בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 29 בנובמבר 2011

טיפים להתנהלות כלכלית נבונה בתקופת הלימודים

תקופת הלימודים האקדמאיים הבאה עלינו לטובה היא מהתקופות החשובות בחיים שלנו – בתקופה זו אנו רוכשים את ההשכלה בתחום כזה או אחר אשר בו נוכל לעסוק ולפתח קריירה ארוכת טווח במידה ונרצה (וכאמור, מרבית הסטודנטים הולכים ללימודים מלכתחילה במטרה לעסוק באותו תחום לאחר הלימודים או כבר במהלכם...).

בעוד מדובר בתקופה חשובה ומרגשת בחיים שלנו, עבור מרבית הסטודנטים מדובר גם בתקופה קשה וממש מאתגרת במישור הכלכלי, שכן מימון שכר הלימוד, עלויות המחייה השוטפות וכד', וכל זה בתקופה בה אנו צריכים להקדיש את מרבית זמננו ללימודים – כל זה מהווה אתגר כלכלי לא פשוט כלל. להלן כמה נקודות קטנות אך חשובות שכדאי להפנים לפני שמתחילים להתמודד עם האתגר הכלכלי הזה

• לחפש מלגות ומענקים – גם אם אתם חושבים שאתם לא זכאים לאף הטבה או מענק לימודים, לא מזיק לבדוק. קיימות כיום בישראל ובעולם כולו אינספור מלגות, מענקים, קרנות כאלו ואחרות ועוד. מרבית הסטודנטים אשר מנסים מצליחים לקבל תמיכה כספית מסוימת מקרן או מלגה כזו או אחרת, גם אם מדובר בתמיכה חלקית או קטנה יחסית. אם תחפשו טוב ולעומק (כאמור – מדובר בשוק ענק..) ותפעילו חשיבה יצירתית, סביר להניח שגם אתם תוכלו למצוא לפחות מלגת מימון אחת אשר תסייע ותוריד מכם קצת מהעול הכלכלי – סטודנטיאלי. פרויקטים שונים דוגמת פר"ח הם דוגמה מצוינת לאפשרות לממן לפחות חלק משכר הלימוד באמצעות תרומה מסוימת לקהילה במהלך שנות התואר.

• לא להתבייש להיעזר בהורים – סטודנטים רבים מנסים "לעשות את זה לבד" ולא להיעזר בהורים כלל מבחינה כלכלית, גם על מנת להקל על ההורים וגם על מנת להרגיש עצמאיים כלכלית. אז במקרים בהם להורים אין יותר מדי איך לעזור לנו, הרצון לעשות זאת לבד הוא הגיוני וראוי. אך במידה ולהורים כן יש איך לעזור לנו, גם אם קצת, אין כל סיבה להתבייש או להימנע מכך בכוח. חישבו על זה כך – ההורים עוזרים לנו לממן לימודים כיום, אך בזכות השכר העתידי הגבוה יותר שנקבל מפאת ההשכלה האקדמאית שלנו, נוכל הן להחזיר להורים את ההלוואה, והן לתמוך בהם כאשר הם יגיעו לגילאי הזקנה...

• לנסות לממן לפחות שנת לימודים שלמה מראש – במידה ונראה לכם כי תיאלצו להפסיק את הלימודים באמצע השנה על מנת לעבוד ולחסוך כסף להמשך התואר, אולי עדיף שתדחו את הלימודים בעוד שנה ותחסכו עכשיו כסף. לימודים אקדמאיים עדיף לעבור באופן רציף, לפחות שנת לימודים מלאה בכל פעם בין אם זה אומר לשבור קרן השתלמות או תכנית חיסכון כזו או אחרת או פשוט להמשיך לעבוד ולחסוך עוד כמה חודשים, עדיף לעשות זאת ולהתחיל ללמוד באופן רצוף עם ראש שקט, מאשר להפסיק את הסמסטר באמצע.

לסיכום, התנהלות כלכלית נבונה וחכמה בזמן תקופת הלימודים יכולה לאפשר לנו ראש שקט הרבה יותר, ולכן ציונים טובים יותר וסיכוי גבוה יותר לתעסוקה לאחר התואר. שימו על זה דגש, עוד לפני שאתם בכלל נרשמים למוסד הלימודים.

אין תגובות:

פרסום תגובה