בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 19 בינואר 2012

טיפים לבחירת מוסד הלימודים עבור הסטודנט העתידי

שלב הלימודים הגבוהים, אלו של אחרי התיכון והשירות הצבאי, הוא שלב כמעט ברור ומתבקש כיום, שכן אחוז עצום מקרב הצעירים והצעירות הישראלים בוחרים ללכת ללמוד תחום כזה או אחר בסופו של דבר. רובם פונים ללמוד תואר ראשון בתחום כזה או אחר, אך רבים אחרים בוחרים במסלולים אחרים דוגמת לימודים מקצועיים, לימודי תעודה וכדומה.

בין אם אתם מעוניינים לפנות לספסל הלימודים במסגרת של תואר ראשון מלא, לימודי תעודה או בכל פורמט אחר, אחת ההחלטות החשובות ביותר שעליכם לעשות בתור התחלה הוא לבחור ולנסות ולהתקבל למוסד הלימודים בו תבלו את השנים הבאות.

נקודות חשובות שכדאי לקחת בחשבון בעת ההחלטה בדבר מוסד הלימודים אליו נרשמים

  • דרישות קדם וסיכויי קבלה (הרשמה לכמה מוסדות במקביל) – אחד הקריטריונים העיקריים שצריכים לעמוד לנגד עיניכם הוא כמובן – מהם הסיכויים שלי להתקבל למוסד לימודים כזה או אחר. תנאי הקבלה למסלולי לימודים שונים נקבעים בעיקרם על פי ציון בגרות וציון פסיכומטרי (או "סכם" המשקלל את שני הציונים הללו), אך חשוב להבין כי ככל שמוסד הלימודים אליו אתם מנסים להתקבל הוא פופולארי ומבוקש יותר, וככל שהחוג אליו אתם מנסים להתקבל הוא מבוקש יותר, כך צפויים תנאי הקבלה לעלות, וסיכויי הקבלה לרדת. לכן, במידה ואתם מנסים להתקבל ללימודים במקצוע מבוקש במיוחד, כמו למשל כלכלה ומנהל עסקים, אולי כדאי שתירשמו מראש לכמה מוסדות לימודים במקביל, מפני שתנאי הקבלה באוניברסיטאות הגדולות והמבוקשות יהיו גבוהים ביותר, שלאחריו שאלון לראיון עבודה נוקשה יותר.
  • מכינה אקדמאית כדלת כניסה לגיטימית – אנשים רבים אינם מצליחים להתקבל למוסד הלימודים בו הם מעוניינים ללמוד מפני שהם אינם עומדים בתנאי הקבלה (אשר כאמור עלולים להיות גבוהים במיוחד במקרים של ביקוש יתר). דרך לגיטימית ונוחה ביותר להתקבל בכל זאת למוסד הלימודים ולתחום אותו אתם מעוניינים ללמוד היא על ידי הירשמות למכינה קדם אקדמאית. משמעות הדבר כי על פי רוב תיאלצו להאריך את תקופת הלימודים שלכם בסמסטר או שניים, אך מכינה היא פתרון מצוין משתי סיבות עיקריות – ראשית כל, מכינה תכין אתכם לקראת תחילת הלימודים לתואר עצמם, לימודים אשר עלולים להיות מעט אינטנסיביים ותובעניים בהתחלה. מי שמגיע לאחר מכינה בתחום, כבר מגיע עם יתרון מסוים, והשנה הראשונה ללימודים תהיה הרבה יותר נוחה וקלה עבורו. שנית כל, מכינה תאפשר לכם כאמור להתקבל למסלולי לימודים שלא בטוח שתצליחו להתקבל אליהם בלי המכינה.
  • אפיקי מעבר בין מוסדות לימודים – דרך לגיטימית נוספת להצליח ולהתקבל למוסד ומסלול הלימודים בהם אתם מעוניינים (במידה ולא התקבלתם בדרך הרגילה), היא על ידי מה שנקרא "אפיק מעבר", לדוגמה – נניח וניסיתם להתקבל ללימודי משפטים באוניברסיטה מסוימת אך לא הצלחתם בעקבות תנאי קבלה מחמירים במיוחד. אתם יכולים להירשם ולהתחיל ללמוד באוניברסיטה אחרת בה תנאי הקבלה יהיו נוחים יותר, ולנסות ולעבור לאוניברסיטה שרציתם מלכתחילה לאחר סמסטר או שניים. התואר הסופי שלכם יהיה מהאוניברסיטה בה תסיימו ותלמדו את מרבית התואר, כך שמדובר בפתרון נוח ומצוין עבור סטודנטים רבים.
לסיכום, בחירת מוסד הלימודים בו תעשו את התואר שלכם היא חשובה וכדאי להקדיש לה מספיק זמן ומחשבה. חשוב לזכור, כי גם במקרים בהם לא ממש מצליחים להתקבל למקום בו מעוניינים ללמוד, תמיד ישנם פתרונות אפשריים נוספים.

אין תגובות:

פרסום תגובה