בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 1 בנובמבר 2011

לימודי הנדסת תוכנה

לימודי הנדסת תוכנה הפכו עם השנים לתחום לימודים מבוקש במיוחד וטומנים בחובם עניין רב, אתגר ונחת כלכלי ותעסוקתי במהלכם ומיד בסיומם. מגוון האפשרויות אשר נפתחות בפני המהנדסים הצעירים גדול במיוחד כאשר לאלה היכולת והמיומנויות המתאימות להשתלב בתעשיות ההייטק עתירות הידע בארץ ובעולם.

מה לומדים?

בלימודי הנדסת תוכנה מושם הדגש על הקניית יכולות פיתוח וחשיבה יצירתית אשר בעתיד יבואו לידי ביטוי בפיתוח תוכנות ופתרונות אלקטרוניים אשר ישימו את המהנדסים בחזית המחקר והפיתוח של תעשיות ההייטק המובילות בישראל ובעולם. יכולת הלימוד האוניברסאלית של לימודי הנדסת תוכנה נובעת במקורה בשפה המתמטית ושפות התכנות השונות אשר נקבעו כסטנדרט ולכן אחידות ברחבי העולם. בלימודי הנדסת תוכנה מושם הדגש על עקרונות הנדסיים ומתמטיים באמצעות מגוון רחב של קורסים וביניהם:
• מתמטיקה בסיסית ומתקדמת. משוואות דיפרנציאליות ותורת הגרפים, מערכות ספרתיות.
• מדעי המחשב ומערכות הפעלה.
• שפות תכנות (JAVA, HTML, XML וכו').
• אלגוריתמים.
• מערכות מוצפנות ואבטחה.
• אוטומאטים.
• פיזיקה.
• תעשייה וניהול, כלכלה ואף השמת מהנדסים .
• ועוד.

קורסים אלה מקנים את יסודות המתמטיקה והתכנות בצורה המקיפה ביותר וברמה גבוהה בצורה של נתבח על נתבח ובאופן הדרגתי כך שבסיום הלימודים יוכלו המהנדסים הצעירים להקים מערכות מידע ולפתח ולאפיין תוכנות לצרכים שונים ומגוונים.

משך הלימודים

לימודי הנדסת תוכנה נמשכים כ- 4 שנים כאשר השנה הרביעית כוללת לא רק קורסים אלא גם את ביצוע פרוייקט הגמר, כל סטודנט לפי נטיותיו האישית. פרוייקט הגמר חשוב ביותר שכן הוא יכול להוות את תעודת הכניסה למקומות תעסוקה פוטנציאליים. יש לציין כי משך הלימודים עשוי להשתנות ביוזמת הסטודנט באם הוא מעוניין לפרוש את התואר ולהקל ולו במעט על העומס הרב המורגש במהלך הלימודים.

לעבוד תוך כדי הלימודים

אחד המאפיינים של לימודי הנדסת התוכנה הוא הביקוש העצום לסטודנטים כדי שיתחילו לעבוד בחברות ההייטק השונות בשלב מוקדם מאוד של לימודיהם. די באם תפתחו מודעות דרושים הייטק על מנת להבין כי ישנן חברות אשר מוכנות לשלם לסטודנטים הון עתק פר שעה על מנת לגלות כישרונות צעירים, לטפחם ולפתותם להמשיך ולהישאר אצלן גם לאחר לימודיהם. סטודנטים להנדסת תוכנה עוברים קורסים קשים ומפרכים ביותר אך אינם נדרשים למלצר בלילות ויכולים לעבוד יום או יומיים בשבוע ולהגיע למשכורות מכובדות ביותר אשר לא מביישות גם אנשי מקצוע אחרים בעלי וותק וניסיון.

אפשרויות תעסוקה בסיום הלימודים

אם תמיד חלמתם שיהיה באפשרותכם לפתוח לוח דרושים הייטק ולבחור את החברה היוקרתית והמשתלמת ביותר, תנאים מצוינים, רכבי חברה ושליחויות לחו"ל הרי שזהו מה שמצפה לבוגרי התואר הראשון בהנדסת תוכנה. בוגרי התואר משתלבים בקלות ובמהירות בחברות מפתח של תעשיית ההייטק בארץ ובעולם, עומדים בחזית המחקר והפיתוח בחברות פרטיות וממשלתיות ומתמקצעים לפי נטיות ליבם בתחום הספציפי אשר מעניין אותם.

אין תגובות:

פרסום תגובה