בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 13 בדצמבר 2011

צ'י קונג - אימון אנרגיית החיים

הרפואה הסינית קיימת מאז ומעולם, היא מהווה את אחת מטכניקות הטיפול הפופולאריות ביותר בכל העולם במהלך העשורים האחרונים. צ'י קונג, הוא חלק בלתי נפרד מהרפואה הסינית. פירוש המילה קונג זה אימון ופירוש המילה צ'י זה אנרגיית החיים, על פי הסינים. אימון אנרגיית חיים, מהווה בעצם את הבסיס של הרפואה הסינית. באמצעות שמירה על איזון אנרגיית החיים בגוף האדם, הרפואה הסינית מאמינה כי ניתן למנוע מחלות ללא שימוש באמצעיים כימיים הניתנים ברפואה המערבית. מטפלי הצ'י קונג, מעניקים לנו את הכלים לאיזון אנרגיית החיים והופכים אותנו למטפלים של עצמנו.

מהו אימון הצ'י קונג?


אימון הצ'י קונג, הוא אימון אנרגיית החיים הלקוח מתוך הרפואה הסינית. הצ'י קונג מורכב ממגוון תרגילים שמטרתם להגביר את אנרגיית החיים שהיא הצ'י. באמצעות הגברת אנרגיית החיים, המתרגל מאזן את בריאות הגוף והנפש. סטודנטים ללימודי אדריכלות לומדים כי על מנת לבנות בית חזק ויציב שיחזיק במשך שנים רבות עליהם להשתמש בחומרים איכותיים ולתכנן את היסודות היטב. כך גם ברפואה הסינית על ידי שמירה על בריאות הנפש והגוף באופן יומיומי, ניתן למנוע מחלות ולחזק את הגוף לשנים רבות. הצ'י קונג פועל על פי העיקרון כי על ידי איזון פנימי יומיומי של הגוף ניתן למנוע מחלות עתידיות. קיימים שלושה דרכים לשימור האיזון הפנימי על פי הצ'י קונג, הדרך הראשונה היא שמירה על אורך חיים בריא של שמירה על תזונה נכונה ואימון יומיומי של תרגילי צ'י קונג. שיטת האימון של צ'י קונג היא בעצם מדיטציה בתנועה. במסגרת תרגילי האימון, המתרגלים משתמשים במגוון עצום של תנועות, טכניקות נשימה ועיסויים. תרגילי הנשימה מהווים את לב ליבם של תרגילי הצ'י קונג, משום שהנשימה מהווה את הכלי המרכזי ששולט בשרירים ובאיברים השונים של הגוף. באמצעותם המתרגל מאזן את אנרגיית החיים ומגיע לאיזון פנימי.

יסודות לימוד הצ'י קונג


לימודי הצ'י קונג נערכים במסגרת של קורסים מקצועיים בשלל מכללות מקצועיות לרפואה משלימה בארץ. הלימודים מתאימים לכלל האוכלוסייה המעוניינת להשתמש בשיטה במסגרת טיפול עצמי הוא להפוך למטפלים בעצמם. בנוסף לכך הלימודים מתאימים למטפלים ברפואה משלימה המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם בתחום ולהוסיף עוד נדבך לידיעותיהם ברפואה הסינית. זמן ההכשרה ונושאי הלימוד שונים ממוסד לימודים אחד למשנהו. לימודי הצ'י קונג כוללים את הנושאים הבאים: יסודות הרפואה הסינית, יסודות אימון הצ'י קונג, תרגילי יציבה, תרגילי האגן, תרגילי פרקים, תרגילים לאיזון הכבד, הכליות, הריאות, הלב, הקיבה והטחול. תרגילים לאיזון הפנימי של הגוף ועוד. , בסיום הלימודים התלמידים יקבלו תעודות המסמיכות אותם בתור מורים או מדריכים מומחים בשיטת הצ'י קונג. התעודה מאפשרת לבוגרים לעבוד במגוון מקומות כמו מכונים או מרפאות לרפואה משלימה, בנוסף לכך הרבה מהבוגרים בוחרים לפתוח פרקטיקה עצמאית בתחום.

אין תגובות:

פרסום תגובה