בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 29 בנובמבר 2011

מידע יעיל לסטודנט העתידי – קונים מחשב לקראת הלימודים

אחד השלבים הטבעיים כיום בחייהם של צעירים וצעירות בישראל ובעולם המערבי כולו הוא שלב הלימודים. אי שם לאחר השחרור מהצבא, העבודה במלצרות או תחנת דלק והטיול הגדול בחו"ל, מגיעים מרבית הצעירים והצעירות כיום למסקנה המתבקשת כי השלב ההכרחי הבא הוא לימודים גבוהים מסוג כזה או אחר, בין אם לימודי תואר באוניברסיטה או שמה לימודי תעודה, לימודים מקצועיים בבתי ספר ייעודיים וכד'.

אחד מפריטי הציוד הבסיסיים ביותר שעל כל סטודנט וסטודנטית לסגל לעצמם, הוא מחשב. אמנם לא לכל הסטודנטים והסטודנטיות יש כיום מחשב בבית או מחשב נייד (מרבית מוסדות הלימודים מציעים גישה למחשבים ולאינטרנט בכיתות מיוחדות המיועדות לכך..), אבל כמעט כולם יסכימו כי הרבה יותר נוח לנהל כיום חיים מודרניים כאשר יש מחשב, בטח ובטח כאשר אנחנו סטודנטים. עבור סטודנט אשר אין לו מחשב בכלל בבית, מטלות שוטפות כמו כתיבת עבודות או הכנת שיעורי בית להגשה, חיפוש מידע ומאמרים אקדמאיים ברשת וכד' – כל אלו הופכים למשימות קשות ומציקות במיוחד, אשר דורשות שעות על גבי שעות של ישיבה מול המחשבים של האוניברסיטה או המכללה – לא בדיוק תנאי עבודה אופטימאליים...

אז על מה חשוב ביותר שנשים דגש בעת קניית מחשב חדש לפני תחילת הלימודים?


אחת ההחלטות הראשונות והמרכזיות שנצטרך לעשות היא – האם אנחנו קונים מחשב נייח או מחשב נייד? על פי רוב, מעידים סטודנטים שונים כי מחשב נייד הוא נוח ויעיל עבורם הרבה יותר מאשר מחשב נייח. סטודנטים רבים יותר ויותר לוקחים כיום את המחשב הנייד שלהם איתם ללימודים, כך שהם יכולים לסכם ישירות למחשב בזמן הרצאות, להיעזר בתוכנות חישוביות כאלו ואחרות (מ"אקסל" ועד תוכנות סטטיסטיקה מיוחדות), למצוא חומר באינטרנט או אפילו לגלוש ברשת וברשתות החברתיות, למצוא סוף סוף דשא סינטטי לחצר ולחפש עניין בזמן הרצאות משעממות במיוחד.

במידה ואנחנו הולכים דווקא על מחשב נייח, אין יותר מדי מה לעשות מעבר לכך, מלבד לוודא כי מתקינים לנו תוכנות בסיסיות בהן לבטח ניאלץ להשתמש בזמן הלימודים, כאשר שתי הדוגמאות הטובות ביותר הן מעבד תמלילים טוב ("וורד" ודומיו...) ותוכנת גיליונות חישוב טובה ("אקסל" היא הדוגמה המרכזית במקרה זה..).

גם אם החלטנו שאנחנו הולכים על מחשב נייד, עדיין צריך להחליט האם אנחנו הולכים על מחשב נייד חזק וגדול יחסית או על מחשב מזערי ומיניאטורי. היתרון של הראשון הוא החוזק הפיסי (עמיד יותר) והטכני (בעל מעבד מהיר וחזק יותר), מה שחשוב בעיקר עבור מי שמחשב נייד זה צפוי לשמש גם כמחשב הביתי שלו. המחשבים הקלים והקטנים יותר הם כאמור קומפקטיים ובעלי משקל נמוך יותר, עובדה המשמעותית ביותר עבור מי שמתכנן לקחת עימו את המחשב לאוניברסיטה מדי יום.

לסיכום, קניית מחשב לפני תקופת הלימודים היא אחת הפעולות הבסיסיות והחשובות ביותר עבור הסטודנט העתידי. דאגו לעשות זאת בחוכמה, ותודו על כך במשך כמה שנים טובות...

אין תגובות:

פרסום תגובה