בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 9 בנובמבר 2011

קורס מדריכי טיולים – להדריך מהאהבה למסע

ההיסטוריה של ארצנו הקטנה מרתקת, לא רק אותנו אלה את כל העולם הנוצרי והמוסלמי. ארץ ישראל טומנת בחובה מקומות טיול קסומים, מבחינת הנוף, הממצאים הארכיאולוגים והשרידים הקדמונים, הסביבה התרבותית שתופסת חלק מאוד עיקרי בעיצוב אופייה והמראה של המדינה שמורות הטבע המדהימות ועוד שלל חלקים שמושכים אותנו להפוך למדריכי טיולים, מתוך אהבה אמיתית ורצון עז להדריך שלל תיירים ישראלים או זרים ולחשוף אותם לקסם של מדינת ישראל.

חולם להיות מדריך טיולים ?


יש כאלה שחולמים לפתוח עסק עצמאי בתור סקיפרים על יאכטה ופונים ללימודי שייט, יש כאלה שחולמים להמציא סטרט - אפ ולהרוויח את המיליון הראשון עד גיל שלושים ויש כאלה שחולמים להגשים את האהבה הגדולה שלהם ולהפוך למדריכי טיולים, תוך כדי שהם מטיילים בכל חלקי הארץ היפה. כדי להפוך להיות מדריך טיולים מוכר על ידי המדינה, אתם צריכים לעבור הכשרה במקומות בהם יש פיקוח מטעם משרד התיירות. בתום הקורס אתם צריכים לעבור מבחן ואם תעברו אותו תזכו לקבל את הרישיון הנכסף שיהפוך אתכם למדריכי טיולים מוסמכים בעלי רישיון להדרכה מטעם משרד התיירות. אחרי שקיבלתם את הרישיון, תוכלו לעבוד כמדריכי טיולים בשלל חברות תיירות שמספקות שירותי טיול לקבוצות או יחידים בשלל אזורים בארץ. בנוסף לכך תוכלו להציע את שירותכם כמדריכי טיולים באופן עצמאי. על מנת לשדרג את התעודה שלכם ולהדריך גם את שלל המוסדות במשרד החינוך אתם צריכים לעבור קורס נוסף, הניתן במוסד לימוד במערכת החינוך. המוסד מציע הכשרה למדריכי טיולים בעלי רישיון ממשרד התיירות, הכשרה שמזכה את מי שעובר אותה בתעודת "תו תקן" של מדריך טיולים מטעם משרד החינוך. תעודה זו מקנה לבוגרים את האופציה להדריך טיולים בשלל מוסדות החינוך הקיימים במדינה.

מה לומדים בקורס מדריכי טיולים ?


במסגרת הקורס להכשרת מדריכי טיולים מטעם משרד התיירות, התלמידים ילמדו שלל נושאים מרתקים על יסודות הדרכת הטיולים בארץ ובנוסף לכך יתנסו בהדרכת קהלי יעד שונים על מגוון נושאים. במהלך הקורס התלמידים ילמדו על המאפיינים הארכיאולוגים של ארצנו, ההיסטוריה של ישראל במהלך התקופות השונות והתהפוכות שעברה, מאפיינים גיאוגרפיים, מאפיינים טיפוגרפיים, החי והצומח הטיפוסי באזורים שונים בארץ, האקלים, הדתות, הגיאולוגיה, התרבות, האומנות, האדריכלות והארכיטקטורה השולטת באזורים שונים, קריאת מפות, המקומות המושלמים לביצוע משלוחי פירות טריים, נושאים אקטואליים בוערים וכיצד הם משפיעים על ארצנו, עזרה ראשונה ועוד. במסגרת לימודי ההדרכה המעשיים, התלמידים יתנסו בשלל צורות של הדרכה על נושאים מגוונים, כיצד ליצור קשר עם גורמים משלל מוסדות של תיירות, התלמידים יקבלו שלל כלים וטכניקות כיצד להתמודד עם כל קהל יעד ושכבות גיל. בוגרים אשר בוחרים להמשיך את לימודיהם ולקבל תעודה המכשירה אותם להפוך למדריכי טיולים במשרד החינוך יעברו על נושאים כמו: שיטות הדרכה לילדים ונוער, המשמעות החינוכית של הטיול, חשיבות תפקיד מדריך הטיולים ועוד שלל מיומנויות חינוכיות נוספות. מקצוע מדריך טיולים מיועד לכל מי שאוהב לטייל ולחקור את המאפיינים המרתקים של כל אזור בארץ, תוך כדי רצון להעביר את ידיעותיו הלאה ולחשוף את הצדדים המרתקים של כל מקום במהלך ההדרכה.

אין תגובות:

פרסום תגובה