בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 30 בנובמבר 2011

קורס מקצועי – לרכוש מקצוע מבוקש תוך זמן קצר

לא כולנו יכולים להתמודד עם לימודים אקדמיים, תוך כדי שאנחנו משקיעים שלוש עד ארבע שנים בלמידה, ביצוע מחקר וסמינריונים. רובנו גם לא עומדים בדרישות של מגוון האוניברסיטאות או המכללות האקדמאיות. קורס מקצועי מהווה את האלטרנטיבה המושלמת, הלימודים ממוקדים בנושא שאנחנו אוהבים ורוצים לעסוק בו, משך הלימודים בקורסים קצר במיוחד ולא עולה על שנה, הנושאים לא קשים ולרוב אין דרישה לעבודות ומחקרים מעמיקים כמו בתואר.

כיצד נבחר את הקורס המקצועי?


בחירת הקורס המקצועי המתאים במיוחד בשבילנו הוא בין הדברים הקשים ביותר, בדומה לבחירת נושא לתואר. משום שלרוב אלו דברים שאנחנו מתכוונים לעשות אותם לנצח אלה אם כן אנחנו אוהבים לגוון, מה שבהחלט ניתן לעשות אם מגוון הקורסים המקצועיים שקיימים. ניתן למצוא היום שלל קורסים בנושאים כמו: לימודי כלכלה, לימודי מסחר, לימודי שוק ההון, לימודי ספרות ועוד רוב הקורסים נלמדים בין שלושה חודשים לשנה, כאשר משך הזמן הפופולארי הוא חצי שנה לקורס מעמיק ומקצועי. לכן כל מי שמוצא את עצמו מתלבט בין מגוון קורסים, כדאי לו פשוט ללמוד את כולם הרי כמו שהמשפט אומר ידע שווה כוח ובתעשייה הנוכחית על מנת לזכות ביתרון על פני שלל העובדים הקיימים היום במשק, רצוי מאוד לרכוש כמה שיותר ידע. אם בכל זאת אתם מתעקשים לבחור רק קורס אחד, הדרך הכי טובה היא להתנסות בכמה שיעורים לדוגמא בכל קורס שאתם מתלבטים לגביו. בנוסף לכך כדאי שתערכו תחקיר הבודק את תוכנית הלימודים, הביקוש של הקורס מבחינת תעסוקה בשוק, גובה השכר וכמובן אם אתם בכלל אוהבים ומתחברים אל התחום.

כיצד נבחר בית ספר מקצועי?


אחרי שערכתם בדק בית מעמיק ובחרתם את הקורס אותו אתם מעוניינים ללמוד, על מנת לעסוק בו בתור מקצוע, השלב הבא שהוא לא פחות חשוב הוא בחירת המוסד בו תרכשו את המקצוע. הבחירה היא לא פשוטה משום שבמהלך העשור האחרון נפתחו הרבה מוסדות לימוד מקצועיים, דבר שהופך את המשימה לקשה במיוחד. נתחיל בכך שנברור מבין כל המוסדות את המוסדות בהם נלמד הקורס המבוקש, רצוי בקרבת מקום המגורים או במרחק נסיעה הגיוני. מבין המוסדות הללו חשוב לבחון איזה מוסד מוסמך להעניק תעודה מקצועית מטעם משרד העבודה. אם אתם מובטלים או מעוניינים לעבור הסבה מקצועית, תבררו בלשכת העבודה אם הקורס מופיע ברשימת הקורסים המגיעים לכם. כל אדם במדינה זכאי לקבל קורס מטעם משרד העבודה, לכן כדי לחסוך כסף ואולי באותה הזדמנות גם להרוויח דמי הבטלה כדאי שתיגשו ללשכה. בנוסף לכך חשוב מאוד שתבדקו את תוכנית הלימודים שכל מוסד מציע ותבקשו פגישה אם המרצה של הקורס, על מנת לקבוע את טיב המוסד. על ידי השוואה בין שלל המוסדות תוכלו להגיע לבחירה הנכונה, חשוב מאוד שלא תזלזלו בתחקיר על מנת שלא תבזבזו את זמנכם וכספכם במוסד בעל רמה נמוכה.

אין תגובות:

פרסום תגובה