בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 1 בינואר 2012

מידע יעיל לסטודנט העתידי – בניית מערכת השעות

תקופת הלימודים באוניברסיטה יכולה להיות אחת התקופות המדהימות והמעניינות ביותר בחיים שלכם, כמו גם אחת התקופות המאתגרות ביותר. על מנת שתוכלו ליהנות ולהפיק עד כמה שניתן משנות הלימודים שלכם, עליכם להרכיב לעצמכם מערכות שעות סמסטריאליות מדי סמסטר מחדש, או מערכת שנתית בתחילת שנת הלימודים. על ידי בנייה נכונה ומושבת של מערכת השעות שלכם אתם יכולים להפוך את תקופת הלימודים לנוחה ונעימה הרבה יותר, וגם לשפר את סיכוייכם להצליח בלימודים ולהוציא ציונים טובים (מה שעשוי להשפיע גם על המשך הדרך שלכם כמובן).

אז מהם השיקולים שיש לקחת בחשבון בעת בניית מערכת שעות? נקדים ונאמר כי לא כולם יכולים לקבוע לעצמם את מערכת השעות – ישנם מסלולי לימוד מסוימים בהם מערכת השעות מובנית לחלוטין (כלומר – ניתנת במלואה על ידי מוסד הלימודים) ומסלולים בהם רמת הגמישות היא חלקית – הסטודנט יכול לקבוע לעצמו חלק כזה או אחר של המערכת, בעוד קורסים מסוימים קבועים ומוכתבים מראש.

במידה ויש לכם אפשרות לבחור לפחות חלק מהקורסים שתיקחו ולעצב באופן חלקי או מלא את מערכת השעות שלכם ללימודים, כדאי שתתחילו בלהגדיר לעצמכם מהן המטרות העיקריות שלכם – האם חשוב לכם במיוחד להשאיר כמה ימים חופשיים על מנת לעבוד או לצאת ליום כיף זוגי מידי פעם? האם חשוב לכם יותר לקחת אך ורק את הקורסים המעניינים אתכם ביותר? האם אתם מעדיפים לבחור דווקא קורסים הידועים כפשוטים וקלים יותר על מנת להקל על עצמכם ולהעלות את הסיכויים לממוצע ציונים גבוה?

לאחר שקבעתם לעצמכם סדרי עדיפויות, אפשר להתחיל ולבחור קורסים בהתאמה – מי שחשוב לו במיוחד להיות באוניברסיטה כמה שפחות ימים (למשל – על מנת שיוכל לעבוד במשרה חלקית או כמעט מלאה), ינסה לבחור קורסים המרוכזים כולם באותם ימים, ובכך לצמצם את מספר הימים בהם אתם מגיעים לקמפוס עצמו. עבור מי שהעניין בלימודים הוא האינטרס המרכזי בקביעת מערכת השעות, הבחירה תהיה פשוטה יותר – על פי הקורסים המסקרנים אותו ביותר, כמובן על פי האילוצים השונים (לוודא כי הם לא מתנגשים אחד עם השני מבחינת השעות, רק קורסים אשר אתם עומדים בדרישות הקדם שלהם וכדומה).

עבור מי שמעוניין יותר מכל בממוצע ציונים גבוה (למשל – מי שמתכנן כבר מעכשיו להתקבל גם לתואר שני או מי שמעוניין להתקבל לעבודה במקום השם דגש מיוחד על ממוצע הציונים וכדומה), כדאי לנסות ולברר עם סטודנטים של שנים קודמות בנוגע לקורסים הפשוטים והקלים ביותר, אלו אשר עם מעט השקעה ניתן להוציא בהם ציונים טובים. הם לא תמיד יהיו הכי מעניינים, אך הם בהחלט יקלו עליכם את החיים.

לסיכום, קביעת מערכת השעות שלכם יכולה להיות בעלת השפעה רבה על האופן בו ייראו החיים שלכם בשנים הקרובות (או לפחות בסמסטר הקרוב). לכן, הקדישו למשימה הזו את מלוא תשומת הלב הראויה, על מנת שתוכלו להעביר את הלימודים בצורה הטובה והחלקה ביותר מבחינתכם.

אין תגובות:

פרסום תגובה