בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 27 באוקטובר 2011

קורס פוליגרף - האמת מתחילה כאן

בדיקות פוליגרף היום הפכו לנפוצות אצל שלל מקומות תעסוקה וגיוסי עובדים. לא אחת שמועמדים נתקלים לאימתם בשלל מבחני קבלה לעבודה בבדיקת פוליגרף, אשר תפקידה לבדוק את מהימנות תשובותיהם. דבר שהופך את ראיון העבודה שגם ככה מטבעו מלחיץ למלחיץ יותר. אפילו ניתן למצוא שעשועון טלוויזיה שמשתמש בבדיקת הפוליגרף בתור הנושא הראשי של התוכנית. הפופולאריות הרבה לה זוכה המכשיר גרמה להרבה מאיתנו לפנות ולהירשם לשלל הקורסים בנושא הפוליגרף.

הדרך האמיתית לגילוי אמיתות


מכונת הפוליגרף הומצאה בארצות הברית, בשנות העשרים של המאה הקודמת. המכונה הומצאה במטרה לגלות עם אנשים דוברים אמת או שקר, על ידי סימנים פיזיולוגיים המתרחשים בגוף במהלך הבדיקה. אדם אשר עובר בדיקת פוליגרף ומשקר בדרך כלל מגיב בצורה של שינויים בקצב לחץ הדם, קצב הדופק וקצב הנשימה אשר משפיעים על הולכת החשמל שבא מהעור ונקלטים על ידי המכונה בתור עדות פיזיולוגית לכך שאותו אדם משקר מבחינה מדעית. את מכשירי הפוליגרף נוכל למצוא בשימוש על ידי שלל מקומות במשק לא רק בבתי המשפט והמשטרה. מכשיר הפוליגרף משמש גם בשלל מקומות תעסוקה ואבטחה, בעת קליטת עובדים חדשים המעסיקים נוהגים לבדוק את המועמדים בבדיקות פוליגרף על מנת לקבוע את מהימנותם. בדיקות הפוליגרף לא מעוגנות בחוק בדין הפלילי, בדין האזרחי הם יכולים לקבל תוקף אך חייבת להיות הסכמה של שני הצדדים, על מנת לקבל את אישורו הסופי של בית המשפט שיעניק להן תוקף ויכיר בתוצאות הפוליגרף כחוקיות. בדיקות הפוליגרף אומנם בעלות תוקף חוקי בבתי המשפט האזרחי עם שני הצדדים מסכימים עם התוצאות, אך יש להם גם הרבה מתנגדים. המתנגדים מוחים בתוקף על אמינות המכשיר, לטענתם אין שום הוכחה מדעית לצדקתו בגלל אופי החקירה ואופי מתן התוצאות.

הנושאים הנלמדים בקורס


קורס הפוליגרף באופן עקרוני לא מקבל תוקף מדיני חוקי, אך עדיין הוא מקבל תוקף משפטי ואזרחי. קהל היעד הפונה לקורס בדיקת פוליגרף כולל אנשי צבא, סטודנטים ללימודי קרימינולוגיה, שוטרים, עובדי מערכות הביטחון, בעלי חברות אבטחה ושמירה, בלשים ועוד שלל סטודנטים מעל לגיל שמונה עשרה עם עבר נקי ללא תיקים פליליים. קיימים שלל קורסים ללימודי פוליגרף במגוון מכללות במשק, דרישות הקבלה דורשות לרוב ותק בשירות ביטחוני כלשהו או תואר ראשון. במהלך הקורס הסטודנטים מתנסים ולומדים שלל נושאים מרתקים בתחום לימודי משפטים, המדעים והפוליגרף. הסטודנטים לומדים את יסודות מכשיר הפוליגרף מבחינת ההיסטוריה שלו, דרכי תפעולו, השיטה המדעית שעומדת מאחוריו וכיצד לקרוא אותו. הסטודנטים לומדים במהלך הקורס היבטים פסיכולוגים ופיזיולוגיים הקשורים להשפעת הפוליגרף שעובר האדם במהלך הבדיקה, תוך כדי שהם מתנסים אחד על השני, על מנת לתרגל את יכולתם להבחין בין אדם שמשקר לאדם שדובר אמת. בנוסף לכך הם לומדים אנטומיה, תורת התחקור, תורת הראיון, תורת התשאול, ניתוח תוצאות הפוליגרף והשוואה ביניהם, אתיקה מקצועית וחוקיות הפוליגרף מבחינת הדין הפלילי והאזרחי.

אין תגובות:

פרסום תגובה