירות לקוחות עבור חברה, שירותי תרגום, כתיבת עבודות עבור סטודנטים אחרים ועוד. עבודה מהבית לא מתאימה לכל אחד לכן כדאי לחשוב היטב האם יש את המוטיבציה והיכולת להקדיש את שעות העבודה.

אגודת הסטודנטים


פניה לאגודת הסטודנטים תוכל לעזור במציאת עבודה. לרוב, כל העבודות שברשות אגודת הסטודנטים ימצאו גם ברשת. לכן חיפוש בפורטלים תחת הערכים עבודות זמניות, עבודות לסטודנטים וכד' יעלה אפשרויות רבות.

אין תגובות:

פרסום תגובה