בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 1 בנובמבר 2011

לימודי מלונאות

תחום המלונאות הוא כיום אחד התחומים המבוקשים במשק, ולא במקרה. למרות טלטלות הכלכלה העולמית מדובר בתחום שרק הולך ומתפתח בארץ ובעולם. לימודי מלונאות מהווים משום כך אופציה אידיאלית לכל מי שמחפש בטחון תעסוקתי וכלכלי.

קורסים מתחום המלונאות מתאימים לכל אדם העוסק כבר בתחום או לכאלו הנכנסים לעולם המלונאות בפעם הראשונה. הכשרה מקצועית במלונאות תאפשר לכם לעסוק במגוון רחב של מקצועות בתחום, כגון ניהול עסקי של בתי מלון מסוגים שונים (כגון מלון פאר, צימר או מלון בוטיק), תכנון משאבים, מזון וכדומה, שיווק ותפעול מערכות מידע בהן נעשה שימוש בתחום. בנוסף ליישומים התעסוקתיים שהם מציעים, יכולים לימודי מלונאות להוות גם בסיס ללימודי המשך בתחום התיירות והמלונאות. אלו מתאימים לאנשים מן התחום המבקשים לקבל תואר שני או תעודה מתקדמת לצורך קידום אישי בעבודה או הרחבת הראיה העסקית בתחום.

לאלו מכם שמתעניינים בתחום פתוחים שפע של מסלולי לימוד מגוונים. קודם כל תוכלו להירשם לאחת מן האוניברסיטאות או המכללות המציעות תואר ראשון במקצועות הרלוונטיים. כל אחד מן המוסדות מציע הרכב שונה של קורסים והתמחויות, ולכן מומלץ לעבור על תוכנית הלימודים הספציפית לפני שמחליטים על המוסד בו תלמדו. הקורסים השונים המוצעים במקומות אלו לקוחים מתחומים רבים כגון לימודי מינהל, כלכלה וגיאוגרפיה, לצד תחומים נלווים כגון סוציולוגיה, היסטוריה ועוד ועוד. כל מסלול לימודים יכשיר אתכם לעיסוק בהיבט שונה של תחום המלונאות, והשיקול העיקרי בבחירת המוסד האקדמי הוא אופי העבודה שאתם מייעדים לעצמכם עם סיום הלימודים.

לצד מוסדות אקדמיים ישנם כיום מקומות רבים המציעים קורסים והשתלמויות בנושאים ספציפיים. לימודים אלו יזכו אתכם בתעודה מקצועית שתאפשר לכם להתמחות בנושא מסויים מתחום המלונאות כגון ניהול מלון בוטיק, ספא או צימר. אפשר לשלב לימודים אלו בלימודים אקדמיים או לפנות אליהם לאחר כמה שנים של עיסוק במקצוע, כאשר אתם כבר יודעים טוב יותר מהו הכיוון המקצועי אליו אתם שואפים. משך זמן הלימודים משתנה ממקום למקום ובהתאם לחומר הנלמד, ויש לקחת בחשבון את האפשרות לעבוד בתחום תוך כדי הלימודים, דבר שחשוב ביותר בענף המלונאות. חלק גדול ממסלולי הלימודים מאפשר, למשל, לקיים חלק מן הלימודים או את כולם בשעות שלאחר העבודה.

תחום המלונאות הוא אחד התחומים המגוונים המכיל קורסים רבים, משום כך כדאי להשקיע את הזמן הדרוש באיסוף חומר והשוואה בין אפשרויות הלימוד השונות. דרך קלה יחסית לעשות זאת היא באמצעות אתרי האינטרנט של המקומות המציעים את מסלולי הלימודים, וכן כדאי להתעניין בפורומים מתחום המלונאות בהם תוכלו לקרוא חוות דעת של תלמידים בהווה ובעבר.

ענף המלונאות הולך ומתפתח והעתיד צופן בחובו שינויים טכנולוגיים וחברתיים רבים, כך שמדובר בתחום דינמי ומבטיח שהתעסוקה בו מובטחת עוד שנים רבות. הירשמו עוד היום!

אין תגובות:

פרסום תגובה