בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 17 בנובמבר 2011

קורס לעריכת פטנטים

קורס לעריכת פטנטים מקנה לבוגריו את האפשרות לעבוד בשלל משרדי פטנטים ברחבי המדינה או לפתוח עסק עצמאי כעורך פטנט. הפטנט מהווה את אחד מזכויות הקניין הרוחני החשובות ביותר שהומצאו, על ידו אדם אשר המציא או הגה רעיון יכול לקבל את מלוא התמורה על פרי יצירתו גם עם היא לא מוחשית. באמצעות הפטנט אף אחד מלבד הממציא לא יכול להשתמש בהמצאה מבחינה מסחרית, אלה עם כן ממציא הפטנט מאשר זאת. על פי החוקים בארץ הזכות לפטנט תינתן למשך עשרים שנה, אחריה כל אחד יוכל להשתמש בפטנט כרצונו.

מהו פטנט?


פטנט הוא למעשה המצאה חדשה שלא הייתה קיימת עד עתה, היא יכולה להיות מוצר או תהליך טכנולוגי כלשהו. המוצר או התהליך הטכנולוגי מאופיינים על ידי יכולת מתקדמת מבחינה תעשייתית הם מועילים לאנושות בדרך כלשהי ובנוסף לכך ניתן ליצר אותם באמצעים של התעשייה כיום. פטנט לדוגמא יכולה להיות המצאה טכנולוגית חדשה בביצוע בדיקות רפואיות כמו ממוגרפיה, המצאה חדשה המאפשרת למכונית שלנו לטוס או כל המצאה אחרת שמביא סוג של חידוש שלא היה קיים עד עתה. כל מי שהמציא מוצר טכנולוגי חדש ורוצה לשמור על הקניינות הבלעדית עליו צריך להכריז עליו כעל פטנט על פי חוק, בשלל מכוני הפטנט הקיימים בארץ. כל מוצר הזוכה להגדרת פטנט מזכה את בעליו לבלעדיות והגנה מפני חיקויים. על פי חוק פועל על הפטנט חוק זכויות קניין רוחני, המהווה חוק המגן על זכויותיו של כל אדם אשר יצר או המציא נכס שהוא בגדר לא מוחשי. למעשה הפטנט מהווה ביטוח עבור הממציא שאוסר על אנשים אחרים לייצר או לשווק אותו ללא ידיעת בעל הפטנט ואישורו.

יסודות לימודי עריכת פטנטים


במהלך הקורס התלמידים ילמדו יסודות קניין הרוחני, אתיקה מקצועית, דיני פטנטים, דינים בינלאומיים הקשורים לפטנטים וקניין רוחני, כיצד מנסחים פטנט, כיצד כותבים פטנט, הדרישות לעריכת הפטנט, רשם פטנט וכיצד מכנים את הפטנט להגשה. בנוסף לכך התלמידים ילמדו כיצד מתייחסים לפטנטים בתחומים שונים כמו: פטנטים הקשורים לתרופות, תוכנות, ביוטכנולוגיה, ידע טכנולוגי ועוד. הסטודנטים ילמדו לזהות ולהבחין בין סימני מסחר שונים, הם ילמדו מהם זכויות יוצרים ומה הדין על סודות מסחריים. קורס לעריכת פטנטים לא מיועד לכל אחד מהאוכלוסייה, אלה רק לבוגרים אשר סיימו את לימודיהם במקצועות כמו: מדעי המחשב, כימיה, ביולוגיה, הנדסה או פיזיקה וקיבלו תואר באחד המוסדות להשכלה גבוהה. מלבדם גם אדריכלים או מהנדסים אשר מוגדרים כתושבי מדינת ישראל ובעלי רישיון יכולים ללמוד עריכת פטנטים. מי שלא נכלל באחד מהאוכלוסיות הללו לא יוכל לגשת לעשות את מבחן ההסמכה לעריכת פטנטים מטעם משרד העבודה וכתוצאה מכך לא יוכל לעבוד בתוך עורך פטנט. מלבד הבחינה על עורכי הפטנטים לעבוד בתור מתמחים במשרד פטנטים במשך שנתיים על מנת לקבל את הרישיון הנכסף.

אין תגובות:

פרסום תגובה