בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 10 בנובמבר 2011

לימודי תרפיה באמצעות היצירה

אם נסתכל על תמונה, פסל, סרט או כל יצירה אומנותית אחרת אפילו מבנה ארכיטקטוני מרשים נוכל לחוש סוג של רגש היוצא מבין השורות של היצירה. אותו רגש הוא בעצם הערך הנוסף שהתכוון היוצר להביע דרך היצירה שלו. יצירות אומנות נתונות לשלל פרשנויות והבעה, בזה בדיוק טמון כוחן. התרפיה האומנותית, היא דרך מעולה המעניקה למטופלים כלי בעזרתו יוכלו להביע את רגשותיהם העמוקים בלי צורך להוציא אותו במילים אלה באמצעות היצירה עצמה.

מהי תרפיה באומנות


תמונה אחת שווה אלף מילים, המטופל לא צריך לדבר בזמן הטיפול הציור שלו יביא את כל תחושותיו לכל אובייקט ביצירה אומנותית יש משמעות לא משנה עם מדובר בציור של מטריה, כלב או אישה עם דליות ברגליים. האומנות היא שפה עתיקה, שלא משתמשת בקול אלה בעיקר בכלים ואמצעים להבעה יוצרת, דבר שהופך אותה לכלי מאוד שימושי בתחום התרפיה הנפשית. אומנים השתמשו מאז ומעולם ביצירותיהם השונות על מנת לתאר ולהביע את רעיונותיהם, חלומותיהם, פחדיהם ועוד. היצירה היא כלי ביד היוצר דרכה אנחנו מעבירים את הרגשות הכי עמוקים שלנו. האומנות מעניקה לנו פתח לחשוף את עצמנו בהתחלה בלי שנרגיש בכך, בלי שום תכנון מראש וכשאנחנו מסתכלים על היצירה המוגמרת אנחנו נוכחים לדעת את רגשותינו ותחושותינו לגבי שלל דברים בחיים. יצירת האומנות היא אנחנו וזו כוחה של התרפיה האומנותית. התרפיה האומנותית משמשת בכלי העצום הזה על מנת להעניק למטופלים דרך להביע את עצמם, גם אם אין להם כישרון בציור או פיסול או נגינה או ריקוד ועוד. הרבה מטופלים לא מסוגלים לחשוף את רגשותיהם לאדם קרוב אליהם שלא נדבר על אדם זר כמו המטפל, לכן הכלי האומנותי הוא האמצעי המושלם לשבירת הקרח וחשיפת הרגשות הקלועים אצל המטופל בלי כל צורך בעבודה מאומצת מצד המטפל לרכוש את אמונו של המטופל.

יסודות התרפיה באומנות


קורס לתרפיה באומנות מיועד למטפלים במגוון תחומים, מחנכים, אומנים, גננות, יועצים חינוכיים ועוד תרפיה לאומנות יכולה לבוא בתור קורס בחירה בתארים כמו: מדעי התנהגות, חינוך, פסיכולוגיה, אומנות ועוד או בתור קורס מקצועי בפני עצמו בשלל המכללות המקצועיות הקיימות במשק. במהלך הקורס לתרפיה באומנות הסטודנטים יחשפו לשלל הנושאים המגוונים בתחום הכוללים: אסתטיקה באומנות, אתיקה מקצועית, דרכים לביטוי רגשי באמצעות הכלים השונים ביצירה, היצירה האומנותית ככלי הבעה, פסיכותרפיה, הדרך הבטוחה לבניית אמון בין מטפל למטופל, תהליכים של אבחון, כיצד לבנות תכנית לימודים, עבודה עם ילדים, עבודה עם נכים, עבודה עם פגעי טראומה, עבודה עם חולי נפש, כיצד להתאים את הכלי האומנותי למטופל והבעיה ממנה הוא סובל, יצירת מודעות על ידי היצירה. במהלך הקורס הסטודנטים מתנסים באופן אישי בשלל תחומים של יצירה ואומנות, תוך כדי הבנה בכוחם של כל הכלים שנמצאים לרשותם כמטפלים. בנוסף לכך הסטודנטים מתנסים בטיפול בתחילת הדרך אחד על השני ובהמשך עם מטופלים אמיתיים. תרפיה באמנות מעניקה לסטודנטים אפשרות להשתמש באומנות כדרך טיפול עצמית וככלי עבודה מועיל עם המטופלים העתידיים שלהם.

אין תגובות:

פרסום תגובה